A ZTE, a Falco és az ASE nagy arányú sikereket arattak

A zalaegerszegiek a Sopront verték, a szombathelyiek a szlovén elődöntőst, a Paks pedig a MAFC-ot - a Szolnok és a Körmend kikaptak - a DEAC szoros meccsen győzte le a Szegedet.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Helios Suns Domzale 93–56 (22–11, 24–15, 21–16, 26–14)

A Falco a gyengébb első percek (0-7) után hengerelt, már az első negyed végén is 11 ponttal vezetett, a félidőben pedig kerek 20 ponttal. Fizikálisan sokkal jobb volt, mint a szlovén elődöntős Helios, így a negyedik negyedben még egy szintet ugrott a különbség, amely végül 37 pont lett a magyar bajnok javára. A mérkőzés zárt kapus volt, a pontdobókat nem hozta nyilvánosságra a Falco honlapja.

Atomerőmű SE - MAFC 104-55

ASE: Evans 33, Horváth 17, Porter 14, Harris 12, Kovács 10, Lóránt 8, Szalai 6, Kis 2, Kalmár 2.

Ez a találkozó még simábban alakult, mint a Falco meccse, közel 50 ponttal győzött a paksi alakulat másodosztályú ellenfelével szemben.

Zalakerámia ZTE KK - Sopron KC 93-63 (19-17, 15-18, 28-16, 31-12)

ZTE: Ubilla 7, Johnson 19/6, Williams 18, Szabó 8, Agafonov 12. Csere: Djuric 12/3, Doktor 3/3, Bagó 2, Gulyás 6, Farkas 4, Simó 2, Kovács -.

SKC: Molnár 2, Carter 15/3, Johnson 17/9, Takács 9/9, Rivers 5/3. Csere: Élő 1, Werner 5/3, Supola 8/3, Buzsáki -, Fazekas 1.

A ZTE és a Sopron 23 percig teljesen egál meccset vívtak. Az elején jobban kezdtek a hazaiak, de Carter révén és Takács tripláival éledezett Sabáli Balázs csapata, amely a második negyed elején fordított, és a félidőben is vezetett (34-35). A fordulás után is az SKC állt jobban, 37-42-es állást követően viszont a ZTE futott egy 12-0-t. A vendégek az utolsó negyedre szétestek, így lett a vége 30 pontos differencia. Hosszabb összefoglalót találtok a ZTE hivatalos honlapján, a ztekosar.hu-n.

DEAC – Naturtex-SZTE-Szedeák 91-85 (27-18, 21-22, 25-26, 18-19)

DEAC: Costa 7, Manigat 5/3, Boriszov 13/3, Armwood 17/3, Tóth Á. 17. Csere: Harrison 8/3, Polyák 6/3, Somogyi 15/3, Bognár 2, Omenaka 1.

Szedeák: Wirth 7/6, Usburi 24, Krapics 13/6, Balmazovics 15/9, Mliszavicsevics 9. Csere: Kerpel-Fronius G.-, Vágvölgyi 5/3, Olasz 2, Kerpel-Fronius B. 10.

A DEAC az első negyedben alapozta meg sikerét - utána a Szeged teljesen egyenrangú ellenfele volt a hajdúságiaknak, de fordítani nem tudott.

BC Prievidza – Szolnoki Olajbányász 79-71 (20-6, 20-27, 18-22, 21-16)

Szolnoki Olajbányász: Smith 3, Jones 27/9, Tucker 9/9, Juhos 8, Morant 15. Cserék: Pallai 4, Rudner -, Tóth -, Kristic 5.

Rosszul kezdett az Olaj a szlovák ezüstérmes ellen, a folytatásban azonban szépen visszajött a meccsbe, a harmadik negyed végén csak 3 pont volt a különbség. A szlovák útlevéllel is rendelkező, az Eb elő-selejtezőkön is játszó Andre Jones 27 pontja kiemelendő, de összességében nem volt jó a Szolnok dobóteljesítménye, ami a felkészülés ezen időszakában nem meglepő.

Egis Körmend – GTK Gliwice 76-83

A körmendi edzőmeccs is zárt kapus volt, ezen a vasiak 7 pontos vereséget szenvedtek a lengyel Gliwice együttesétől.