Győzelemmel kezdett az NYKK Szlovákiában

Tegnap este a szlovákiai Svit együttese által rendezett tornán bemutatkozott a Marso NYKK csapata is, méghozzá győzelemmel - a nyírségiek a Spisska Nova Ves együttesét verték 75-66 arányban, és egy új próbajátékosuk is van Garamvölgyi Ákos személyében.

Spisska Nova Ves – NYKK 66-75 (23-25, 19-17, 9-12, 15-21)

NYKK: Szavics 13, Carey 14, Vukolics 8, Nagy K. 13, Hujdurovic 23.
Csere: Garamvölgyi Á. 4, Kósa - , Molnár M. -, Czura -, Helmeczi -, Lajsz -.

Az első félidő még nagyon szoros meccset hozott, hiszen 20 percnyi játék után egyenlő volt az állás. A harmadik negyed pontszegény periódusából és a negyedik felvonásból is jobban jött azonban ki Sitku Ernő együttese, amely végül 9 ponttal diadalmaskodott. Ma a házigazda Svittel játszanak a nyírségiek.

Garamvölgyi Ákos személyében új próbajátékosa is van a csapatnak. A 20 éves, 199 cm magas, 3-as és 4-es poszton is bevethető játékos legutóbb a B csoportos Eger csapatában játszott, ahol nem játszott rosszul, 17 mérkőzésen átlagban 15.2 pontot és 7.7 lepattanót átlagolt. A szviti tornán győzheti meg Sitku Ernőt játékával, hogy hasznára tudna lenni a nyíregyházi csapatnak az elkövetkezendő bajnoki évadban.