Újabb JKSE bravúr!

A Jászberényi KSE megállíthatatlan! Hat sorozatban megnyert bajnokija után idegenben gyűrte le a Sopront, s akár 4. is lehet ezek után. Egy rövid időszakot leszámítva a Jászberény végig vezetve nyert a távolról igen (6/31, 19%) gyengén dobó Sopron otthonában.

NB I A 20. forduló

2013. február 16. Sopron, MKB Aréna
Vezette: Benczur, Hegedűs, Gorka (Pázsitka)

Sopron KC – Top Cop Security Jászberény

60-64 (13-24, 15-9, 21-23, 11-8)

Sopron: Thomas 13/3, Hinkle 6, Takács N. 2, Tóth G. 11/9, Barovic 12. Csere: Molnár A. 11/6, Keresztes 3, Vesztergom 2. Vezetőedző: Meszlényi Róbert

Jászberény: Rakic 16/9, Soós 6, Markovic 17, Horti 4, Dramicanin 14/6. Csere: Mladenovics 6/3, Szabó P., Török 1. Vezetőedző: Földi Sándor.

Kipontozódott: Molnár A.

STAT, DOBÓK ITT!

A magyar kosárlabdázás legendás alakja, Zsiros Tibor emlékre gyászszünettel kezdődött a meccs. Kifejezetten magas szerkezetű ötössel kezdtek a vendégek, akik Horti center kosarával szerezték meg a vezetést. A tét kezdetben főleg a hazaiakat nyomasztotta, az SKC Thomas büntetőiből több mint 2 és fél perc elteltével szerezte első pontjait, a vendégek igazolta jó hírüket, Markovics közeli kosaraival, majd Rakics hármasával 9-2-re megugrottak. Közel 4 perc elteltével Tóth Gergely révén megszerezte első mezőnykosarát a Sopron, ám az erőcsatár a bónusz büntetőt kihagyta. Az SKC játékosai rosszul dobtak, a vendégek eladtak pár labdát, így aztán állandósult a 6-8 pont körüli vendég vezetés. A szakasz hajrájában Dramicsanyin kosaraival ez 10-re nőtt, a hazaiakat betörésekből Thomas próbálta versenyben tartani, ám Rakics újabb triplát dobott. A negyed utolsó pillanatában Markovics lepattanó utáni kosarával 10 pont fölé nőtt a jászberényi előny.

A második szakasz elején a hazai publikumnak soproni pattanó a berényi palánk alatt elég volt, hogy tűzbe jöjjön. A támadásokat azonban nem sikerült a görcsösen játszó hazaiaknak kosárral befejezni, Barovics többször is tisztára játszotta magát, ám rontott közelről, így hiába javult fel a hazaiak védekezése érdemben nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz. Markovics egy pöcköléssel igen hosszú jászsági kosárcsendet tört meg s rögtön utána még egyszer betalált. Thomas felelt rá, majd az addig meglehetősen bizonytalan Tóth emelt be egy triplát. A félidő végén 5 ponttal vezettek a vendégek.

Barovics Thomas passza utáni ziccerével kezdődött a második félidő, s miután újra "eladta" gyakorlatilag ugyanazt a játékot ellenfelének, 1 pontra jött föl a Sopron. Továbbra is hatékonyan védekezett a hazai együttes, a jászberényieknek nem nagyon akadt tiszta helyzetük. s a Zónára váltottak a vendégek, Tóth hármasával fordított a hazai csapat, majd Thomas is beemelt egy triplát. Közel 4 perc elteltével 10 hazai pont után Rakics szerezte a második fékidő első jászberényi kosarát. Ez oldotta a görcsöt a vendégeknél, ők következtek 2 triplával, Rakics majd Dramicsanyin révén. Gyorsan visszaszerezte a vezetést a Jászberény. A szakasz hajrájában potyogtak a triplák, hazai hazai részről Molnár (kétszer) és Tóth, a vendégektől Dramicsanyin talált be messziről A negyed végén Horti látványos blokkja és Soós ügyes kosarai révén továbbra is a vendégek vezettek. A záró szakasz előtt 7 ponttal.

Több, mint másfél percig nem esett kosár a záró etap elején, majd Keresztes 1 büntetőt bedobott. Markovics dobott demoralizáló kosarat a támadóidő utolsó pillanatában, a hazai kísérletek rendre leperdültek,miként a büntetők jó része is. A szakasz közepén nem tudtak kosárra dobni a támadóidő lejárta előtt a vendégek. Mladenovics hármasával 7-tel lépett meg a Jászberény, Hinkle hozta közelebb a Sopront, a gigászi küzdelemben utána jó ideig egyikcs apat sem tudott pontot szerezni. Mindkét gyűrűt "bedeszkázták"s ez a szűken vezető vendégeknek kedvezett. Molnár ziccere után 3 pontos vendég vezetéssel fordultak az utolsó percre a csapatok. Az SKC-nak labdája volt az egyenlítéshez, ám a hármas - ezúttal Molnártól - kimaradt. Soós büntetőből előbb homályt dobott, majd a másodikat is kihagyta. 8 másodperccel a befejezés előtt viszont okosan szabálytalankodott Thomas-szal szemben. A hazai irányító bedobta a büntetőket. Mladenovics egyet bedobott,majd az alapvonali bedobás után Thomas combja minimum meghúzódott, a jászberényiek megszerezték a labdát, Rakics keze pedig nem remegett meg, négy ponttal nyert a Jászberény.

Meszlnyi Róbert: - Hiába küzdöttünk védekezésben. nagyon rosszul dobtunk, ilyen kevés ponttal nem lehet nyerni. A rossz dobások miatt elszállt az önbizalom, de a végén még így is volt esély egyenlíteni, de nem az történt amit elterveztünk. Ha szűken is, de megérdemelten nyert a Jászberény.

Földi Sándor: - Ugyan kisebb megingásokkal, de négy pontot sikerült megtartanunk a mérkőzés elején szerzett előnyünkből. Úgy érzem, egy-két megingástól eltekintve uraltuk a meccset. A végén ugyan egy kis szerencse is kellett, de nagyon keményen megdolgoztunk ezért a győzelemért.