Nem hibázott, simán hozta a DEAC elleni meccsét a Paks

Egy légióssal küzdöttek a vendégek - egy híján száz pontot szórt az ASE - nem volt kérdés a győztes kiléte.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 15. forduló
Atomerőmű SE - DEAC 99-75 (35-19, 12-13, 33-23, 19-20)

ASE: Hinds 19/9, Allen 16, Barnies 9/3, Eilingsfeld 16, Guinn 7/3.
cserék: Ruják 7/3, Medve, Ogunyemi 14, Gulyás -, Garamvölgyi -, Pajor 5/3.

DEAC: Velkey 9/3, Lilov 19/6, Molnár -, Farkas 19/12, Bognár 19/6.
cserék: Kósa 5/3, Lajsz -, Kozák 4, Opre -.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Egyetlen légióssal, Ivan Lilovval a soraiban kezdte a mérkőzést a vendégcsapat, a bolgár légiós pedig nagy lendülettel, gyors hét ponttal nyitott - így sem tudták azonban tartani a lépést a debreceniek, a lepattanózásban domináló Paks 17-9-re vezetett négy perc után. Itt sem állt meg viszont a hazai alakulat, Eilingsfeld mellé kiválóan szállt be (tíz pont az első negyedben) Ogunyemi és az Armwood nélküli DEAC képtelen volt tartani a lépést a palánk alatt, így folyamatosan nyílt az olló. A ritmusba jövő ASE egyre nagyobb fölénybe került, a nyitó tíz perc végére már 16 egység volt a különbség, Hindsék ismét a szombathelyi meccs előtti önmagukat idézték és bár a második negyedben nagyon visszaesett a támadójáték színvonala, így is magabiztosan őrizték előnyüket Teo Cizmic játékosai.

A fordulás után aztán elkapta a fonalat Farkas Attila és óriási harmadik negyedet produkált, egymaga beszórt 14 pontot ebben a játékrészben, de ez csak arra volt jó, hogy ideig-óráig még látótávolságon belül maradjon a DEAC, viszont ahogy rákapcsolt a Paks, végleg eldőlt az összecsapás. 59-46 után jött el az a pillanat, amikor sebességet váltottak Allenék és innentől egy 21-6-os (!) rohamal zárták le a játékrészt, a záró etapban már csak a különbség lehetett kérdéses. A végén közel jártak a hazaiak a száz dobott ponthoz, de végül nem sikerült elérniük, a kötelező győzelem azonban így sem forgott veszélyben, így meggyőző játékkal próbálták feledtetni a legutóbbi vereséget - az egy légióssal kiálló DEAC nem tudta borítani a papírformát.

fotó: kosarsport.hu