Kiélezett meccsen verte a Szegedet a KTE

Végig partiban voltak a vendégek, de Green kipontozódása után már nem tudtak fordítani.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 9. forduló
KTE-Duna Aszfalt - Naturtex-SZTE-Szedeák 83-78 (21-19, 19-16, 19-20, 24-23)

Kecskemét: Wittmann 11/3, Green 10, Djeraszimovics 23/3, Dramicsanyin 13/9, Karahodzsics 15.
cserék: Dimics 7/3, Mészáros -, Molnár M. 4

Szedeák: Boltics 9/3, Davis 12/3, Wirth 15/6, Green 16/6, Sulovics 18/3.
cserék: Kerpel-Fronius 1, Vágvölgyi 7, Varga -, Révész -, Goldring -.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Jó védekezésekkel, kiharcolt faultokkal nyitotta a mérkőzést a Szedeák és az első negyedben összességében végig partiban is tudott lenni ellenfelével, sőt, sokszor előrébb is tudott járni - Boltics szabta a fazont és tömte a többieket labdával, akik 60% feleti hatékonysággal értékesítették a helyzeteiket. Viszont a KTE is hasonlóan remekül célzott és Wittmannék is szépen járatták a labdát, ráadásul a lepattanókat is jobban szedték, úgyhogy a kisszünetre ők mehettek kétpontos előnnyel - ez a pihenő azonban elég volt a vendégeknek ahhoz, hogy ismét felszívják magukat és visszavegyék a vezetést. A kecskeméti támadógépezet nagyon megakaddt, öt perc alatt összesen három pontot szereztek Greenék, míg a Szeged 12-t, így 31-24-re meg is lépett a vendégcsapat, de itt begyújtotta a rakétákat Dramicsanyin, egymaga zsinórban három triplát bombázott be és megfordította a meccset. Itt már Boltics, Green és Davis is három-három faultnál járt a Szedeáknál, így pedig a nagyszünetig már nem tudtak újabb változást előidézni és öt ponttal a KTE járt előrébb két negyedet követően - a Djeraszimovics-Dramicsanyin páros már ekkor 25 pontnál tartott, míg a vendégeknél Sulovics érte el a tízet.

A fordulás után Davis szinte azonnal beütötte negyedik személyi hibáját is, úgyhogy Vágvölgyire nagyobb szerep hárult a Szegednél, de a KTE itt azért kicsit szétnyitotta az ollót és elment kilenc ponttal. Magabiztossá azonban nem tudta tenni az előnyét a Forray-legénység, még időben stabilizálták magukat Bolticsék, a hazaiak több hibát is elkövettek, több faultot is beütöttek, úgyhogy ismét kiegyenlített lett a küzdelem - olyannyira, hogy 52-51 állt már az eredményjelzőn, mielőtt Karahodzsics kettesével és Wittmann triplájával kijött volna a gödörből a Kecskemét. A záró etapnak négypontos hazai fórral feszültek neki a felek, de a játékrész közepén csak Davis kihagyott büntetője miatt nem egyenlített ki a Szedeák, de nem sokkal ezt követően Green kipontozódott és Djeraszimovics kettesével levegőhöz jutottak a hazaiak. Ez pedig végül elég is volt nekik a győzelemhez, Karahodzsicsnak és Greennek is volt egy clutch kosara, majd jött a büntetőpárbaj, amelyben Wirth és Boltics is kipontozódott, de a KTE nem hibázott annyit, hogy leadja a párpontos előnyét - kiélezett végjátékban aratott fontos győzelmet a hazai társaság.

fotó: hunbasket.hu