Hendleinék végig vezetve nyertek

A Kaposvár nyerte a forduló szuperrangadóját. Az elején egy 10-2-vel megadta az alaphangot Fekete Ádám együttese, majd később minden fehérvári felzárkózási kísérletet visszavert. A vendégek így is jó darabon át kétségessé tették a meccs végkimenetelét (igaz, a vendéglátó állandóan tartotta a hol kisebb, hol nagyobb különbséget), de a 28. perc után egy remek 2 percet futottak a somogyiak, majd a záró negyedben is jól kezdtek, így minden ellenakciót csírájában elfojtottak. A Kaposvárnál Hendlein mellett mindhárom légiós hozta magát. Erre mondják, hogy ezért szerződtették őket.

NB I A 18. forduló
2013. január 24. Kaposvár
Vezette: Pálla, Benczur, Boros (Hartyáni)

Kaposvári KK – Alba Fehérvár
96-79 (19-15, 30-27, 22-16, 25-21)

Kaposvár: Dunn 16/3, Kiss K. 2, Swanston 18/9, Hendlein 24/3, Spica 22. Csere: Drahos 8/3, Dávid 6., Kovács S., Fekete N. Vezetőedző: Fekete Ádám.

Alba: Moore 11/3, Wood 22/12, Hollis 15/3, Szabó Zs. 6/6, Keller Á. 10. Csere: Juhos 1, Medve 6/6, Supola 4, Lekli 4, Bódi. . Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.

Kipontozódott: Moore

Statisztika ITT!

ELSŐ NEGYED

Hamar időt kellett kérnie Dzunics mesternek, hiszen az 5. percben már 10-2-re vezetett a Kaposvár. Swanston zsákolásával indult a hazai parádé, majd Hendlein kétszer értékesítette Dunn két gólpasszát, amikor Wood révén betalált a vendég együttes, de ezt újabb hazai kosarak követték (Hendlein Roland már 6 pontnál járt), így jogos volt az Alba időkérése.

A KKK tehát, ahogy várható volt a szegedi fiaskó után, nagyon belekezdett az idegenben egyébként is sokkal bizonytalanabb Alba ellen. De hát mit is vártunk azon a derbin, amelyen a második fogadja az elsőt?

A fejmosás sikeres volt (ilyenkor ezt szokás írni ;), mert ezután Brandon Wood két triplát is betekert (10-8), vagyis pillanatok alatt életjeleket adott a Fehérvár. Ez a hazaiaknak nem volt ínyére, így Chris Dunn és Drahos újra felturbózta a kaposvári fórt (15-8). A hazaiaknál egyébként Kiss Kornél és Marco Spica ekkor már ült a padon, vagyis elég hamar lehozta őket Fekete Ádám tréner, s helyettük ment be a tavaly még Szegeden pattogtató Drahos, illetve Dávid.

Az is megér egy misét, hogy az Alba első 8 pontját Wood szerezte. Amikor Keller és Moore (utóbbi egy hármassal) is közbeszólt, már érdekesebb volt a meccs, s a Fehérvár a kezdeti nehézségek után „megtámasztotta” magát, nehogy nagyobb gödörbe csússzon az agilis KKK ellen. A negyed lefújása előtt a két csapat centere, Dávid és Keller még kosarat cserélt, így alakult ki a 19-15-ös részeredmény.

A hazaiak egy büntetőtől eltekintve kizárólag kettesekből, a vendégek többek között azonban triplákból is hozták pontjaikat. Hendlein és Wood pedig már 8-8 egységnél tartott.

MÁSODIK NEGYED

Supola és Lekli jó cserének bizonyultak támadásban az Albánál, mert 19-18-nál, majd később 25-22-nél is az ő 3, illetve 4 pontjukkal jött fel mindig a Fehérvár. Az baj csak az volt a számukra, hogy a Kaposvár is a pályán tartózkodott. S ha már ott voltak a somogyi srácok, kosaraztak is. Büntetőkből, majd centerkosarakból gyűjtötték pontjaikat a hazaiak (28-22). Ami érdekes, a KKK még mindig nem talált be a hármasvonalon túlról, igaz, sokszor nem is kísérleteztek Swanstonék, mindössze hatszor a 14. percig.

A vendégek ugyanakkor már a 4. triplájukat dobták Szabó Zsolt révén, amivel 32-29-re fel is zárkóztak. A negyed hajrája kétperces üresjárattal kezdődött, majd Medve hármasa után (36-32) a hazai tréner időt kért, hiszen többször is volt sansza a Kaposvárnak picit jobban leszakítani az Albát, ám ehelyett minduntalan visszajöttek a vendégek – általában egy távoli kosárral.

Az Alba annyira belejött a messziről elengedett kosarakba, hogy már 7 trojkánál járt a gárda, amikor a kaposvári Swanston végre megszerezte a hazaiak első tripláját. Szükség is volt rá, mert teljesen ott „lebzselt” a vendéglátók nyakán az Alba (45-40).

