Eldőlt?! Kiütötte a ZTE az NYKK-t

Kiütéses győzelmet aratott a Zalaegerszeg együttese a Magyar Kupa első körének "odavágóján" a vendég Nyíregyháza ellen. Tette mindezt egyik húzóembere, Simovic hiányában. A zalaiak az első perctől kezdve uralták a mérkőzést, a különbség pedig folyamatosan nőtt a csapatok közt. A harmadik negyedben már tetemes volt a hazai fór, a padról beszálló fiatalok azonban nem adták alább, és könnyen elképzelhető, hogy ezzel el is dőlt a továbbjutás sorsa.

Zalakerámia ZTE KK - Marso-Vagép Nyíregyházi KK 92-57 (24-16, 20-16, 25-12, 23-13)

Magyar Kupa 1. forduló, 1. mérkőzés, Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok

Zalaegerszeg: Copeland 22/9, Hudson 13/3, Gáspár 6, Baki 2, Borszéki 6. Csere: Vertetics 6/6, Kovács 14, Puszta 14/3, Koma 6, Kertész 3, Kerkai, Gáll.

Nyíregyháza: Nelson 6, Berkis 10, Mohácsi 8/3, Boldizsár, Davis 9. Csere: Polyák 4, Mondzinger 6, Kaluha 9/6, Siska 5/3, Molnár.

Kipontozódott: Kaluha (35. perc)

A Magyar Kupa idei sorozatának nyitómeccsét rendezték ma Zalaegerszegen, a hazai ZTE és a vendég Nyíregyháza főszereplésével. A nyugati és keleti végek összecsapásán kiélezett küzdelemre számíthattunk volna, hiszen két hasonló képességű csapat találkozott. A Zete lehetett pihentebb az összecsapás előtt, hiszen a hétvégi bajnokijukat elhalasztották, ezzel szemben az NYKK lendületből érkezett a Kaposvár elleni, nagyszerű diadaluk után. A vendéglátók dolgát ráadásul nehezítette, hogy egyik legjobbjuk, és legnehezebben pótolható játékosuk, a center Teo Simovic nem volt bevethető a mai estén. A pozitív oldalon viszont két visszatérő, Vertetics Ádám és Kovács Ádám neve szerepelt, sérülésük után mindketten játékra jelentkeztek.

Davis középtávolijával indult a mérkőzés, ezt követően aztán kicsit felelőtlenül vállaltak a vendégek, így Hudson gyors 5 pontjával fordított a ZTE. Továbbra is csak a két említett játékos talált be (7-5), majd a Simovic hiányában meglehetősen egypólusú, centerjátékot erőltető nyírségieket eladott labdákba kergették a hazaiak, és az ellentámadásokból szerzett kosarakkal el tudtak lépni a hazaiak (14-5). Jött is a menetrendszerű időkérés Ferenci Tamástól. Sok volt a csere mindkét oldalon, a különbség mellett pedig a játék képe sem változott sokat, a vendégek a palánk alól, a zalaiak pedig lendületes betörésekkel operáltak. Így ért véget a hibákkal tarkított, ám küzdelmes első negyed (24-16), ami egyértelműen a Zetének sikerült jobban. Vendégrészről a 3 nappal korábban még sziporkázó Nelson-Mohácsi-Berkis trió nem tudott pontot szerezni a játékrészben.

A második játékrész elején is inkább a hazaiak akarata érvényesült, ám Kaluha és Siska hármasával tartotta magát az NYKK (30-23). A meccs legszebb jelenetének tapsolhatott aztán a nem túl népes publikum, Copeland lőtte fel honfitársának, Hudsonnak a labdát alley-oop-ra, aki stílusosan berántotta azt a gyűrűbe. Próbálkoztak becsülettel a szabolcsiak, ám a sok pontatlanság miatt nem tudták megközelíteni riválisukat. Kulcsjátékosaik közül többen továbbra is használhatatlanok voltak, a hazaiak amerikai játékosai mellett pedig a kispad is szépen tette a dolgát, így a különbség tovább nőtt a félidőre (47-32).

A második félidő sem hozott gyökeres változást, a nyíregyháziak rosszabbnál rosszabb kinti dobásokkal próbálkoztak, míg a hazaiak motiváltan kosaraztak, kedvükre szerezték pontjaikat, így annak fényében kellett időt kérnie Ferenci mesternek, hogy ne dőljön el ideje korán akár a továbbjutás sorsa is (53-34). Egy jó védekezésnél többre azonban nem futotta az NYKK-tól, nem tudtak ritmust váltani, ezzel szemben Copeland továbbra is brillírozott, csakúgy, mint csapata (63-37). A győztes csapat kiléte ezzel egyértelművé vált, ám a különbség mértéke még kérdéses volt. Forgatta csapatát Völgyi Péter becsülettel, ám a beérkező, többnyire fiatal játékosok egytől-egyig megállták helyüket, valamilyen pluszt hozzá tudtak tenni a ZTE játékához.

A záró játékrészben sem változott a forgatókönyv, a Nyíregyháza lélekben már feladta a küzdelmet, érett a kiütéses hazai siker (78-44). A zalaiak éppen pályán lévő ötöse nagy lelkesedéssel játszott, élvezték az edzőmeccsé silányult találkozót, míg a vendégek láthatóan a végső dudaszót várták, a végeredmény: 92-57. Ilyen arányban is megérdemelten nyert a ZTE!