A Falco biztos győzelemmel hangolt

A trónra törő Falco alapszakasz-elsőhöz méltó magabiztossággal nyert Nagykállóban az alapszakasz utolsó fordulójában. Mivel Nyíregyházán a tenisz Davis-Kupa miatt foglalt volt a csarnok, a két alakulat Nagykállóban találkozott. A csarnokot nem hitelesítették az illetékesek, így zárt kapuk mögött rendezték meg a találkozót.

A Falco sokkal jobban kezdte a találkozót, az első negyedben Timberlake pontjaira építve hamar 10 pontra növelte a különbséget a vendégcsapat. A több hiányzóval rendelkező (Miskovic, Fekete) "hazai" csapatban Kandics volt értékelhető, elég sok hibával játszott a Nyíregyháza. A második negyedben tovább nőtt a különbség, noha a cserék játszottak a vendégoldalon - a Nyíregyháza nem tudott nagy erőt kifejteni.

A harmadik negyedben érthetetlenül elkezdett kapkodni a Falco, Pantelic és Bencze Tamás vezetőedző is technikait kapott, aminek köszönhetően a Fields vezetésével felzárkózott a nyírségi gárda. A vezetést azonban nem tudták átvenni, és a végjátékban a rutin döntött a vendégek javára. A szombathelyi csapat ezzel még magabiztosabbá tette alapszakaszgyőzelmét, elkerülte, hogy valaki megsérüljön, így nagy önbizalommal vághat neki a playoff-nak, ahol az első körben a 8. kiemelt Kis Rába menti Takarék - Soproni KC gárdájával találkoznak. A 12. helyen végzett Nyíregyháza számára véget ért az idei évad, hiszen idén a 9-12. helyen nincs rájátszás, csak a 13-14. helyezett (Jászberényi KSE és Zalakerámia-ZTE KK) játszik a kiesés elkerüléséért.

Marso-Vagép NYKK - Falco-SZOVA KC Szombathely 92-105 (21-30, 22-25, 28-19, 21-31)

Nagykálló, zárt kapuk mögött. vezette: Frányó, Pozsonyi, Vida (Pázsitka).

Nyíregyháza: Fields (30), Mohácsi (15/3), Nagy K. (3/3), Sitku (9), Kandics (21/6). Cserék: Siska (2), Varga M. (2), Polyák (3), Pavlovics (7), Jakab (-).

Szombathely: Kálmán (8/6), Timberlake (23/3), Will (9), Szabó Zs. (19/3), Pantelic (13). Cserék: Simon (2), Jancikin (13/3), Harazin (6), Szanati (8/6), Jarosevits (4), Nárai B. (-).

Fotó, slide: hir24.hu