Magabiztos győzelmet aratott a Kaposvár a DEAC ellen

8 nyert meccs után bukott a DEAC, a Kaposvár végig kézben tartotta a találkozót.

Magyar férfi NB1/A, alapszakasz, 23. forduló:

Kaposvári KK - DEAC 93-72 (28-15, 23-17, 20-22, 22-18)

Kézben tartotta a meccset a Kaposvár. A legutóbbi 8 meccsét megnyerő, és ezzel a legjobb aktív győzelmi sorozattal rendelkező DEAC ahhoz a Kaposvárhoz látogatott, akik legutóbb 34 ponttal nyertek a Zalakerámia otthonában, így a tabellán meglévő nagy különbség ellenére is mindkét csapat önbizalomtól duzzadva várhatta ezt a találkozót, noha így is a vendégek számítottak esélyesnek. Az első percek kiegyenlített játékot hoztak, majd 14-13 után robbantottak a hazaiak és sorozatban 11 ponttal terhelték meg a debreceniek gyűrűjét, és innentől kezdve magabiztos előnyben játszhatott a Kaposvár. A 2. negyed elején már 35-17 is állt az eredményjelzőn, és a továbbiakban sem csökkent a hazaiak előnye, sőt, inkább nőtt, és a félidő végéig megmaradt a 20 pont körüli különbség. A fordulás után Drenovac vezérletével igyekezett közelebb zárkózni a DEAC, de így is tekintélyes maradt a különbség a 4. negyedre fordulva. Az utolsó 10 percben hosszú hajrát indított a Debrecen, egy 2-9-es periódussal kezdték a játékrészt (73-63), de Curry triplája, majd Rivers 3/3 bedobott büntetője lehűtötte a kedélyeket, és innentől már lemenedzselte az utolsó perceket a Kaposvár, így újabb magabiztos győzelmet arattak.

Megszakadt a DEAC sorozata. Hiába számítottak esélyesnek a vendégek, több sebből is vérzett a játékuk ezen az estén, Guyton (4 pont) és Moody (13 pont) például végig faultgondokkal küzdött, előbbi bő 16 percet a pályán töltve pontozódott ki. Remekelt viszont a 21 pontos (5/8 kétpontos, 2/4 hárompontos, 5/6 büntető) Drenovac, illetve Hines (13 pont, 7 lepattanó) játékára sem lehetett panasz, de ez most kevés volt, így 8 nyert meccs után elbukott a DEAC. A Kaposvár az első félidőben a csapatjátékára építve alakított ki nagy előnyt, majd a fordulás után főleg a 6/9 triplát bebombázó Curry (27 pont, 7 gólpassz, 8 eladott labda), valamint a 8/13-as mezőnymutatóval záró Rivers (21 pont, 7 lepattanó, 3 labdaszerzés) szállították a pontokat, Miliszavljevics a 11 pontja mellett 4 labdaszerzéssel vétette észre magát, míg Allen (11 pont, 9 lepattanó) közel járt egy dupla-duplához. A hazaiak 16 gólpasszt osztottak szét a vendégek 8 előkészítésével szemben, bedobtak 9/19 triplát, és összességében is sokkal hatékonyabban fejeztek be, mezőnykísérleteik 64,2%-a célt ért, szemben a DEAC 47,4%-os mutatójával, ez pedig döntő különbségnek bizonyult.

A Kaposvár legjobb dobói: Curry 27/18, Rivers 21, Miliszavljevics 11/3, Allen 11

A DEAC legjobb dobói: Drenovac 21/6, Moody 13/6, Hines 13/3