NBI/A: Újabb magabiztos kecskeméti győzelem

Nagy formában vannak Wittmannék, most hazai pályán is legyőzték a ZTE-t, ráadásul 24 ponttal.

fotó: KTE Kosárlabda Klub Facebook

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Zalakerámia ZTE KK 89-65 (28-27, 19-17, 25-11, 17-10)

Oda-vissza. Hét közben Egerszegen aratott győzelmet a Kecskemét, most pedig hazai pályán is lenyomta zalai ellenfelét, ezúttal összességében meglehetősen simán. Az első félidő még szorosan alakult, sőt, a ZTE-nek mindjárt az elején volt egy 12-2-es futása és a második negyedben is tartotta a lépést, a nagyszünetben még csak négy pont volt a KTE előnye - megvolt a potenciál Szabóékban ahhoz, hogy esetleg visszaadják a kölcsönt. A fordulás után azonban elsősorban támadásban tévesztettek lépést a vendégek, elvesztették a ritmust és a nagyszünetet követően összesen 21 (!) pontot tudtak feltenni a táblára - innentől fokozatosan nőtt a különbség, előbb elérte a tíz, majd a húsz pontot és a ZTE-nek nem volt esélye még a szorosabb végjátékra sem. A gárdánál leginkább a 17 pontos Szabót lehet kiemelni, de csapatszinten csak 43%-kal dobtak, 6/23-mal tripláztak, elrontottak hét büntetőt, védekezésben pedig csak felvillanásaik voltak, ott továbbra sem tudták megállítani a Kecskemétet. Az együttes ezzel már csak 4-12-re áll, ugyanúgy, ahogy az utolsó előtti Kaposvár.

Nagy formában a Kecskemét. A ZTE oda-vissza legyőzése is nagy dolog Váradi Kornél együttese számára, de ezt ráadásul a Szolnokon bemutatott komoly bravúr előzte meg - az utóbbi öt meccsükből négyet megnyertek, otthon 7-2-re állnak, összességében pedig már 50% fölé, 9-8-ra javították a mérlegüket. Ezen a mérkőzésen is nagyszerűen támadtak, 60,8%-os mezőnymutatóval zártak, járatták a labdát, ültek a figuráik és a második félidőben már a védekezésük is pazarul működött - egyénileg Wittmann (21 pont, 5 gólpassz 28 perc alatt) emelhető ki leginkább, de a Dramicsanyin-Karahodzsics magasember-páros is villogott, ezen a poszton a padról beszálló Horti is dobott 10 pontot, Djeraszimovics 13-ig jutott, mindenki hozzátette, amit kellett. Most nehéz idegenbeli meccseik következnek, de eddig hozták, amit kellett, jó formában várhatják a folytatást.

A Kecskemét legjobb dobói: Wittmann 21/9, Dramicsanyin 16/9, Karahodzsics 13, Djeraszimovics 13/3
A ZTE legjobb dobói: Szabó Zs. 17/9, Bonifert 11, Duren 11, Donaldson 11/3