Leiskolázta a Kecskemét a Paksot

A torna utolsó mérkőzésére készülődvén már tudták a felek, hogy a Szolnok a csehek elleni győzelmének köszönhetően bezsebelte a hétvége bajnokának járó címet, de így is jó meccsre számíthattak a kilátogató nézők.

KTE-Duna Aszfalt - Atomerőmű SE 79-63 (24-14, 17-16, 22-16, 14-17)

Paks, Gesztenyés úti sportcsarnok

Kecskemét: Pongó Martin 8, Wittmann 7/3, Djeraszimovics 6, Jovanovics 17/9, Bencze 6. Csere: Kuntics 5/3, Karahodzsics 14, Hegedűs 12/6, Pongó Máté 4, Jakab -, Kopasz -.

ASE: Kovács 13/12, Medve 1, Kerpel-Fronius -, Szabó 8, Tóth 14. Csere: Körtélyesi -, Baki -, Eilingsfeld 10, Wisseh 10, Jones 7.

Döcögősen indult a mérkőzés, sok hibával játszottak a csapatok. A Kecskemét találta meg előbb a játékát, szép lassan el is kezdték növelni az előnyüket, elsősorban a jól és eredményesen játszó Jovanovicnak köszönhetően. Braniszlav Dzunics ezúttal a tegnap 35 pontig jutó Jones nélkül küldte pályára a csapatát, nyilván gyakoroltatni akarta az övéivel, milyen az, ha nem számíthatnak a remek amerikai center játékára. A hiánya meglátszott a hazaiak játékán, el is lépett 10 ponttal a kecskeméti gárda a negyed végére. 24-14

A második játékrészben aztán Jones is pályára került, ám ennek nem látszott meg azonnal a hatása, ugyanis a vendégek tovább növelték előnyüket. Semmi nem jött össze a piros-kékeknek, sorozatban adták el a labdákat, és ha el is jutottak dobásig, akkor is rendre rosszul céloztak. A Kecskemét eközben nyugodtan játszotta a saját játékát, és mikor a 17. percben ismét időt kértek a paksiak, már 17 ponttal vezettek. Az időkérés után összekapta magát az ASE, és többek között Kovács két triplájának köszönhetően lefaragta a hátrányt a nagyszünetre. 41-30

A második félidőt azonban ismét a Kecskemét kezdte jobban, és mindössze három perc kellett nekik, hogy visszaállítsák a 17 pontos különbséget, majd újabb egy, hogy 21-re növeljék azt. Triplából, betörésből, centerjátékból, indításokból is szereztek kosarat, mindössze annyi volt a közös ezekben a találatokban, hogy rendre hazai játékosok hibái után születtek. A folytatásban is jobbára a Kecskemét akarata érvényesült, a játék képét elnézve pedig a hazaiakra nézve volt hízelgő a negyed végi 17 pontos differencia. 63-46

Jones 2+1-es akciójával indult a záró felvonás, ám a rögtön jött hat kecskeméti pont válaszul, Wittmann, Karadodzic és Pongó révén. Ismét a Kecskemét irányította a meccset, a kérdés pedig már nem a találkozó végkimenetele volt, hanem az, hogy mennyit tud kozmetikázni az eredményen a Paks. Nem sokat tudott. 79-63