Könnyedén nyert a Szolnok a Kaposvár ellen

A címvédő Szolnok gyakorlatilag a 4. perc közepére eldöntötte a találkozót, esélyt sem hagyott a Kaposvárnak, és végül 90-69-re győzött.

Magyar Férfi NBI/A, Felsőházi középszakasz, 1. forduló
Szolnoki Olaj KK - Kaposvári KK 90-69
(23-12, 17-12, 25-15, 25-30)

Szolnoki Olaj KK: Rakics 6/3, Gipson 2, Lee 6, Brkics 20/12, Báder 7.
Csere: Vojvoda 12/6, Keller 15/3, Wittmann 10/6, Somogyi 8, Csákvári 2, Pavlovics 2.

Kaposvári KK: Frazier 16/9, Raivio 6, Jancsikin 9/6, Hendlein 15/3, Spica 12.
Csere: Fodor 2, Horváth 2, Grebenár 2, Benke 3, Papp -, Kovács 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A tartalékos, Milosevicset és Jonest nélkülöző Olaj már az elején magához ragadta a kezdeményezést: Spica kosarára Báder azonnal felelt, majd Rakics értékesített egy triplát. Megint ők kerültek főszerepbe a 4. perc elején: Rakics büntetője után Báder 2+1-es akciót csinált, így el is lépett a Szolnok (9-2). Hendlein ugyan szerzett egy vendég kosarat, erre azonban Keller válaszolt azonnal, Vojvoda 7. percben szerzett triplájával pedig megvolt a közte 10 is (14-4). Innentől kezdve végig 10 pont környékén mozgott a távolság az első 10 perc során. A vendéglátók minden kaposvári kosárra válaszoltak - főleg Vojvoda volt elemében, aki 8 pontot szerzett az első negyedben, 9. perc végén dobott második hármasával pedig beállította a negyedvégi eredményt is (23-12).

A második játékrész legelején csillant fel utoljára a remény a Somogy megyeiek számára, hiszen Spica és Grebenár dupláival indult a szakasz (23-16), de mielőtt tényleg szorossá vált volna a találkozó, az Olaj lépett: Lee duplát értékesített, Wittmann két büntetőt, Brkics pedig egy hárompontost, így a 13. perc közepén már 14-gyel ment a Szolnok (30-16). Érezhető volt, hogy Dragan Alekszics együttese nagyon magabiztos, a Kaposvár pedig mintha el is könyvelte volna a vereséget. Keller és Frazier zsákoltak 1-1-et, mint kiemelendő történések, Spica duplájával pedig a 17. perc közepén még tartotta is magát a vendég alakulat (34-22). Brkics azonban szokásától eltérően középtávolról is pontos volt, Báder zsákolt egyet, Fodor duplájára pedig a félidő legvégén a kifejezetten jól játszó Brkics válaszolt megint, 16 pont volt a hazaiak fórja 20 perc után (40-24).

A fordulást követően a Szolnok a maradék kérdéseket is eldöntötte két perc alatt. Gipson és Lee duplái után a megállíthatatlan Brkicsé volt a főszerepet: kettese után hármast is dobott, ezzel egy 11-0-s rohamot vezényelt le, majd Hendlein triplája után megint betalált kintről, a 22. perc végén már 25 pont volt a különbség a két fél között (52-27). 25-30 pont között hullámzott ezt követően a különbség: Wittmann és Keller 2-2 pontja után majdnem megvolt a közte 30, de Jancsikin 2+1-ét követően Hendlein is betalált a negyed felénél (56-32). Jött négy szolnoki büntető, amire válaszul érkezett újabb 4 kaposvári pont. A negyed utolsó perce aztán Keller Ákosról szólt: előbb értékesített a palánk alól egy kettest, majd Jancsikin hármasát követően, Vojvoda passzából ő is dobott egy trojkát, ezzel zárult a harmadik felvonás, 26 ponttal vezetett az Olaj (65-39).

Ugyanez maradt a forgatókönyv a záró játékrész elején is: Hendlein és Csákvári váltottak pontokat, Keller zsákolására pedig Jancsikin felelt egy hármassal, a 25 pont körüli differencia tehát nem változott (69-44). A 33. perc vége és a 34. perc eleje igazi triplapárbaj volt: egymás után három támadásban sorrendben Wittmann, majd Frazier, végül Brkics talált be kintről (77-49). A védekezésén ekkor már lazító, mindenkit pályára küldő Olaj ellen a KKK bekúszott 20 pont alá: Spica és Frazier vezetésével csináltak egy 11-2-es szakaszt a 36. perc végéig (79-60). Brkicsnek tripla közben vertek oda, a háromból két büntetőt értékesített, ezzel ő lett az első és egyetlen játékos, aki a találkozón elérte a 20 pontot. Somogyi, majd Pavlovics is betalált a 38. perc közepén, ezzel minden szolnoki játékos szerzett pontot (85-62). A találkozó Wittmann hármasával zárult, így végül 21 ponttal, 90-69 arányban győzött a címvédő.