Tartalékosan is simán nyert a ZTE

Az idei évadban már ötödször csapott össze a Zalaegerszeg és a Nyíregyháza. A Magyar Kupa párharccal együtt eddig a zalaiak számára voltak emlékezetesek a párharcok, az NYKK csak a hazai bajnokin tudott győzni.

Az alsóházi középszakaszban a ZTE ezúttal debütált (a távozó Copeland és a sérült Simovics nélkül), míg a nyírségiek pénteken a Sopront verték hazai környezetben.

Zalakerámia-ZTE KK – Marso-Vagép Nyíregyháza KK 83-64 (24-19, 19-17, 30-8, 10-20)

Zalaegerszeg, középszakasz, 2. forduló, 650 néző. V.: Cziffra, Farkas, Sabáli

Eredményesen kezdett a zalai együttes, Vertetics és Gáspár pontjaival 7-0-ra vezettek. A vendégek hiába voltak magasságbeli fölényben, inkább rossz távoli dobásokkal jelentkeztek. Aztán Davis triplája után ébredt az NYKK, majd 2+1-ével 12-9-et mutatott az eredményjelző. A negyed végén újított a ZTE, Gáspár már kilenc pontnál jár, csapata pedig 22-14-re vezetett. A játékrész vége viszont Kertész eladott labdája után a Nyíregyházáé volt, öt pontra zárkóztak (24-19).

A folytatásban ismét közel került a tíz pontos különbség eléréséhez a ZTE, ám a vendégek Berkis kosara után megint feljöttek a vendégek (28-24). Sőt, a 15. percben Mohácsi leindításos ziccere után először a meccsen ki is egyenlítettek. Hullámvölgybe kerültek a hazaiak és 30-32-nél időt is kért Völgyi Péter. Gáspár rögvest nagyon messziről dobott hármast, majd Baki is megszerezte első pontjait, míg a túloldalon a Mohácsi, Berkis duó vitte hátán csapatát (36-36). A félidő a hatalmas kedvvel játszó Gáspár parádéjával zárult: előbb két duplát dobott, végül a dudaszó előtt majd’ a félpályáról szórt táblás hármast (43-36).

A második félidő első perceiben pedig Hudson parádézott, az amerikai hét pontja után 52-36-ra lépett meg a ZTE. Rendkívül kilátástalan játékot nyújtott ekkor Ferenczi Tamás együttese, öt perc alatt pontot sem tudtak dobni. Puszta ziccere után viszont már húsz pont volt a különbség (56-36), amikor Nelson végre bedobott egy büntetőt. Szinte csak jó megoldásaik voltak ekkor a zalaiaknak, Gáspár nagy leosztásából Koma is eredményes volt, Vertetics újabb ziccerével pedig már 66-42 volt az állás. Teljesen indiszponáltan játszott az NYKK, Boldizsár kapott talán kissé túlzó sportszerűtlen, amely után 29-re nőtt a távolság a csapatok között…

Nagyot robbantott a harmadik negyedben a ZTE, amely 73-44-es vezetésről várta a záró szakaszt, amely így már sok izgalmat nem tartogatott. A Nyíregyháza Nelson és Polyák révén próbált szépíteni az eredményen, de a negyed végén is csak 20 pontra tudtak feljönni (81-61). Mindkét oldalon pályára léphettek a kiegészítő játékosok is és végül a ZTE kisebb meglepetésre nagyon sima győzelmet aratott a Nyíregyháza ellen.

ZTE: Vertetics 10/6, Hudson 18/3, Gáspár 29/6, Baki 7/3, Koma 2. Csere: Puszta 8, Kovács Á. 6, Borszéki, Kertész, Kerkai, Gáll 1, Kis R.

NYKK: Nelson 19, Mohácsi 10, Berkis 9, Boldizsár, Davis 7. Csere: Kaluha 3, Polyák 12/6, Siska, Mondzinger 2, Varga M. 2.