Kikapott a NYKK az Antonio Alexe Emléktorna nyitányán

A tegnap kezdődött férfi kosár-Eb árnyékában a mai napon elindult a negyedik alkalommal megrendezett Antonio Alexe Emléktorna Nagyváradon. Az első találkozón a Marosvásárhely, azaz a BC Mures Targu-Mures együttese csapott össze a Nyíregyházával. A Horváth Imre vezette NYKK másfél negyedik nagyon jól tartotta magát, de a zónavédekezés ellen nem tudtak mit kezdeni, az első félidő második felében ellépett tőlük a román csapat, amely ezt követően kiütötte ellenfelét. A végeredmény 80-55 lett a marosvásárhelyi gárda számára.

Antonio Alexe Emléktorna, Nagyvárad
BC Mures Targu-Mures(román) - Nyíregyházi KK(magyar) 80-55

A Szrecsko Szekulovics vezette, Andrija Csiricset is a soraiban tudó románok homlokegyenest más csapattal érkeztek erre a tornára, mint a nyíregyháziak - előbbi együttes egy idősebb, tapasztaltabb kerettel bír, míg Horváth Imréék inkább a fiatalokra építenek. Ez az első másfél negyedben egyáltalán nem látszott a két gárda teljesítményén - bár a Marosvásárhely előrébb járt általában, nem sikerült elhúzniuk a Nyíregyházától. Át is vették a magyarok a vezetést a második negyed közepén, amikor Szrecsko Szekulovics mester áttért 2-3-as zónára, ezzel teljesen megbénította az ellenfelet, és így a Targu Mures 40-31-es vezetéssel mehetett a nagyszünetre.

A fordulást követően nem változtatott a védekezésén a román együttes, ez pedig továbbra sem ízlett Mohácsi Mátééknek, négy és fél perc alatt még 10 pontot rakott a differenciához a Marosvásárhely. A zóna ellen egy ideig még csak dobóhelyzetig sem jutottak el a magyarok, általában eladott labda, abból pedig egy könnyű kapott kosár lett a vége, nem is csoda, hogy 10 perccel a vége előtt már majdnem 30-cal vezettek a románok (40-67). A negyedik negyedben már nem erőlködött egyik fél sem túlságosan, így nem nőtt tovább a különbség - végül 25 ponttal, 80-55-re nyertek a románok.