A Körmend 16 ponttal verte a Lévát

Az Egis Körmend együttese tegnap este lényegében végig vezetve győzte le a szlovák Léva csapatát.

A bckormend.hu-ról:

Felkészülési mérkőzés, Körmend
Egis Körmend – BK Levicki Patrioti (Léva, szlovák) 86–70 (25–16, 22–25, 20–15, 19–14)

Körmend, 1100 néző, felkészülési mérkőzés

KÖRMEND: Wright 25/12, Hollins 10/6, Oroszi -, Koch 4, Tuoyo 14/3
Csere: Bán 7/3, Márton Á. 6/6, Fanning 14, Horti 4, Halász 2.
Vezetőedző: Gasper Potocsnik

A Levice legjobb dobói: Krajcovic 13/9, Smith 12/3, Ziak 11.

A vaol.hu beszámolója:

A körmendi sportcsarnok nézőterén látszott, hogy valóban kiéheztek a drukkerek a kosárlabdára, hiszen az ülőhelyeket mind elfoglalták az érdeklődők, és az állóhelyeken is sokan szurkoltak. Szó szerint, hiszen – főként a legfiatalabb szurkolói csoport vezényletével – bajnoki mérkőzésekre is beillő buzdításban volt része az alakulóban lévő piros-fekete gárdának. Gasper Potocsnik keretéből – az EB-n szereplő Ferencz Csaba mellett – sérülés miatt hiányzott Németh Ákos és Steven Davis. Csorvási Milán bemelegített, de végül ő sem lépett pályára. A többiek nagy lendülettel, de – ahogy az ilyenkor még megszokott – számos hibával vetették magukat a küzdelembe. A vendég lévaiak egy nappal korábban magabiztosan győzték le a ZTE gárdáját, ez is jelzi, hogy nem jelentettek könnyű feladatot. A számos látványos akciót is vezető hazaiak többnyire előnyben voltak, a félidőben éppen hattal, de a vendégeknek másfél perc elég volt az egyenlítéshez. Hazai időkérés után gyorsan elléptek a piros-feketék és végig megőrizték tíz pont körüli előnyüket. A szórakoztató megmozdulásokért és a küzdésért hálás közönség alaposan megünnepelte a csapatot, amely szeptember 15-16-án a Mogyorósy Szilárd Kupán még erősebb ellenfelek ellen méretheti meg magát.