Hat pontos előnyben a PVSK

A Magyar Kupa negyeddöntőjében a B-csoportos Kecskemétre az élvonalban pillanatnyilag a 6. helyen álló Pécsi VSK-Pannonpower várt. A régi-új szövetségi kapitány, Stojan Ivkovic irányította KTE Duna Aszfalt ebben az idényben már számtalanszor bizonyította, hogy megtévesztő lehet a B-csoportos "besorolás", hiszen a korábbi válogatottakat is felsorakoztató együttes veretlen még az évad során, a bajnokságban 14-0-s mérleggel állnak, míg a Magyar Kupában egy körrel ezelőtt a Jászberényt is elbúcsúztatták. A lila-fehérekhez az elmúlt héten visszatért Marko Djeraszimovics, de Karahodzics személyében már így is rendelkeztek légióssal, a kupa kiírása szerint viszont a találkozón csak egyiküket nevezhette Ivkovic - ezúttal előbbire esett a választása. Ami a pécsieket illeti: ezúttal minden játékosára számíthatott Csirke Ferenc, Hendley, Legion és Halász sérülése is már a múlté.

Pécsi VSK-Pannonpower - KTE Duna Aszfalt 69-63 (14-17, 15-10, 19-20, 21-16)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, Magyar Kupa negyeddöntő, 1. mérkőzés. Vezette: Cziffra, Frányó, Gorka

Az ex-pécsi Bencze büntetőivel indult a találkozó, a negyed derekáig viszont kevés pontot lehetett feljegyezni. Főleg Csirke Ferenc lehetett bosszús, hiszen az 5. percben még csak 4 pontnál járt csapata (4-6). Stojan Ivkovic szokásához hűen sokat cserélve forgatta csapatát és jól is tartotta magát a KTE. A hazaiak főleg a faultok gyűjtögetésében jeleskedtek, miközben Legion igyekezett lendíteni övéin. Nem találta a viszont a ritmust a PVSK, Wittmann villant egy triplával és 10-15-nél kért időt Csirke Ferenc, de a játékrész végére csak két pontot tudtak hátrányukból faragni (14-17).

A második negyed eleje is inkább a kecskemétiek kedve szerint kezdődött. A Pécs megint hosszú percekig nem tudott a gyűrűbe találni és 23-14-es állásnál megint időt volt kénytelen kérni Csirke Ferenc. Rendkívül ütemtelenül játszottak a hazaiak, csaknem négy perc pergett le mikor Tóth 2+1-ével születtek meg az első pontjaik (17-23). A 16. percben Stojan Ivkovic időkérése egy 7-0-s pécsi szakaszt próbált lezárni. Továbbra sem hullottak számolatlanul a kosarak, a KTE így viszont őrizte minimális előnyét – egészen a negyed utolsó percéig, amikor Hendley kosarával 29-27-nél először vezetett a Pécs, ezzel zárult a félidő is.

A harmadik játékrész ugyanúgy kezdődött, mint az első kettő: kecskeméti kosárral. Mészáros hármasa után úgy tűnt kezdenek beesni a hármasok – az első félidőben mindössze egyet dobtak a csapatok… Hegedűs és Hendley triplaváltása után maradt az előny a PVSK-nál (36-34). Kovács Péter védekezett jól Djeraszimovicson majd nagy passza után Nagy Krisztián ziccerezhetett. Amikor úgy festett akár nagyobb előnybe is kerülhet a Pécs, Wittmann szórt öt pontot, majd Loesing kapta meg 4. faultját, így ismét ment a KTE (42-43). Váltott vezetést hozott a meccs, a negyed végén Kovács Péter triplájára Mészáros már későn válaszolt, így a PVSK ment minimális előnnyel (48-47).

A záró szakasz elején Wittmann vágott két hármast, így ismét a Kecskemétnél volt a vezetés (50-53). Tóth Norbert próbálta összefogni övéit és ugyan Legion is jó társnak bizonyult, de Dénes távolija ismét egált jelentett (58-58). Pécsi oldalon tetézte a gondot Loesing kipontozódása, akik szigorúbb védekezéssel próbálkoztak – persze jókor jött a szempontjukból Legion hármasa is. Tóth ziccere után 65-60-nál Ivkovic egy időkéréssel próbálta nyugtatni csapatát. Djeraszimovics extra kosara után túljátszott egy támadást a végén a KTE, Legion pedig futtából egy távolival büntetett (69-62). Ivkovic időkérése után Wittmann csak egy büntetőt dobott be és még 2,9 másodperce maradt a pécsieknek, de több kosár már nem született, így hat pontos előnnyel utazhat Kecskemétre a PVSK.

PVSK: Loesing 6, Kovács P. 6/3, Legion 22/6, Tóth N. 17, Hendley 14/3. Csere: Nagy K. 2, Bödör, Bíró O., Halász 2.

Kecskemét: Wittmann 21/12, Mészáros M. 5/3, Djeraszimovics 18, Dénes 5/3, Bencze 6. Csere: Hegedűs 6/3, Pongó Ma. 1, Pongó Má. 1, Gruda.

Kipontozódott: Loesing (37. perc) ill. Hegedűs (40. perc).