Gond nélkül győzött az Alba

Az Alba listavezetőként fogadta hazai pályán azt a Nyíregyházát, amely idén még nyert idegenben mérkőzést, ráadásul a nyírségiek történetük során még sohasem nyertek bajnokit Székesfehérváron. Mindkét oldalon a sérülések, betegségek miatt aggódhattak a vezetőedzők: a hazaiaknál Szabó Zsolt, míg a vendégeknél Anthony Nelson és Micsics Dalibor hiányzott.

Nem játszott megilletődötten a Nyíregyháza a mérkőzés elején, Berkis egy távolival köszönt be, majd Wood kosarával vette át a vezetést az Alba (6-5). Utóbbi hármasa ellenére továbbra is tapadt a hazaiakra az NyKK, Davis révén 13-11-re még vezettek is. Aztán a negyed derekát alaposan megnyomták a hazaiak: Lekli palánk alatti kosara egy 8-0-ás szakaszt zárt le. Hogy a játék mennyire volt lüktető, azt jól jellemezte, hogy a játékrész vége a vendégeké volt, Mohácsi révén egyetlen pontra jöttek fel (19-18).

A második negyed elején eleinte maradt a szűk különbség, ám Bódi és Medve tripláival 30-22-re lépett meg az Alba, így időt is kért Ferenczi Tamás a 14. percben. Azonban a ponterősen játszó Wood is beemelt egy hármast, amellyel kilenc ponttal vezetett csapata. Mohácsi fújt riadót a vendégeknél, a fiatal játékos eredményességének köszönhetően a félidőre faragott hátrányából a Nyíregyháza (39-33).

A nagyszünetet követően fehérvári részről az ismét agilisan játszó Lekli volt eredményes, de Davis kosaraival mégis 41-38-ra zárkózott az NYKK. Egy fokozattal persze azonnal feljebb kapcsolt az Alba: az addig halványan játszó Keller Ákos első mezőnykosarával valamint Wood pontjaival első ízben vezettek tíz ponttal – mindez egy 7-0-ás hazai szakaszt jelentett (48-38). Nem meglepő, hogy Mohácsi igyekezett egy távolival tartani övéit. Keller kapta magát alaposan össze, de Supola hármasa is kellett ahhoz, hogy a negyed végére már-már tetemessé nőjön a felek közti különbség (57-43).

Az utolsó negyed eleje rengeteg hibát hozott és ebbe nem csupán Boldizsár ötödik személyi hibája tartozott bele a 32. percben. Nyugodtan végleg eldönthette volna a találkozó sorsát az Alba, ám rendkívül pontatlanul céloztak – igaz ebben a vendégek sem maradtak le… Aztán négy perc elteltével beindultak a hazaiak, Bódi újabb pontjai után húsz ponttal vezettek (65-45). A negyed első nyíregyházi kosarára csaknem öt percet kellett várni, mindez pedig egyértelművé tette a mérkőzést – 70-49-nél még Ferenczi Tamás egy időkéréssel próbálta rendezi soraikat. Mindez azonban csak ideig-óráig sikerült, a vendégeket a második félidőben végképp megfogta védekezésével az Alba, amely fokozatosan növelte előnyét még az utolsó percekben is.

Az Alba a második félidőben mindössze húsz pontot engedett a Nyíregyházának és végül magabiztosan, szinte félgőzzel hozták a kötelező győzelmet.

Alba Fehérvár – Marso-Vagép Nyíregyháza KK 81-53 (21-18, 18-15, 21-12, 21-8)

Székesfehérvár, Vodafone Sportcentrum, vezette: Török R., Fodor A., Horváth A.

Alba: Moore 10/6, Wood 17/6, Hollis 4, Keller Á. 9, Lekli 13. Csere: Juhos, Keller V. 2, Supola 11/3, Bódi 10/6, Medve 5/3.

Nyíregyháza: Polyák 9, Mohácsi 21/6, Berkis 7/3, Boldizsár, Davis 14. Csere: Kaluha 2, Siska, Varga M.