NBI/A: Az Alba legyőzésével javított a Falco

Közel 100 pontot dobtak a szombathelyiek a kedd esti rangadón.

fotó: hunbasket.hu

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Alba Fehérvár 95-84 (29-18, 24-28, 26-18, 16-20)

Jobb volt a Falco. A hétvégi kaposvári blama után a várt módon felszívta magát Gasper Okorn együttese és végig remek támadójátékot bemutatva, összességében magabiztosan nyerte meg a rangadót. A szombathelyi együttes 50%-kal célzott mezőnyből és már az első negyedben bevert 29 pontot, itt kétszámjegyű előnyt alakított ki és bár az Alba néha közelített a folytatásban, de igazából kézben tartották a dolgot a hazaiak - a 26-18-ra megnyert harmadik negyed után 15 volt közte a záró etap előtt, azt már be lehetett osztani. Egyénileg Benke (24 pont, 4/7 tripla), Bruinsma (23 pont, 8 lepattanó) és Perl (19 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) volt a húzóember, de az ex-albás Keller is nagyon hatékonyan dolgozott, Váradi pedig 10 gólpasszt osztott szét - ez már újra a korábbi Falco volt, mintha nem is történt volna meg a hétvégi meccs...

Védekezésben volt kevés az Alba. Támadásban a fehérváriak is hozták, amit kell, sőt, 57%-kal céloztak mezőnyből, ami egészen extra adat - Vojvoda 25 pontot szórt jó hatékonysággal, a korábbi szombathelyi Curry 19-ig jutott, de Davis és Turner is hozzátette a magáét. A gond inkább a pálya túloldalán volt, ugyanis abszolút nem tudták megnehezíteni a Falco dolgát: nem volt elég nyomás a labdás embereken, nem tudták ellopni a játékszert, nem tudták lassítani a kulcsembereket, Perlék igazából azt csináltak, amit akartak. Ezen felül a 12-4-re elvesztett támadópattanózás sem segített rajtuk, úgyhogy bár látótávolságon belül maradtak, de igazából végig "kísérték" a szombathelyieket, így pedig nem nyerhették meg az idegenbeli rangadót.

A Falco legjobb dobói: Benke 24/12, Bruinsma 23/9, Perl 19/6
Az Alba legjobb dobói: Vojvoda 25/9, Curry 19/6, Davis 15/3