Győzelemmel búcsúzott közönségétől erre az idényre a Jászberény

Sokáig hullámzó és szoros meccset játszottak Rakicsék a Sopronnal, végül azonban Kerpel-Fronius vezetésével az idei utolsó hazai meccsüket játszó Zagyva-partiak diadalmaskodtak.

Magyar férfi A csoport, középszakasz, alsóház, 5. forduló
JP Auto - JKSE (12-19) - Sopron KC (8-23) 90-83 (28-25, 22-28, 18-17, 22-13)

Jászberény: Nelson 21/9, Wallace 10/6, Rakics 16/6, Lucsics 14/6, Sejfic 4.
Csere: Bazsó 7/6, Cseh 2, Kerpel-Fronius 9/3, Czirbus 4, Szigedi 3/3.

Sopron KC: Parker 14/3, Duvnjak 8, El-Amin 18/12, Henderson 18, Watkins 20/3.
Csere: Takács 5/3, Mészáros -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Az első négy támadásból El-Amin két triplát, Nelson pedig két duplát dobott, bekezdtek a csapatok (4-6). A hazaiak irányítottak az első negyed első felében, aztán a felvonás közepén magasemberei, Henderson és Watkins kosaraival fordított a Sopron (14-16). A játékrész vége Lucsicsé volt, az ő 7 pontjával vette át a vezetést a JKSE (28-25). A második negyed elején El-Amin és Watkins kosaraival újra Sabáli Balázséknál volt az előny, Parker kosara után, a 14. perc közepén 5 ponttal állt jobban az SKC (31-36). A vendégeknél Duvnjak indult be nagyon, míg a hazaiaknál Rakics, és Bazsó Brúnó is beszórt két hármast, de a hazaiak folyamatosan az eredmény és ellenfelük után futottak, a félidőben 3 pontos hátrányban voltak (50-53).

A fordulás után Watkins és Henderson révén 7 ponttal ugrott meg a Sopron, és tartotta előnyét a felvonás feléig. Sejfic duplája és Rakics hármasa után, a 27. percben egy pontra jött fel a házigazda (63-64), majd mindkét csapat megállt - a playout pályaelőnyéért hajtó SKC előbb megint 5 ponttal lépett meg, majd Nelson és Lucsics pontjaival közelített a Jászberény (68-70). A záró 10 perc eleje egyértelműen Nikola Lazics együtteséé volt, amely gyorsan fordított Nelson triplájával, 73-73 után pedig Kerpel-Fronius 5 pontjával meg is lépett a 33. percben (78-73). Jól játszottak a hazai magyarok, Czirbus is hozzátette a magáét, Kerpel-Fronius pedig megállíthatatlan volt, negyedbeli nyolcadik és kilencedik pontjával 8 pontra nőtt a két gárda közötti differencia a 36. percre (84-76). Próbálkozott ezt követően a Sopron, de nem tudta szorossá tenni a végjátékot - Szigedi triplája állította be a 90-83-as végeredményt.

Ez azt is jelenti, hogy az utolsó fordulóban a MAFC és az SKC egymás ellen, egy ki-ki meccsen döntheti el, ki kezdi pályaelőnyből a kiesés elkerüléséért folytatott playoutot, hiszen a két utolsó együttes ugyanolyan mérleggel várja a középszakasz utolsó körét.