Keller és Jones vezette sikerre az Albát

A fehérváriak az elődöntő harmadik meccsén nagyon komoly első félidőt hoztak le, s ezzel alapozták meg sikerüket. A Kaposvár kiválóan küzdött, de ezen a napon a Keller-Jones tengelyre épülő Alba túl soknak bizonyult a somogyiak számára.

NB I A ELŐDÖNTŐ PÁRHARC 3. meccs

2013. május 14. Székesfehérvár, Vodafone Rendezvénycsarnok

Vezette: dr. Vígh, Kapitány, Török (Faidt)

Alba Fehérvár – Kaposvári KK

92-83 (25-25, 29-18, 19-17, 19-23)

Alba: Moore 10/3, Wood 8/6, Hollis 18/3, Szabó Zs. 3, Keller Á. 20/3. Csere: Jones 21, Juhos 6/6, Supola 6/6, Bódi. Vezetőedző: Dzunics Braniszláv.

Kaposvár: Dunn 20/12, Swanston 25/12, Szőke, Hendlein 18/3, Spica 12. Csere: Kiss K., Drahos 4, Dávid 4. Vezetőedző: Fekete Ádám.

Kipontozódott: Dunn
Kiállítva: Wood

STATISZTIKA ÉS PONTDOBÓK ITT!

A három nyert meccsig tartó párharc állása: 2-1 az Alba javára.

Dzunics Braniszláv: Küzdelmes mérkőzés volt egy rájátszás meccs összes feszültségével. Sikerült rohannunk az első félidőben, számos könnyű kosarat szereztünk. Ezekből tudtuk felépíteni azt a tíz pontos előnyt, amit a végéig tartani tudtunk.

Fekete Ádám: Ismét nem úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy elterveztük. Az első negyedben öt-hat eladott labdánk is volt, amit kihasznált a Fehérvár. Igazi rájátszás meccset játszottunk, nagy volt a küzdelem. Jobbnak kellett volna lennünk védekezésben, túl sok pontot engedélyeztünk a festékből a hazaiaknak, emiatt veszítettünk.

ELSŐ NEGYED

A Kaposvár Hendlein révén 0-5-tel kezdte ezt a lélektanilag is fontos harmadik összecsapást. A hazaiak ezután ébredtek, és Keller talált be, de maradt lendületben a vendég együttes, hiszen Spica is belelendült. Ám Keller és Szabó tett arról, hogy egyenlő legyen igen hamar (9-9).

A KKK pillanatai következtek azonban ismét, és Dunn gyorsan berámolt egy hármast, meg egy büntetőt, sőt, Spica is eredményes volt, vagyis megint kapaszkodnia kellett a fehérváriaknak. Persze, mintha csak kívánságműsor lenne, ez is történt. Keller Ákos után Moore büntetői és hármasa volt terítéken, s máris az Alba vezetett (16-15).

Úgy látszik, hogy ez a meccs a rövid, de ütős egyéni mini sorozatokról szólt, mivel a kaposvári Swanston alakításaival újfent fordult a kocka. A végén még Jones és Hendlein is „csereberélt” pár pontot, a különbség azonban nem volt számottevő. Sőt, egészen pontosan nulla volt (25-25) a két gárda között.

MÁSODIK NEGYED

A nagy gyürkőzés folytatódott, ám már inkább az Alba kedve szerint alakult a meccs. Keller zsákolásával már 36-29-re ment a Fehérvár. A magyar center egyébként is elképesztő félidőt tudhatott magáénak, akárcsak a másik oldalon Hendlein. Kicsit előreszaladva az időben, jegyezzük meg, hogy két negyed alatt Keller 17 pontig, hibátlan mezőnymutatóig is 21 VAL értékig jutott. Hendlein is ugyanezzel a VAL értékkel rendelkezett, és 14 ponttal, s ő is csak egyszer rontott dobást.

Visszatérve a kronológiához, maradt a hazaiak 5-6 pontos fórja, sőt, Hollis kosarával már a közte 10 is megvolt (48-38).

