Közel húszat vert a PVSK a Körmendre!

A nagyszerűen játszó Kovács Péter vezetésével magabiztos, nagy különbségű győzelmet aratott hazai pályán PVSK-PANNONPOWER a Lami-Véd Körmend ellen. A negyedik negyedben hatalmas hajrával alakította ki a Pécs a nagy differenciát, mellyel komoly feladat elé állította a vasiakat a két hét múlva következő visszavágóra.

Magyar Kupa nyolcaddöntő, 1. mérkőzés - 2013. január 9.

PVSK - PANNONPOWER - Lami-Véd Körmend 81-62 (20-19, 25-20, 14-12, 22-11)

Lauber Dezső Sportcsarnok 700 néző    Vezette: Földházi T., Farkas G., Vida B., (Benczur)

PVSK: Loesing 6/6, Kovács P. 14/3, Csabay 8/6, Tóth N. 15/9, Hendley 18  Csere: Legion 6, Bödör 0, Halász 2, Nagy K. 6, Bíró 6/6

Körmend: Ruják 6, Krayem 4, Ferencz 15/15, Austin 16, Shaw 12  Csere: Fodor G. 2, Farkas 2, Kutasi 3/3, Sonyák 2

Kipontozódott: Shaw a 40. percben.

Meglepetésre Csabay Ádám kezdett Legion helyén a Pécsben, a Körmend pedig Austin és Krayem személyében két újoncot avatott. Tóth Norbert triplája nyitotta meg a találkozó pontjainak sorát, két-két elhibázott támadás következett mindkét oldalon, majd Ferencz egalizált, de Tóth Norbert második sikeres távolija újból három pontos pécsi előnyt jelentett. (6-3) Azonban elakadt a hazai pontfolyam, Shaw és Austin könnyű kosaraival fordítottak a vendégek. (6-7) Csabay sarokból eleresztett triplája ismét hazai vezetést eredményezett. Legion sorra elhibázott lehetőségeit kihasználta a Körmend és lélegzetvételnyi előnyhöz jutottak a fekete mezesek. (12-15) Halász büntetői és Kovács labdaszerzés utáni zsákolása ismételten a hazaiak javára billentette a mérleg nyelvét. Fodor Gergely az utolsó percben egy elképesztően melós közelivel még két egységet írt a táblára, de az utolsó szó Hendleyé volt, aki egy közelivel beállította az első negyed végeredményét. (20-19)

Ferencz majdnem nyolc méterről hintett be egy hármast, azonban sokáig nem örülhettek vezetésnek a vendégek. Legion, majd Hendley is beköszönt. (24-22) Farkas egy eladott labdát, egy kihagyott ziccert jegyzett, melyet kegyetlenül megbüntetett a PVSK. Nagy Krisztián támadólepattanót követően sikeres 2+1-es akciót jegyzett, így az addigi legnagyobb különbséget mutatta az eredményjelző. (29-24) A következő körmendi támadásból Ferencz már a harmadik hárompontosát dobta be, viszont a kontrából Hendley újabb 2+1-es játékot adott el. (32-27) A fekete mezesek zónavédekezése nem igazán akart összeállni, melyre reagált Hencsey mester a negyed közepén egy időkéréssel. Ferencz és Kutasi is bevágott egy-egy triplát, így bő harminc másodperc leforgása után visszavette a vezetést a Körmend. (35-36) Úgy festett, hogy el tud lépni a Pécs, de nem számoltak a padról visszatérő Krayemmel, aki előbb ziccerrel, majd egy labdaszerzéssel segítette együttesét, tíz másodperc alatt ismét felzárkóztak a vendégek. Csirke Ferenc időkéréssel igyekezett rendezni a sorokat. (39-37) Hendley újból értékesített egy ziccert, melyre még pluszban dobhatott egy büntetőt is, mely szintén a gyűrűben kötött ki. Feljövőben volt a Körmend, 3,6 másodperccel a vége előtt oldalról jöhetett a vendég gárda, mégis a hazaiaké, név szerint Loesingé volt a slusszpoén. Saját triplavonaláról engedett el egy kísérletet, mely csonk nélkül hullt a gyűrűbe, így 6 pontos előnnyel vonulhattak pihenőre Tóth Norberték. (45-39)

A fordulás után Leosing újabb hármasa bő tíz másodpercet váratott magára, így nagyon hamar beállt az addigi legnagyobb különbség. (48-39) A vendégek az első két percben pont nélkül álltak, Tóth Norbert triplával, Hendley pedig két jó büntetővel már 13 pontos differenciát írtak a táblára. (52-39) Hencsey Tamás nagyon hamar időkéréshez folyamodott, mivel 8-0-ás rohanást repesztettek a vendéglátók, s 15 pontra elmentek. (54-39) Közel öt perc telt el, mire Shaw be tudta tenni az első vendég kosarat a második félidőben, s úgy tűnt némileg rendezte védekezését a vasi gárda. Krayem lefordulás után dobott ziccert, mellyel tíz ponton belülre érkezett meg a Körmend. (54-45) Nagy szerepe volt abban a pécsiek elhibázott támadásainak, hogy stagnált a tíz pont körüli differencia, ugyanis a fekete mezesek sem álltak a helyzet magaslatán. Aztán bő három perces kosárcsendet tört meg egy szép ziccerrel. Sonyák az utolsó percen belül faragta a hátrányt 7 pontra, de Bíró triplával válaszolt, azonban a végszó Rujáké volt, ziccerével 8 pontra hozta fel együttesét. (59-51)

Shaw két sikeres büntetővel nyitotta meg a záró negyedet, de hiába zárkózott fel hat egységre a vendég csapat, Bíró újabb triplája után megint inkább a tízet ostromolta a differencia. A játékrész elején nem tündökölt a játék, ellenben a Körmend lassan-lassan közelítette a Pécset, Ferencz ötödik triplája után pedig időt kért Csirke Ferencz, mivel három pontra olvadt a hazai fór. (63-60) Két hazai kosár egy perc alatt, s máris közte hetet mutatott az eredményjelző, Ruják duplája azonban nem hagyta nyugodni a pécsi szurkolókat. (67-62) Kovács két büntetőt, majd Krayem eladott labdája után egy triplát szórt be, s így ismét 10 egységgel lépett meg PVSK, teljesen érthető volt Hencsey mester időkérése. (72-62) Tóth újabb hazai triplát jegyzett, amikor megkezdődött az utolsó három perc, Nagy ziccerével pedig már 15-el vezetett a hazai alakulat. A Pécs befűzte a filmet, ahogy mondani szokták, a Körmend totálisan összecsúszott, nem hatott meglepetésként a találkozó végére, hogy elképesztően magabiztos különbséggel nyert a PVSK. Nagy bizakodást adhat számukra ez a győzelem a két hét múlva következő visszavágóra, azonban a párharc még nem lefutott.