A negyed vége a már régóta bónuszban játszó Alba és a csak nemrég az ötödik csapatszemélyit összeszedő Kaposvár számára is büntetőket hozott, illetve végül 7 pontos hazai fórt. Azért az érdekes adat, hogy a somogyiak 14 büntetőt dobhattak eddig (12 be is ment), míg az Alba 7 alkalommal állhatott a vonalra (3 sikeres volt). A lepattanókat is jobban szedték a hazaiak (19-13), s összességében kijelenthető, hogy a triplái nélkül (7/15) nem lett volna versenyben az Alba. Így azonban még bármi előfordulhatott a folytatásban, ám a Kaposvár lehetett kicsit nyugodtabb.

A kezdés után fault gondok miatt hamar lecserélt Spica magára talált és már 15 pontnál járt, míg Swanston 11-nél, Hendlein meg 10-nél. A másik oldalon Wood emelkedett kis pontok terén (15), de mögötte csak a 6-6 pontos Keller és Medve következett. Ami még jeles adat, hogy bár Dunn, a KKK irányítója csak 3 pontot dobott, de a statisztika szerint 12 (!) gólpassznál járt egy félidő alatt. Húha, John Stockton, most biztos csuklik… Egyébként az Albánál Moore is már 7-nél járt, ami szintén nem kevés.

Amellett se menjünk el szó nélkül, hogy a két gárda nagyon komoly kosártermelésbe kezdett, félretéve a védekezést, hiszen együtt 57 pontot szereztek 10 percnyi játékidő alatt.

HARMADIK NEGYED

A színes bőrűek dobálták a kosarakat mindkét oldalon eleinte. Swanston megszerezte önmaga és csapata második tripláját, de odaát sem tétlenkedett Hollis vagy éppen Moore (55-49). Mindenesetre a Kaposvár, ha nem is szökött meg a látogatótól, de tartotta előnyét.

A Kaposvár aztán ismét közel állt a bűvös tízes határhoz Dunn kosara után (ha a második büntetőjét is bedobja meg is lett volna a 10). Ám jött a magyar Hollis és az amerikai Moore, s máris csak néggyel mentek a hazaiak, a versenyfutás pedig folytatódott.  Mindig volt azonban olyan kaposvári kosaras, aki ilyenkor tovább hajtotta a Kaposvárt. Ezúttal a régóta hallgató Hendlein, aki kosár plusz jó büntető kombóval jelentkezett. Ám a verkli nem állt meg, s Wood ismét 3 egységre hozta fel az Albát. Erre reagálva Swanston a harmadik hármasát is bezúzta, majd Hendlein is újfent betalált, sőt, Dávid Gergely is, és meglett a közte tíz (68-58). Drahos Gábor adta meg a végső csapást midőn ő is trojkát szerzett, vagyis szinte pillanatok alatt a mínusz háromból tizenhárom lett a záró negyed előtt (71-58) - mármint a vendég Alba szemszögéből nézve a dolgokat.

NEGYEDIK NEGYED

A Kaposvár Fekete Ádám időkérése után tehát egy ragyogó két percet futott az előző negyedben, amit folytatott a negyedikben is. Hendleinnek nagyon ment, s bár kosarára Hollis válaszolt, de utána büntetőkből is eredményes tudott lenni. Így ő már 19 pontnál (és 11 lepattanónál), míg a Kaposvár 75-nél járt.

Jó a Brandon a háznál, hisz ekkor ő adta meg az esélyt az Albának arra, hogy ne törjön le végleg, mint a bili füle, és gyorsan szerzett 5 pontjával 10-re faragta a hátrányt. Semmi sem dőlt még el. Chris Dunn azonban lemásolta „kollégája” produkcióját, s ő is triplát és duplát dobott, így megint 15-re nőtt a hazaiak előnye. Nagyon úgy tűnt, hogy tehet bármit az Alba ezen a napon, a hazaiaknak mindig lesz válaszuk rá.

Ráadásul az Alba 10 büntetődobási kísérletnél járt (s csak 4 ment be), míg a Kaposvár 20-nál, amiből 17-et értékesített is. A lepattanózási arány közelített egymáshoz, de még mindig a hazaiak voltak jobbak ebben is kicsivel.

Az utolsó 6 percnek tehát így futottak neki a felek.

Hendlein meccse volt, ez nem is vitás, hármast dobott a magasember, amire hamar hasonlóan válaszolt Szabó, de Spica is jól centerezett, így maradt a különbség, s eltelt újabb másfél perc. Egyébként a Kaposvár érdekes módon centerben nyerte ezt a meccset egyelőre, hiszen Spica 19, Hendlein meg 22 pontnál járt ekkor, míg az Albában Keller és Szabó is csak 6-6 pontot termelt a 35. percig.

Továbbra is mindenre volt felelete a hazaiaknak, ezt elégelte meg Dzunics edző, s kért időt – hátha van még esély valami nagy dobásra (illetve sok nagy dobásra…). Ez sem változtatott sokat a játék képén, végül magabiztosan nyert a Kaposvár, amelyben négyen is kiváló teljesítményt nyújtottak. Nem fogják kitalálni, hogy kik: szokás szerint a 3 légiós és a legjobb magyarjuk, Hendlein. Utóbbi a meccs embere is volt szubjektív megítélésünk szerint.