Mohácsi hármasa győzelmet ért

Nem mondhatni, hogy sok idejük volt együtt készülni a bajnokságra Ferenczi Tamás csapatának. A pontvadászatban most bemutatkozó Nyíregyházánál csak az utolsó héten érkezett meg a harmadik légiós Bennett Davis. Persze a vendég pécsieknél sem mondható ideálisnak a helyzet, ha a külföldiekre gondolunk, hiszen Anthony Dilltől egy hete búcsúztak el a baranyaiak, így egyelőre két légióssal érkeztek a Nyírségbe.

A hazaiaknál tetézte a gondokat, hogy Polyák, Boldizsár és a remek előszezont produkáló, magyar állampolgárként játszó Micsics is sérüléssel bajlódott.

Ennek ellenére a nagy harcos Boldizsár ott volt a nyíregyházi kezdőcsapatban és a 224 centis Micsics is tudta vállalni a játékot. Igen jól kezdett a hazai együttes, már 11-4-re is vezettek Mohácsiék. A negyed második felében aztán összekapták magukat a pécsiek és sikerült megfordítaniuk az állást.

A folytatásban annak ellenére növelte előnyét a PVSK, hogy a felkészülés során nagyon jól teljesítő Legion nem fogott ki valami parádés dobóformát. A negyed derekán 27-20-ra vezettek a vendégek, ám a hazaiak sok labdaszerzésnek köszönhetően a nagyszünetre két pontra zárkóztak (32-34).

A második félidőben növelte előnyét a pécsi együttes, a Tóth Norbert vezette vendégek 52-41-nél már-már tetemesnek mondható előnybe kerültek. Hat perccel a lefújás előtt még mindig hat pont volt a PVSK előnye (55-61), de a hazaiak felzárkóztak a végén. 65-65-ös állásnál Loesinget faultolták a hazaiak, ám az amerikai irányító csak az egyik büntetőjét értékesítette. Nyíregyházi időkérést követően Mohácsi rámolt be egy triplát (68-66), és mivel erre Legion részéről nem érkezett válasz a vendégektől, míg Berkis értékesítette mindkét büntetőjét, így egy rendkívül szoros, ám alacsony színvonalú mérkőzésen otthon tartotta a két pontot az NYKK.

Marso-Vagép NYKK – Pécsi VSK-Pannonpower 70-66 (18-19, 14-15, 21-21, 17-11)

Nyíregyháza, Bujtosi Szabadidő Csarnok
Vezette: Papp, Fodor, Vida

NYKK: Nelson 21/3, Mohácsi 18/9, Berkis 16/6, Boldizsár, Davis 4. Csere: Kaluha 9/3, Micsics 2, Siska.

PVSK: Loesing 18/3, Kovács P. 10, Legion 12, Nagy K., Tóth N. 10. Csere: Csabay 8, Bíró O. 4, Bödör 4.

Kipontozódott: Kovács P. (40. perc)