A nagyszünetig ez nem is változott, sőt, még egy pontocskát rá is tett az Alba, amely gárda nagyon hatékonyan támadott, s bár a Kaposvár is rendesen iparkodott, most a védekezése egyáltalán nem volt olyan precíz, mint pár napja a második találkozón.

HARMADIK NEGYED

Jonesék nem hagyták közelebb jönni a vendégeket, és Swanston hármasa arra kellett már, hogy újra „csak” tíz legyen a kaposváriak hátránya. A vendégeknél hárman is három faulttal játszottak (Szőke, Spica és Hendlein), viszont fehérvári oldalon Szabó Zsolt már a 4. személyijét szedte be. Másnak azonban nem volt kirívóan sok faultja az Albánál.

A hazaiak jobban szedték a lepattanókat, s bár triplák terén a KKK állt valamivel jobban, az, hogy Keller mellett Jones is remekelt magas posztokon, megtette a hatását. Ezzel együtt is nagyon szívósan igyekezett zárkózni a somogyi alakulat, de Juhos hármasával ismét tíz fölé nőtt a különbség (66-54).

Később ismét Juhos volt az, aki egy trojkával „romlásba” döntötte a vendégeket – a jelek szerint ő vállalta magára a kivégző osztag szerepét –, mivel amikor ismét tíz körül mozogtak a felek 71-58-ra alakította a meccset.

NEGYEDIK NEGYED

Belekezdett a KKK, Swanston távoli és Dunn közelebbi kosarával 73-65-re változott az állás. Wood azonban visszaállította a közte tízet. Ez a koreográfia ment ezután is, és így elmondhatjuk, hogy az Alba a második negyedbeli robbantásával megalapozta a remélt sikert, majd nagyjából tartotta a távolságot a felek között.

A vendégek akartak, mentek, Swanston is Hendlein és Dunn szintjén teljesített, sőt, már túl is lépte őket, de az Alba nagyon masszívan tartotta magát, s menetelt a második elődöntőbeli sikere felé. Dunn hét pontra hozta csapatát, majd Woodal megtalálták egymást és mindketten kiszálltak a derbiből. Volt másfél perc hátra, de némi kaposvári sansz azért felvillant.

Viszont Dzunics mester időt kért, és úgy tűnt rendezte a sorokat. Hollis vette szárnyai alá a fehérváriakat, és sorozatos kosaraival (hármas is volt közte) feltette az i-re a pontot. Az Alba nem nyert könnyen, de nyert. S számukra ez volt a legfontosabb most. A Kaposvár pedig - bár ez nyilván nem vigasztalja őket - tisztességgel helytállt.

Az utolsó percbe fordulva Woodnál elgurult a gyógyszer, és Hollisnak kellett lefogni őt, miután elégtételt akart venni (némi lökdösődés mellett) ellenfelén. Őt kiállították, a kaposvári Dunn pedig technikait kapott. Korábban a hazai Szabó is kapott sportszerűtlen hibát, illetve a fehérvári kispadon Matus Gábor másodedző technikait. De a kaposvári paddal is volt némi affér - itt Swanston pöccent be, s vette az irányt kis híján a nézők felé, valami beszóláson. Összességében véve egy remek hangulatú (s ezt természetesen nem a fenti atrocitások felsorolása miatt mondjuk, hanem úgy egészében véve ez volt tapasztalható a csarnokban), a nézőtéren és a pályán is nagy izgalmakat hozó play-off derbi zajlott. Aminek egy állomása még biztosan lesz. Talán kettő is.

A KKK-nál az alapemberek közül Dunn és Swanston is 40-40 percet játszott, Hendlein meg 39-et. Ez azért, bár nem kivételes, de viszonylag ritka eset. A hazaiaknál Hollis és Wood 36-36 perce volt a legtöbb, míg Moore 32 minutumot kapott. Ők tehát, ha nem is rengeteget, de valamennyit tudtak pihenni.

Jöhet a kaposvári negyedik meccs, ha ott nyer az Alba, döntőbe jut. Ha viszont a somogyiak húzzák be, mindent eldöntő ötödik derbire lesz szükség.