A Falco nyerte a X. Horváth Zoltán Emléktornát

Újabb sima győzelmet arattak Perl Zoltánék, az MVP Filipovity Márkó lett - könnyedén győzött a Sopron, a Körmend és az Alba is, a ZTE pedig egy utolsó másodperces hármassal nyert.

50. Göcsej Kupa, 1. nap
BSC Raiffeisen Fürstenfeld Panters (osztrák) – Sopron KC 51-95 (8-31, 12-26, 15-14, 16-24)

SKC: Pitts 8/6. Johnson 9/3, Takács 13/9, Rivers 10/6, Carter 15. Csere: Supola 6, Molnár M. 9/3, Werner 8, Élő 7, Buzsáki 5/3, Fazekas 5/3.

A Sopron rögtön 19-2-vel kezdte a találkozót, egy negyed után már 23-mal vezetett, és végig uralta a meccset, kérdés sem férhetett a sikeréhez. A fiatalok is sok lehetőséget kaphattak Sabáli Balázs vezetőedzőtől.

Zalakerámia ZTE KK – BK Levicki Patrioti (szlovák) 87-86 (26-17, 17-20, 22-22, 22-27)

ZTE: Doktor 5/3, Williams 25/9, Johnson 19/9, Djurics 6, Agafonov 23. Csere: Gulyás 7, Farkas 2, Bagó -, Szabó -.

A Göcsej Kupa másik tegnapi férfi mérkőzésén az Ubillát sérülés miatt nélkülöző ZTE kezdett jobban, 10 ponttal is elhúzott Williams és Agafonov vezetésével, ám a Léva visszajött a meccsbe, a záró negyedben pedig át is vette a vezetést. A végjátékban Johnson passzát Williams váltotta hármasra, így két másodperccel a vége előtt megint a hazaiak álltak jobban, és végül ezzel a kosárral nyertek is.

X. Horváth Zoltán Emléktorna, döntő
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – SCM Timisoara (román) 89–52 (21–15, 22–10, 22–15, 24–12)

Falco: Hooker 9/3, Benke 9/3, Filipovity 14/9, Washington 11, Lake 11. Csere: Reddic 11, Perl 16, Krivacsevics 8/3, Verasztó –.

A Falco az első percekben még hátrányban volt, de onnantól kezdve újfent uralta a meccset, a félidőben már 18 ponttal volt jobb, és a második 20 perc során is egyértelműen ellenfelé fölé nőtt. A vége 37 pontos siker és tornagyőzelem lett a magyar bajnok számára, amely nagyszerűen hangolt a jövő keddi BL-selejtezőjére. A torna különdíjasai között három szombathelyi is volt: a legjobb center Juvonte Reddic, a legjobb hazai játékos Perl Zoltán, az MVP pedig Filipovity Márkó lett. Hosszabb összefoglalót és képgalériát a Falco hivatalos honlapján találtok!

14. Mogyorósy Szilárd Emléktorna, elődöntő
Egis Körmend - Apollon Limassol (ciprusi) 99-65 (22-19, 32-14, 18-19, 27-13)

Körmend: Kastrati 13/3, Turner 7, Oroszi 6/6, Varnado 16/15, Keller 15/9. Csere: Takács 3, Taylor 10, Kiss B. -, Kiss M. 3, Edwards 16/6, Ferencz 6/6, Filipovic 4.

A Körmend már az első negyedben is jobban játszott ellenfelénél, akkor azonban még visszaengedte a meccsbe. Nem úgy a második felvonás során, melynek segítségével 20 pont fölötti fórral rendelkeztek a hazaiak a Mogyorósy Szilárd Emlétorna elődöntőjének félidejében. A fordulás után sem forgott veszélyben a körmendiek sikere, akik végül magabiztosan győztek, és holnap a címvédő Rethymno Cretan Kings BC csapatával csapnak össze a fináléban. A meccsről képeket és hosszabb összefoglalót az Egis Körmend hivatalos facebook-oldalán találtok!

Felkészülési torna, Eszék, 1. nap
OKK Sloboda Tuzla (bosnyák) - Alba Fehérvár 68-84 (14-13, 12-26, 22-17, 20-29)

Alba Fehérvár: Ljubicic 5, Govens 15/6, Guyton 4, Molnár 14, McDuffie 17, Cupkovic 9/9, Csorvási 7, Keller I. 3/3, Lukács 10, Awogbemi Sodiq -, Takács Ma. -.

A fehérváriak a második negyedben eldöntötték a maguk javára a találkozó sorsát az eszéki felkészülési torna első napján. 13 pontos előnyükből ugyan valamivel kevesebb lett a fordulás után, de jó negyedik negyedüknek köszönhetően nem forgott veszélyben győzelmük, ráadásul az új igazolás, Govens is bemutatkozhatott Jesus Ramirez együttesében.