Katartikus meccset nyert a ZTE!

Hihetetlen izgalmakkal, indulatokkal, s fordításokkal teli mérkőzésen győzött a ZTE. Nem akármilyen bravúrt hajtottak végre, ugyanis a harmadik negyed elején már 20 ponttal is vezettek, azonban Anthony Gurley hátára vette együttesét. Az amerikai játékos négy triplát hintett be, s a negyedik játékrészben megfordította a találkozót a hazai gárda, de Copeland elképesztő triplával egyenlített és harcolta ki a hosszabbítást. Ahol Fekete Stefan keze többször remegett meg, mint a zalaiaké, így egy nagyon izgalmas találkozón, harmadik sikerét gyűjtötte be a Zalaegerszeg!

Naturtex-SZTE-Szedeák – Zalakerámia ZTE KK 99 – 101 (17–20, 17–32, 31–19, 25–21, 7-9) - hosszabbítás után

Szeged, újszegedi sportcsarnok 900 néző

Vezette: Györffy P. A., Ádám J., Szabó G. (Faidt)

Szedeák: Fekete 17/3, Gurley 29/15, Kiss Zs. 5/3, Dukics 13/3, Csorvási M. 14  Csere: Vida 6, Tanács 8, Jakab 0, Csorvási L. 7

ZTE: Copeland 20/9, Hudson 11/3, Gáspár 20/3, Koma 9, Simovic 26   Csere: Baki 9/6, Puszta 0, Borszéki 3/3, Kovács Ád. 3/3

Kipontozódott: Tanács a 30., Csorvási Milán a 34., Koma a 39., Dukics és Baki a 45. percben.

Molnár József, a Naturtex-SZTE-Szedeák vezetőedzője:

"Olykor kidolgozott helyzetekben sem tudtunk gólt dobni, a ziccereink is kimaradtak. A szünet után tudtunk változtatni, ami addig kifelé, azután befelé pattant. Egy kosárlabdameccsnek a játékosokról kell szólnia, de sajnos vannak, akik ezt nem tudják, vagy nem akarják tudomásul venni."

Völgyi Péter, a Zalakerámia-ZTE KK vezetőedzője::

“A harmadik negyed megmutatta gyengeségeinket, a végjátékban azonban bizonyítottuk, hogy helyén a szívünk.”

A vendégek a legutóbbi fordulóban megszerezték második győzelmüket, így jó előjelekkel várhatták a szegedi kiruccanást. A múlt hét negatívumai után jó hír is érkezett a fehér-zöld mezes együtteshez, ugyanis a frissen szerződtetett Fekete Stefan már szerepelhetett Molnár József együttesében.

Pontszegény első perceket láthattak a mérkőzésre kilátogató szurkolók. Jó védekezésének köszönhetően minimális előnyre tett szert a házigazda, de a harmadik perc végén két egymást követő támadásból is eredményes tudott lenni a Völgyi alakulat, s fordítottak. (4-5) Sokat nem kellett várni Fekete első kosarára, azonban a rendkívül aktívan kezdő Simovic pontjaival a kezdeményezés továbbra is a kék-fehér dresszeseknél maradt. Hudson 2+1-es játéka –hiába maradt ki a büntető- több szempontból sem esett jól a vendéglátóknak. Egyrészt ellépni látszott a ZTE, másrészt Fekete begyűjtötte második személyi hibáját. (6-11) Fekete pályán maradt, mégis a frissen beálló Vida Máté törte meg a hosszú pontcsendet. Koma eladott labdáját követő támadásból Dukics szerzett ziccert. Aktívan kosárlabdázott a ZTE, ennek ellenére Gurley triplájával utolérte ellenfelét a fehér mezes együttes. (13-13) A vendégek nagy mennyiségben termelték az eladott labdákat, de a kínálkozó lehetőségekkel nem tudtak élni Molnár mester fiai. Az utolsó percben azonban Tanács, és Vida kosarai ismételten kiegyenlítették az eredményt. (17-17) A slusszpoén azonban az ekkor két személyivel álló Simovictól jött, aki 2+1-es akciójával minimális, 3 pontos vezetéshez juttatta övéit a két perces pauza előtt. (17-20)

