Sopronban is győzni tudott a ZTE

A zalaegerszegiek gyakorlatilag rajt-cél győzelmet arattak a Sopron otthonában, ahol hiába jöttek vissza a hazaiak 20 pontos hátrányból is.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 9. forduló
Sopron KC - Zalakerámia ZTE KK 93-99 (21-25, 25-31, 25-23, 22-20)

Sopron: Lemar 33/3, Warner 25/3, Gilbert 5/3, Dénes 4, Gordon 10.
Csere: Wiggins 3, Supola 2, Takács 6/6, Molnár Marc. 5.

ZTE: Ware 35/12, Thompson 22, Gliebov 6, Szabó Zs. 16/6, Agafonov 16.
Csere: Papp 2, Doktor -, Durázi -, Gulyás -, Bagó 2.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Sopronban nem úgy kezdődött ez a derbi, hogy bárki is azt gondolhatta volna, hogy ebből egy óriási üldözőverseny alakul majd ki hazai szemszögből már a második félidő elejére, miután a végül 25 pontos Warner triplájával 7-2-re, majd  a 33-at szóró Lemar 2+1-es megoldásával 12-6-ra lépett el az SKC. Szabó Zsolt hármasával, aztán az összesen 35 egységig jutó Ware duplájával egyre faragta hátrányát a Bencze-legénység, de onnan még egyszer el tudtak rugaszkodni a hazaiak és 19-13-nál újfent elszakadni látszottak Supoláék. Viszont Thompson zsinórban szerzett hat pontjával és Szabó kosarával 21-25-re már a vendégek vezettek a játékrész zárásánál.

A második etapban erre a lendületre kiválóan tudott építeni a fiatal magyar hátvédjeit, Doktor Pétert és Papp Pétert bátran használó Zalaegerszeg - a 22 pontos, 6 lepattanós Thompson vezényelt egy újabb komolyabb futást, aminek végén 26-37-nél már kétszámjegyű előnyben volt a ZTE és a negyed végéig meg is tartott ebből a fórból kilenc egységnyit az ebben a 10 percben 31 pontot szóró zalai had.

A fordulást követően a vendégek két ukrán légiósa is rákapcsolt, s pillanatok alatt 18-as előnyt épített a szezon eddigi talán legkellemesebb meglepetését szolgáltató, 4-5 magyar fiatalt rendszeresen beforgató Zalaegerszeg. Bagó benti kosara után 54-72-nél fújt riadót Lemar, ám hiába fogyott el a a négy faultos Szabó Zsoltot jegelő zalaiak extra lendülete, egy-egy kulcsfontosságú kosárral ütőtávon kívül tartotta a ZTE a Sopront és 71-79-cel mehetett el az utolsó játékrész előtti pihenőre Bencze Tamás együttese.

A záró etapban próbálta tovább fokozni a tempót az SKC, ám a Takács hármasa után kialakult 79-83-as részeredményt gyakorlatilag végig tudta tartani a 9/10-es büntetőzésével higgadt vezéri erényeket mutató Ware vezette ZTE és nagyon értékes diadalt aratott a Sopron otthonában - többek közt a lepattanózásban mutatott óriási fölényének (29-44, közte 21 támadólepattanóval) és a két hátvéd ponterősségének, valamint kreativitásának köszönhetően.