Körmendi rajt-cél győzelem

A hazai pályán 5-2-es mérleggel álló Körmend az idegenben kilenc próbálkozás után is nyeretlen Nyíregyházát fogadta. Mindkét együttes összességében sima Magyar Kupa kiesést tudhat a háta mögött, a bajnokságban viszont a hazaiak megyei rangadót nyertek Szombathelyen, míg az NYKK a Sopront verte meg. A nyírségieknél Polyák László vállsérülés miatt továbbra is maródi, a kupamérkőzést betegség miatt kihagyó Fodor Gergely viszont tudta vállalni a játékot a Körmendben.

Lami-Véd Körmend – Marso-Vagép Nyíregyháza KK 83-64 (24-18, 23-15, 18-25, 18-6)

Körmend, vezette: Pálla Z., Török R., Németh Cs.

A feldobás előtt a körmendi tábor Patonay Imrének kívánt mielőbbi gyógyulást. A vendégeknél a palánk alatt két ex-körmendi kapott helyet Boldizsár és Davis személyében. A találkozó Austin percekkel kezdődött, az amerikai hét pontjával el is léptek a piros-feketék, Ferenczi Tamásnak időt is kellett kérnie. Berkis ugyan egy távolival igyekezett tartania csapatát, de mindezt két újabb Austin tripla fogott közre – mindössze öt perc alatt 13-nál járt már a magasbedobó (16-7). Nem ültek a nyírségi dobások és bár a negyed második felében a körmendi támadások is akadoztak, így is tartották előnyüket – ekkor főleg Ruják révén (24-15). A negyedet azonban Nelson dudaszóra dobott palánkos triplája zárta, így közelebb zárkózott az NYKK.

Az elsőhöz hasonlóan a második játékrészt is óriási rohammal kezdte a Körmend.  A vendégek csak büntetőből tudtak betalálni, hazai oldalon viszont szépen osztoztak a kosarakon: minden pályán lévő betalált, így 34-20-ra megléptek. Ruják és Fodor is könnyedén cikázott a vendégek védelmében, majd Farkas zsákolt egy labdaszerzés után – a körmendiek jól játszva fokozatosan növelték előnyüket (40-24). A Nyíregyházát főleg Nelson vitte a hátán, de tízen belülre így sem tudtak jönni. Sőt, 3.9 másodperccel a félidei szünet előtt Hencsey Tamás még időt kért, a figurába viszont Davis belenyúlt, de Shaw számára 1.8 másodperc is elég volt, hogy triplát dobjon (47-33).

Térfélcserét követően Ruják dobott hármast, és ezekben a percekben csak potyogtak a kosarak. a körmendiek viszont így biztosan őrizték immár 17 pontosra hízott előnyüket (56-39). Ekkor azonban összekapta magát a Nyíregyháza, Boldizsár triplát szórt, Nelson pedig Rujáktól lopott labdát és ziccerezett, így tíz pontra zárkóztak (56-46). Boldizsár negyedik faultja, majd Berkis hármasa után már csupán hét pont volt a távolság, jókor jött körmendi részről Ruják távolija (61-51). Ekkor viszont már újra meccsben volt az NYKK, Mohácsi betörése után faulttal együtt szerzett kosarat, így 65-58-cal zárult a negyed.

A záró szakasz elején Davis hárompontosával pedig már látótávolságon belül volt a Nyíregyháza (65-61). Ferencz osztott ki egy hatalmas sapkát Berkisnek, támadásban viszont sokat kapkodtak a hazaiak, ráadásul Krayemet kellett lecserélni négy faultja miatt. A negyed derekáig csupán 4-4 pont született, ebben a játékrészben rendkívül alacsony volt a színvonal, a hazaiak viszont a 37. percben Shaw kosarával ismét tíz fölé kúsztak (75-64). Nehezítette a vendégek dolgát, hogy a pályára éppen visszatérő Boldizsár kellett lecserélni sérülés miatt, ráadásul Austin büntetőkből növelte csapata előnyét. Ferencznek nem ültek a távoliak, de Nelson kipontozódása után így is eldőlt a találkozó (79-64). Egyetlen cél lebegett a Körmend szeme előtt, 17 pontnál többel nyerjenek, hogy egy esetleges összevetésben jobbak legyenek az NYKK-nál. Ez pedig Austin büntetőivel sikerült is, az amerikai pedig ezzel a koronát is feltette kiváló teljesítményére.

Körmend: Ruják 17/6, Krayem 11, Ferencz 4, Austin 26/9, Shaw 11/3. Csere: Sonyák, Farkas 4, Fodor G. 6, Kutasi 2.

Nyíregyháza: Nelson 25/3, Mohácsi 6, Berkis 8/6, Boldizsár 6/6, Davis 16/3. Csere: Kaluha 2, Siska, Mondzinger, Varga M.

Kipontozódott: Nelson (39. perc).