Hatalmas csatában paksi győzelem

Az alapszakaszban könnyedén nyert Pakson az Atomerőmű a Swanstont nélkülöző somogyiak ellen, ám nemrég, immár a középszakaszban a KKK hazai pályán hasonló mérkőzésen győzött az ASE ellen. Akkor a találkozót követően váltak meg Pakson Gutierrez mestertől.

Atomerőmű SE – Kaposvári KK 84-83 (24-26, 20-17, 23-16, 17-24)

Paks, középszakasz, felsőház, 6. forduló. V.: Pálla Z., Szabó G., Boros T.

A védekezéssel sokat nem törődtek a felek a feldobást követően. A hazaiaknál a kaposvári nevelésű Vojvoda majd Levy is távolról volt eredményes, így mindössze három perc után már 12-9-re vezetett az ASE. Az alapszakasz paksi meccsén szezoncsúcsot jegyző Chris Dunn ismét elemében volt a kaposváriaknál: a negyed derekán az irányító kosaraival vetették át a vezetést a vendégek (12-13). Paksi részről Levy állt csapata élére: kétszer is faulttal együtt dobott kosarat, az ekkor jegyzett hat pontjával már 19-16-nál hazai oldalon volt az előny. Kissé hektikus volt a meccs, hiszen ezt követően a KKK vágott huszáros hajrát: Dunn illetve Swanston révén egy 10-2-es rohamuk volt, de a játékrészt Williams triplája zárta (24-26).

A folytatásban Levy már a 12. percben megdobta 16. pontját, a somogyiaknál viszont a legutóbb térdsérülés miatt hiányzó Dávid hozott pontot a padról (28-30). Váltott vezetést hozott ez a játékrész, egyik fél sem tudott elszakadni a másiktól, 35-34-es hazai előnynél Fekete Ádám kért időt. Levy okozta továbbra is legtöbb fejfájást a Kaposvárnak, Vojvoda ugyanakkor ezúttal sok hibával játszott. A félidőhöz közeledve Kámán első pontjaival 44-38-ra vezetett az ASE, a záró pillanatok viszont a Kaposvárnak sikerültek jobban, olyannyira, hogy Swanston negyedvégi triplájával 44-43-ra alakította a félidei eredményt.

Alaposan bekezdett a második félidőben az Atomerőmű. Mindössze három perc telt el, amikor Idlet kosara után Fekete Ádámnak kellett időt kérnie, hiszen nyolc paksi pontra nem tudtak felelni (52-43). Ez sem törte meg igazán a hazaiak rohamát, először a meccsen tíz pont fölé is nőtt a különbség, 56-45-nél úgy festett meg is léphet az ASE. Nem így gondolták a kaposváriak, akik Hendlein kosara után visszajöttek öt pontra – Schmidt Béla azonnal időt is kért. Hamar visszaállt Tóth kosaraival a plusz tíz közte, kaposvári szempontból jól jött, hogy ismét triplával zárták a játékrészt (67-59).

A záró negyed elején Levy már a harmincas határt ostromolta, de a KKK komoly hajrába kezdett: 70-59 után Dávid vezetésével zsinórban nyolc pontot szerezve ott loholtak a hazaiak nyomában. A 35. percben viszont megint Levy villant, így 76-69 után Fekete Ádám igyekezett egy időkéréssel közbelépni. A vendégeknél Kiss Kornél lépett előre egyet és öt pontjával tartotta életben a KKK reményeit (80-76). A záró perchez érkezve Kiss újabb kosarával már minimális volt a különbség a felek között (82-81). Hihetetlen izgalmak közepette Vojvoda rontott hármast, ám mivel a túloldalon Dunn triplakísérlete is kimaradt, így óriási csatában az Atomerőmű 84-83-ra győzött a Kaposvár ellen.

Atomerőmű SE: L. Williams 17/6, Levy 33/3, Vojvoda 9/3, Kámán 7/3, Tóth Á. 10. Csere: Idlet 2, Körtélyesi 2, Kovács Á., Eilingsfeld 4.

Kaposvári KK: Dunn 16/6, Szőke, Swanston 18/12, Hendlein 11, Spica 13. Csere: Drahos 4, Dávid 12, Kiss K. 9/3.