Amíg a szegedi triplák sorra kiperdültek a gyűrűből, vagy épp elkerülték azt, addig Baki gyors egymásutánban betalált közelről, majd középtávolról, nagyon jókor érkezett hazai szempontból Tanács középtávolija. (21-25) Fordítva alakult a faltok leosztása, mint az első negyedben. Viszonylag hamar begyűjtötte a csapatfaltjait a ZTE, Dukics büntetőivel pedig zárkózott a Szeged. Nem igazán segítette Kiss Zsolték távoli dobásait a hazai gyűrű, rendre kimaradtak a triplák. Nem úgy Borszékié, aki hármasával növelte a vendégek addig öt pont körüli fórját. A Csorvási Milán – Dukics páros pontjaival hamar lefaragta az egyre duzzadó különbséget, s bő négy perccel a félidő előtt időkérésre késztette Völgyi Pétert. (32-35) Ráérzett a zalaiak mestere, hogy meg lehet zavarni ezzel az egy perces játékmegszakítással a hazaiakat. Copeland triplát, Koma pedig középtávolit értékesített, majd Simovic ismét egy 2+1-es játékkal jelentkezett, két perc sem kellett a ZTE-nek, hogy újra magabiztos előnyhöz jusson, a mérkőzés során először kúszott 10 pont fölé a különbség. (32-43) Copeland gyors egymásutánban két faltot harcolt ki, majd kiosztott egy triplához járó gólpasszt Hudsonnek. A Szeged támadásai pedig vagy eladott labdával, vagy kihagyott dobással értek véget. Gáspár bravúrkosara után Copeland büntetői is kivétel nélkül helyükre kerültek, a szegediek pedig ahelyett, hogy utolsó támadásukkal csökkentették volna a hátrányukat, kihagyták a ziccert, Copeland pedig indult és a dudaszóval egy időben ziccerezett, sikerrel. Így a félidőre közel 20 pontos egerszegi fórral vonultak a csapatok. (34-52)

Gáspár rendkívül gyorsan megnyitotta a második félidő pontjainak sorát, 20-al vezetett a ZTE. Azonban Gurley és Kiss Zsolt tripláival, valamint Fekete gyorsindításos ziccerével villámgyorsan 11 egységnyire jött fel a Szeged, s mindössze másfél perc telt el a harmadik játékrészből. (43-54) Völgyi Péter nagyon hamar rendezni kényszerült a sorokat. Felpörgött a vendéglátó gárda, nem törte meg őket a vendég időkérés, sőt Gurley indításból bepörkölt hármasa hangulatban hozta a hazai híveket. Copeland támadófaltja után pedig ismét az amerikai légiós tett helyére egy hárompontos. A zalaegerszegi támadások sorra eredménytelenül zárultak, a kosárcsendet Copeland törte meg, így próbálta befagyasztani a minimálisra olvadó differenciát. Gurley azonban extázisba jött, harmadik hárompontosát süllyesztette el. Percek alatt 2 pontra kapaszkodott fel a szegedi csapat, 22-6-ot futottak kevesebb mint 5 perc alatt. (56-58) Azt hihették a zalai hívek, hogy Koma és Copeland pontjai ismét a jó irányba terelik csapatukat. A cáfolat azonban Tanácstól érkezett, aki támadópattanó után dobott egy ziccert, majd Fekete egy elváltás után dobott könnyű ziccert. Baki triplája ideiglenes örömöt hozott a kék-fehérek számára. Gurley tiszta zsákolása egy pontra hozta fel a Szegedet. (64-65) Tanács a negyed utolsó percében beütötte 5. faltját, kipontozódott, majd reklamálásért megkapta a technikai hibát is. A négy megítélt büntetőből kettő ment csak helyére, de a támadásból Simovic könnyű ziccert dobott, de nem mehetett nagyobb előnnyel pihenőre a ZTE, mivel Gurley negyedik tripláját jegyezte a Szeged utolsó akciójából. Elképesztő utolsó tíz percre hangolódhattunk. (67-71)

