Egyetlen ponttal nyert a Szolnok Szegeden

A Szedeák 11, a Szolnok pedig 13 ponttal is vezetett a mérkőzés bizonyos pontján, az utolsó öt percre mégis egállal fordultak a csapatok - a végjátékban az Olaj egyetlen ponttal felülmúlta ellenfelét, így továbbra is hibátlan a bajnokságban.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 4. forduló
Naturtex-SZTE-Szedeák (2-2) - Szolnoki Olaj KK (3-0) 87-88 (27-20, 18-34, 21-20, 21-14)

Szedeák: Boltics 12, Fortune 8, Csirics 34/12, Juhos 16/3, Révész 9.
Csere: Wirth -, Kovács Á. 8/3.

Szolnok: Perry 18/3, Vojvoda 18/9, Ford 22/9, Milosevics 2, Tóth 6.
Csere: Andric 12, Phillip 5/3, Kovács -, Polyák 5/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Juhos vezetésével villámrajtot vett a Sulovicsot nélkülöző Szedeák, amely 7-0-val kezdte a meccset. Az Olaj Ford révén kezdett felébredni, de volt már 10 pont is a hátrányuk (18-8), amikor egy gyors 8-0-val visszajöttek a meccsbe. Csirics és két hátvédje, Boltics és Fortune révén így is a hazaiak álltak jobban 7 ponttal 10 perc játékot követően (27-20), és a 12. perc végén Csirics vezetésével 11 pontra nőtt a távolság (33-22). Ezt követően viszont Perry és Ford révén átrohant ellenfelén a Szolnok, 32 pontot szórtak a vendégek a félidőből hátralévő 8 perc során. Andjelko Mandics legénysége alig-alig tudta megállítani a piros-fekete támadásokat, így a nagyszünetre már 9 pontos szolnoki vezetéssel vonulhattak a csapatok (45-54).

A fordulás után főleg hátul kapta össze magát a vendéglátó, de Dragan Alekszics együttese odafigyelt, hogy sokáig ne lehessenek látótávolságon belül a szegediek - 10 pont előnye volt az Olajnak a 25. perc végén is, ami ráadásul a 28. percre csak tovább nőtt (59-72). Csirics egymaga csinált másfél perc alatt egy 7-0-t, de ennek ellenére is le volt maradva csapata 8 ponttal 10 perccel a vége előtt (66-74). A záró felvonás elején aztán jött a hazaiak nagy rohama, 11-0-val nyitottak kevesebb mint két és fél perc alatt úgy, hogy a Boltics-Fortune-Kovács Ádám-Csirics-Révész ötös mindegyike pontot szerzett (77-74). Vojvoda két triplával jelentkezett, de Kovács Ádám a negyed felére egalizált (80-80). Ford és Tóth Ádám öt pontjára Csirics hárommal felelt, és bár Ford triplája döntőnek nézett ki az utolsó előtti perc közepén (83-88), a Szedeák még innen is visszakapaszkodott egyetlen pontra. Fordítani azonban már nem volt idejük, így győzött az Olaj 88-87-re egy hullamzó és a végén kiélezett találkozón.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Sztrahinja Milosevicset kiállították egy könyökös után, 9 és fél percet játszott mindössze a szolnokiak légiósa.