Végig vezetve győzött a Fehérvár

Az első negyedben alaposan bekezdett a Fehérvár, a Szolnok azonban magára talált a második játékrészben, és nyílttá tette a küzdelmet. Fordulás után visszavette a kezdeményezést az Alba, és a harmadik negyed közepétől kézben tartva az összecsapást nagyon fontos győzelmet aratott.

NBI/A. csoport, rájátszás, döntő, 3. mérkőzés

Bericap Alba Fehérvár - Szolnoki Olaj KK: 85-73 (21-11, 21-25, 24-17, 19-20)

Székesfehérvár, Vodafone Sportcentrum. Vezette: Vígh P., dr. Kapitány G., Benczur T. (dr. Gencsev P.)

Fehérvár: Moore (21/12), Wood (18/9), Hollis (13), Szabó Zs. (7/3), Keller (12). Csere: Supola (-), Jones (14), Juhos (-).

Szolnok: Simon (10/6), Florence (4), Sehovic (15/9), Bell (6), Szabó M. (2). Csere: Báder (7), Németh (10/6), Horváth (6/6), Gay (13), Fodor (-).

A hazaiaknál a lábsérüléssel bajlódó Brandon Wood vállalni tudta a játékot, míg a túloldalon Horváth Ákos és a fiatal Markovics Luka is leülhetett a kispadra. A szolnoki légiósok közül ezúttal is Ernests Kalve maradt ki.

Báder Márton kisebb meglepetésre nem kezdett, helyén Szabó Miklós azonban rögtön az első támadásból kosarat szerzett. A túloldalon Moore triplát vágott be, ami az előző meccsen nagyon ment az Albának. A kezdeti időszakban a hazaiak akarata érvényesült, Szabó Miklós elég magára hagyatottan küzdött a palánk alatt, míg Keller lerohanásból és második esélyből is eredményes volt, sőt Hollis is betalált - 9-2-nél időt is kért Ascserics. Báder is hamarosan érkezett a a parkettre, de a különbség nem nagyon csökkent, sőt az 6. percben 10 pontra nőtt a felek között (15-5). Egy jó Wood-védekezés után Sehovic kapott sportszerűtlent, Wood két büntetőjével 17-5-re ment a hazai gárda, ezután viszont befagyott az eredményjelző, sorra hibáztak a felek. Brandon Gay hidegvérű tempója törte meg a jeget, majd Florence harcolt ki büntetőt - Dzunics azonnal időt is kért, megakadályozandó, hogy a második meccshez hasonlóan lendületbe jöjjön az Olaj a játékrész végére. A pauza használt is, a csereként beálló Jones egy perc alatt előbb parádésan verte meg Bádert leütésben, majd Florence-t takarta védőoldalon, végül újabb kosarat szerzett.

A második negyedben keményebb védekezéssel kezdett az Olaj (Horváth jó opciónak bizonyult Woodra), miközben Németh előbb 2 büntetővel, majd egy triplával pillanatok alatt megfelezte a 10 pontos hátrányt. Moore a legjobbkor csinált egy 2+1-es akciót, majd Hollis hasonló extrájával visszaállt a kétszámjegyű különbség. A kissé formán kívülinek tűnő Báder sem akart azonban lemaradni, ő is 2+1-et csinált, majd ziccert dobott. Közben beindult a triplagyár is, Moore kétszer, a másik oldalon Simon és Horváth is betalált kintről. A negyed közepén Báder beütötte a 3. faultját, kénytelen volt leülni, ám a helyén Szabó ipari mennyiségben kezdte el kapkodni a pattanókat, Simon pedig beindult támadásban - 2 perccel a negyed vége előtt 5 pontra zárkózott a vendégcsapat, miközben a másik oldalon tiszta ziccereket hibáztak a játékosok, főként Wood. A végjátékból kicsit jobban jött ki a Fehérvár, azonban a hazaiaknak figyelmeztető jel lehetett, hogy Horváth Ákos második tripláját is beszórta, és összességében a vendégek 25 pontot termeltek a második negyedben.

A félidei statisztikában kitűnt, hogy az előző meccsen betliző Ronald Moore szenzációsan dobott (3/5 tripla, 3/3 büntető, összességében 16 pont)- míg a szolnokiak nem hibáztak a büntetővonalról (9/9). A játék képéből nem következett, de a Szolnok alig 10 kétpontos kísérlete mellett 18-szor (!) kísérletezett hárompontossal. Mindkét gárda agresszíven ment a támadólepattanókért (7-7), viszont a 2. meccshez hasonlóan több gólpasszt (6) osztott ki a vendégcsapat - az Alba játékosai alig 3 asszisztot jegyezhettek fel.

A harmadik negyedet a Fehérvár kezdte élesebben, Jones labdaszerzés után zsákolt, majd Moore szórt be egy triplát. A Szolnok azonban nem tört össze, Gay törte meg a kosárcsendet vendégoldalon, majd Sehovic dobott triplát, végül Florence ziccerével 7-0-t futott a vendéggárda. Dzunics azonban nem kért időt, és jól döntött: Wood két triplájával 10 pontra nőtt az előny. Ascserics viszont kénytelen volt magához rendelni játékosait, de nem használt sokat - átmeneti javulás után megint felpörgött az Alba: Szabó Zsolt triplájával és Jones két hatalmas zsákolásával 15 pontra hízott a különbség. A negyed utolsó perceiben feljavult a Szolnok védekezése, de közelebb nem nagyon tudtak kerülni - a végén pedig Keller Ákos akrobatikus kosara talpra ugrasztotta a csarnokot.

Kosárváltással kezdődött az utolsó játékrész, viszont Florence labdavesztés utáni sportszerűtlenje nem jött jól a Szolnoknak - miközben a fehérváriaknál a nem erről közismert Brandon Wood óriási zsákolással gondoskodott a hangulatról. Brandon Gay próbált faragni a tetemes hátrányból, azonban Wood vezetésével az Alba teljesen felpörgött, és a negyed közepére 17 pontos előnyt szedett össze (79-62). Nem dőlt el azonban a csata, Németh remek teljesítményére alapozva visszajött a lélektani 10 pontra (81-71) a Szolnok. A hazaiak azonban meg tudták állítani a rohanást, és a végén okos, taktikus játékkal hozták a győzelmet.

A Fehérvár 2-1-re vezet a 3 győzelemig tartó párharcban, és mindössze egy sikerre van szüksége ahhoz, hogy 2000 után újra bajnoki címet ünnepeljen. Folytatás pénteken Szolnokon.