15 pontos vereséget szenvedtünk Izraeltől

Másfél negyed után ugyan 12 pontos hátrányba került csapatunk Izrael ellen, de jól tartotta magát ezt követően a magyar válogatott - az utolsó három percben estünk kicsit szét, így végül 85-70-re győztek az izraeliek a varsói felkészülési torna második napján.

Felkészülési torna, Varsó, 2. nap
Izrael - Magyarország 85-70 (20-20, 27-18, 18-19, 20-13)

Izrael: Mekel 4, Dawson 8, Casspi 17/3, Eliyahu 7, Kadir 10.
Csere: Simhon 8/6, Pnini 7/6, Halperin -, Blayzer 7/3, Timor 9, Zalmanson 2, Ohayon 6.

Magyarország: Wittmann 5/3, Vojvoda 13/6, Hanga 17/6, Allen 14/3, Keller 8.
Csere: Kovács 7/3, Ferencz -, Perl 2, Eilingsfeld 2, Karahodzsics 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Nem indult túl jól számunkra a találkozó, az ezúttal Howell helyett kezdőként játszó Kadir, Casspi és Dawson kosaraival 10-3-mal nyitottak az izraeliek az első bő négy percben. Vojvoda Dávid 2+1-e, majd triplája jelentette Casspi pontjainak ellentételezését, Kovács Péter ziccere és Keller Ákos két büntetője után pedig egyetlen pontra jöttünk vissza a 7. perc végén (14-13). Az izraeliek cserejátékosaik vezetésével megint ellógtak hat ponttal (20-14), de az utolsó perc kiválóan sikerült számunkra - Kovács újabb ziccere után Rosco Allen két büntetője, labdalopása és Hanga Ádám ziccere következett alig pár másodperc alatt, így a negyed legvégére egyenlítettünk (20-20).

A 11. perc végén Keller duplájával először vezettünk a meccsen (20-22), és Eliyahu kosaraira Allen válaszolt a mieinktől, így nálunk volt az előny ebben a periódusban (24-26). Pnini hármasával fordult a kocka, de hiába szórt a Golden State Warriors kiscsatára, Casspi öt pontot két támadásban, Vojvoda és Perl Zoltán révén ott tartottuk magunkat az izraeliek nyomában (32-30). A negyed felétől kezdett nyílni az olló a két gárda között, volt egy 8-0-s rohanása ellenfelünknek másfél perc alatt (40-30), és az itt összeszedett hátrányt vittük lényegében félidőre is, ahol 47-38 volt az állás - 12 pont volt a legnagyobb lemaradásunk, de Hanga két duplával elállította a vérzést.

A fordulás után Allen triplájával és Keller kettesével megint sikerült visszakapaszkodnunk, és innentől kezdve jó ideig 3-7 pont között mozgott a távolság attól függően, hogy bedobtuk-e a hármast vagy sem - Hanga és Vojvoda is értékesítettek egy-egy ilyen helyzetet, de az izraeliek mindig válaszoltak, mikor ennél közelebb érhettünk volna. Főleg Kadirt és Mekelt nem sikerült tartani ekkor, és miután támadójátékunk bő három percre teljesen megállt, a 28. perc közepén megint 10 pontra nőtt hátrányunk (59-49). Kovács triplájával és Allen 2+1-ével próbáltunk zárkózni, de Dawson négy büntetőt is a helyére rakott, és a 8 pontos különbség megmaradt a negyed végéig (65-57).

A záró felvonásban rengeteg hiba volt mindkét oldalon - a mieink Eilingsfeld révén a 33. percben tudták megszerezni első pontjaikat ebben a negyedben, de Izrael sem brillírozott, így Hanga triplájával a 34. perc végén 6 pontra jöttünk vissza (68-62). Ennél közelebb nem tudtunk kerülni az izraeliekhez, mert mindig válaszoltak egy-egy kosárral, a 38. percben pedig 10 pont fölé tornázták a különbséget (77-66). A végjátékban, főleg az utolsó három percben kicsit szétestünk elöl és hátul is, Karahodzsics és Wittmann duplái ellenére továbbnőtt hátrányunk, és végül 85-70-re győzött Izrael.