Egy támadáson belül három elhibázott közelivel nyitottak a szegediek, de a ZTE sem maradt adós, ők labdaeladást hoztak össze első támadásukból. Fekete középtávolijára szép ziccerrel válaszolt Gáspár, de egy támadással később egy elmaradó fújást reklamált az egerszegi csapatkapitány, technikaival „jutalmazták” a játékvezetők. Kiss Zsolt értékesítette mindkét büntetőt, az új akcióból pedig Dukics dobott ziccert, így hosszú idő után, húsz pontos hátrányból felállva visszavette a vezetést a Szeged! (75-73) Kovács Ádám vendég szempontból a legjobbkor vágott be egy nehéz triplát a sarokból, Csorvási Milán pedig egy lepattanóért igyekezve vétett támadóhibát, mellyel kipontozódott, s reklamálásért szintén technikait kapott. Gáspár csak egy büntetőt váltott pontra, a támadási lehetőségnél Gurley lopott labdát, akivel szemben sportszerűtlen hibát követett el Baki. Mindkét büntető bekerült a gyűrűbe, de Dukics támadója hamar visszaadta a kosárszerzés lehetőségét a ZTE-nek. (77-77) Simovic és Csorvási Levente kosárváltása után Copeland és Fekete dobtak egymásnak egy-egy hármast kb. 10 másodperc alatt. Gurley labdaszerzés utáni indítását jó ziccerrel fejezte be, de közben Hudson faltolta, jöhetett még a ráadás büntető pedig újabb pontot írt az eredményjelzőre. (85-82) Simovic nagy munkával másolta amerikai játékostársa 2+1-es játékát, igaz neki nem sikerült a büntető, mely akkor vált fontos hibává, amikor Fekete újabb ziccert dobott be. A hazaiak próbálták tartani azt a nagyon vékony előnyt, amit hatalmas munkával hoztak össze, de Simovic és Gáspár fáradhatatlanul szállították a pontokat, jól védekeztek és a végjátékban megteremtették a lehetőséget, hogy megmentse a mérkőzést, egyenlíthessen a ZTE.  Copeland előreugorva, Feketével a nyakán dobta be az egyenlítő triplát 7 másodperccel a rendes játékidő vége előtt. A Szeged pedig nem tudott élni a maradék időben a mérkőzés megnyerésének lehetőségével, jöhetett a hosszabbítás. (92-92)

A vendégek arra bazíroztak, hogy kipontozzák Dukicsot, a harmadik szegedi szezonját töltő magasember azonban nem tette meg azt a szívességet, hogy faltot üt, sőt beemelte a hosszabbítás első kosarát, egy triplát. Azonban erre a kosárra azonnal ziccerrel válaszolt Hudson. Fekete nagy luxust engedett meg magának azzal, hogy elhibázta mindkét büntetőjét, szerencséjére azonban csapata kivédekezte a ZTE akcióját. Ismét Fekete hibázott, ez alkalommal tempót, a megkaparintott lepattanó után pedig Gáspár harcolt ki faltot és büntetőzhetett, sikerrel, melyet követően vezetéshez jutott a ZTE. (95-96) Csorvási Levente keze nem remegett meg a vonalon, így ismét visszavette a vezetést a hazai csapat, majd Copeland vétett támadófaltot, így bő egy perccel a hosszabbítás vége előtt támadhattak a fehér mezesek, de Fekete ismét elhibázta a lehetőséget. Simovic hatalmasat harcolt egy támadólepattanóért, munkáját pedig siker koronázta. Bement a ziccer, kipontozta a Dukicsot és a büntetőt is értékesítette. (97-99) Fél perc sem maradt az órán, amikor Fekete jóvátette hibáját és egy ziccerrel egyenlített. (99-99) 8 másodperccel a lefújás előtt Gáspár dobhatott két büntetőt. A kék-fehérek kapitánya nem hibázott, az ellentámadásból Fekete kétszer is, így nyert a ZTE, begyűjtve ezzel első idegenbeli, összességében harmadik sikerét. (99-101)