Sorozatban hetedjére nyert az Alba

A MAFC a félidőben csak három ponttal volt lemaradva a címvédőtől, Lóránt Péterék azonban a második félidőben biztosították újabb sikerüket.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 12. forduló
MAFC (3-9) - Alba Fehérvár (8-4) 54-79 (11-12, 20-22, 14-20, 9-25)

MAFC: Hot 6/3, Fodor 3/3, Misek 9, Davis 6/3, Cvetkovics 10.
Csere: Neighbour 20/6, Lakosa -.

Alba Fehérvár: Hill 13/6, Simpson 17/9, Harris 12/6, Lóránt 15, Keller Á. 8.
Csere: Filipovity -, Keller I. -, Horton -, Mohammed 8/6, Kovács 6.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Jobban kezdte a mérkőzést a MAFC, amely 4-0-val nyitott, de egy 6-0-s szakasszal válaszolt az Alba, innentől kezdve pedig ők kosaraztak minimális előnyben a felvonás folyamán. Borzasztóan küzdelmes volt az első negyed, mindkét oldalon sok volt a hiba, az eladott labda és a kihagyott dobás is, nagyon szenvedtek a csapatok támadásban. 10 perc játék után egyetlen ponttal állt jobban a szerdán még FIBA Europe Cup mérkőzést játszó címvédő (11-12), a második játékrész elején azonban fordított a két triplát és egy kettő plusz egyes akciót is értékesítő fővárosi alakulat, amelyet ekkor magasemberei, Cvetkovics, Davis és főleg Neighbour vezettek (22-18). A hazaiak előnye egészen a 18. percig megvolt, amikor Simpson és Hill is betaláltak kintről, Lóránt egy technikaiért megítélt büntetőt is a helyére küldött, ezzel újra az Alba volt előnyben (26-30), és Lórántnak köszönhetően három pont megvolt ebből a fórból a nagyszünetben is (31-34).

A fordulás után Simpson révén próbált meglépni az Alba, de Neighbour és Misek kosaraival futott egy 6-0-t a MAFC, visszajött egyetlen pontra a 23. perc végére (37-38). Itt nagyon megálltak aztán a hazaiak, a vendégek is jól védekeztek, nem is jött össze semmi a vendéglátónál, így egy 11-1-gyel 10 pont fölé nőtt a differencia, először a mérkőzés folyamán (38-49). Hot törte meg ezt a saját csapata szempontjából gyenge periódust egy hármassal, de hiába jött vissza 6 pontra is a budapesti gárda, 9 ponttal le volt maradva 10 perccel a vége előtt (45-54). A negyedik negyedet aztán három triplával kezdte az Alba, így állandósult a vendégek 15 egység körüli előnye. Amikor 10 pont közelébe ért Jovica Arsics legénysége, Dzunics Braniszlav időt kért, a felvonás második felében pedig még futott egy 14-0-s szakaszt a székesfehérvári alakulat, amely így 79-54-re nyert végül - ez az Alba hetedik sikerét jelenti zsinórban a bajnokságban, illetve azt, hogy biztosította helyét a címvédő a magyar kupa nyolcasdöntőjében.