Meggyőző fölénnyel nyert a Jászberény!

Ferencz Csaba, hozzá illően triplával nyitotta meg a találkozót, azonban akkor még senki nem gondolta, hogy ezt követően már nem lesz sikeres külső dobása a válogatott játékosnak. Annak ellenére, hogy Soós Gábor hamar beütötte első két személyijét, nem kezdett rosszul a vendéglátó, sőt fej-fej mellett haladtak a Körmenddel. A negyed második felére fordulva a hazaiak lélegzetvételnyi előnyhöz jutottak Markovic és Madár pontjainak köszönhetően. (12-9) Pályára lépett első magyar bajnoki mérkőzésén Zvonko Buljan, aki egy kapott blokk, majd egy beütött falt után megszerezte első pontjait, gól jó plusz egyes akció formájában. Markovic és a visszatérő Soós tartották a hazaiak előnyét, melyet a vendégektől a cingár William Brown majdnem egalizált, ellensúlyozott a negyed végére. (18-17)

Nem indult valami jól a második tíz perc a vendégek számára Dramicsanyin hátára vette a csapatot, kosaraival hamar öt ponttal vezetett a Jászberény. Fodor Gergely beütötte 3. személyi hibáját, Ruják érkezett helyére. Ferencz duplája és Buljan triplája némi megnyugvást hozott a piros-fekete híveknek. (24-22) Horti és Shaw vállalkoztak dobópárbajra, melyből előbbi került ki győztesen 4-2-es pontaránnyal. Jött azonban a fekete leves a Körmend számára. Shaw faltja és Buljan technikai után megítélt négy büntető Dramicsanyin egytől egyig pontokra váltotta. Majd a támadásból Török szerzett ziccert, így már 10 ponttal vezetett a hazai gárda. (34-24) Érhető, hogy Hencsey Tamás időt kért bő öt perccel a nagyszünet előtt. A rövid szünet után Shaw kihagyott közelijét Szabó Péter triplája kontrázta meg, 13 egységgel ment a Jászberény. (39-26) Földi mester fiai tartották a tíz pont feletti különbséget, nagyszerűen lepattanóztak, kontrollálták a játékot. A vendég oldalon nem ültek a triplák, Shaw egyszemélyes pontgyárként működött a játékrész második felében. Csak az utolsó percben lépett fel mellé Brown és Buljan, így 10 egységnyire zárkózott fel a vasi csapat. (45-35) A nagyszünetben aki szemezgette a statisztikát elképedve láthatta, hogy a hazaiak 30-8 arányban nyerték a lepattanópárharcot, a támadó oldalon megszerzett lecsorgó labdák tekintetében pedig 13-1-es arány ütközött ki.

A 15 perces nagyszünet után Rakic hamar a vendégek tudomására hozta, hogy komolyan össze kell kapniuk magukat, ha nem akarják feladni a győzelmi reményeiket. Rögtön a harmadik negyed elején bezúgatott egy triplát, Buljan eladott labdája után pedig egy újabbat. (51-35) Következő támadást követően, ismét Buljan neve mellé húzhattuk egy strigulát az eladott labdák rovatba, újabb hazai tripla, ezúttal Markovictól. Az addigi legnagyobb különbséggel 19 ponttal vezetett a hazai együttes, három tripla formájában hidegzuhany jött a körmendieknek, Hencsey mester időt is kért. (54-35) Több mint két perc után Shaw szállította az második félidő első vendég pontjait. Soós hamar lehűtötte az esetlegesen melegedni látszó kedélyeket, hárompontosával húsz pont fölé kúszott a két csapat közötti differencia. (56-37) Buljan két gyors triplával próbálta ellensúlyozni a percek alatt kiosztott három eladott labdáját, de kisvártatva ismét a negatív oldalra került egy újabb bejegyzés, megkapta második technikaiját. Dramicsanyin hosszú idő után újra pontokat szerzett büntetőből, majd mezőnyből is, Fodor két egymás utáni kosárral feliratkozott a pontszerzők közé. A távolságot Buljan lopta valamelyest negyedik triplájával. Nyugodtan nevezhettük ezen a találkozón a végletek emberének, mivel kisvártatva beütötte 4. személyi hibáját, pont úgy, ahogy Fodor Gergely is.

Matt Shaw büntetőivel indult a záró etap, melyben a vendégek megpróbáltak belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba. Markovic kettő, Horti pedig egy kettessel írt újabb hazai pontokat az eredményjelzőre, ismét 20 pontra duzzadt a két gárda közötti különbség, eldőlni látszott az összecsapás, még akkor is, ha Horti technikait kapott. Visszajött húszon belülre a vendég együttes, de Rakic triplájával ismét húsz pont fölé duzzasztotta a differenciát. (76-54) Az érdemi kérdések itt eldőltek, a záró percekben még Shaw igyekezett kozmetikázni az eredményt,  Földi Sándor pedig minden játékosának lehetőséget adva zárta le az összecsapást, melyen a Jászberény megszerezte első sikerét, a Körmend pedig nyeretlen maradt.

Arra talán csak a legvérmesebb Jászberény szurkolók számítottak, hogy azt követően, hogy a Paksot idegenben megszorongatta együttesük, ilyen simán győzik le a Körmend együttesét. A lepattanócsatát 42-26-ra bukták el a vasiak, s azzal együtt nyert ilyen meggyőző különbséggel a hazai gárda, hogy messze nem dobtak extrát. A vasiaknak 2 napjuk van arra, hogy felkészüljenek a Sopron elleni nyugati rangadóra, a berényiek pedig megmutatták, hogy komolyan kell velük számolni az idei bajnokságban.

TOP COP Security Jászberény - Lami-Véd Körmend 87 – 68 (18:17; 27:18; 22:16; 20:17)

Jászberény (magyar bajnokság 2. forduló)

Vezette: Földházi T., Gál J., Rácz Zs., (Hartyáni)

Jászberény: Rakic 15/9, Soós 7/6, Markovic 16/3, Horti 12, Dramicsanyin 19/3 Csere: Madár 2, Szabó P. 5/3, Laslo 0, Török 9, Molnár 2, Szögi 0, Varga 0.

Körmend: Ruják 2, Brown 11, Ferencz 8/3, Farkas 2, Shaw 21 Csere: Fodor G. 4, Buljan 20/12, Kutasi 0, Sonyák 0, Kocsis 0, Csapai 0.

Kipontozódott: Buljan a 38. percben

Földi Sándor, a Jászberény vezetőedzője a lefújás után: "Védekezésben és támadásban is voltak hibáink, de elégedett vagyok a játékkal. Volt csapatmunka, valamint megvoltak a jó egyéni teljesítmények is. Sok lepattanót szedtünk és a második félidő elején dobott három extra tripla megfelelő önbizalmat adott nekünk a végjátékban. Köszönöm a szurkolók biztatását!"

Hencsey Tamás, a Körmend vezetőedzője a lefújás után: "A két csapat közti különbséget egyértelműen a lepattanózás adta. A berényiek 18 támadólepattanót szereztek, míg nálunk túl sok volt az egyénieskedés és kevés a csapatjáték."