Az Olaj megnyerte a középszakaszt

A Szolnoki Olaj KK ma este megnyerte a középszakaszt, mögötte óriási a tülekedés, a Pécs és a Kecskemét pedig a legjobb 8-ért csap össze szerdán.

Ma este teljes fordulót rendeztek, pályára lépett utoljára az alsóház is, a középházban és a felsőházban pedig az utolsó előtti kört rendezték a középszakaszban. Kezdjük az egyszerűbb dolgokkal.

A Jászberény bennmaradt, miután hiába szórakozta el 18 pontos második negyedbeli előnyét a Nyíregyháza ellen, fordítani tudott a mérkőzés végén és behúzta a győzelmet. A MAFC sokáig reménykedhetett, nem volt egyszerű meccsük a Szedeák ellen, de a második félidőre átvették az irányítást, a Berény sikerével azonban eldőlt, hogy MAFC-Nyíregyháza Play-outot játszanak majd a kiesés elkerüléséért.

A rájátszásért is nagy volt a tülekedés a Falco, a Kecskemét és a Pécs között. A KTE viszonylag hamar nagy hátrányba került a Sopron ellen, végül ki is kapott, így ha a Szombathely nyerni tudott volna, biztosan 8 közé kerül. 61-58-ra vezettek is, ám Csirke Ferencék nagy hajrát mutattak be, nyertek 72-68-ra, ezzel a Falco elszállt a PO-ért folytatott küzdelemből. Az utolsó fordulóban Pécs-KTE találkozót rendeznek, amely egyszerűen fog működni: a győztes 8. helyen rájátszásba jut, a vesztes pedig nem.

A Kaposvár a Falco és a KTE vereségével biztosan marad hetedik, az pedig korábban eldőlt már, hogy a Sopron a hatodik pozícióban végez.

A tabella legeleje is tisztázott, miután az Alba kikapott Pakson, így hiába szenvedett vereséget a Szolnok is Körmenden, már biztos, hogy a kétszeres címvédő nyeri a középszakaszt 24 győzelemmel (az ASE-nek van 23 sikere, de ők az utolsó körben pihennek), és ők kezdik a PO-ot az első helyről. A két mai eredmény azt is jelenti, hogy az ASE mögött 22-22 győzelemmel sorakozik fel a Körmend, az Alba és a ZTE is. Az utolsó körben Alba-Körmend és Szolnok-ZTE párosítások lesznek, ezek alapján több forgatókönyv is lehetséges.

Ha a ZTE kikap Szolnokon, akkor ők az ötödikek, az ASE biztosan harmadik, az Alba-Körmend győztese a második, a vesztes pedig negyedik. Ha viszont a ZTE nyer, akkor az Alba-Körmend győztese második, a vesztes viszont az ötödik helyen végez. A pontos forgatókönyvek:

Alba-Körmend hazai, Szolnok-ZTE hazai: 2. Alba (23-11, +12 az ASE-vel szemben), 3. ASE (23-11), 4. Körmend (22-12, +12 a ZTE-vel szemben), 5. ZTE (22-12)

Alba-Körmend vendég, Szolnok-ZTE hazai: 2. Körmend (23-11, kettős győzelem az ASE ellen), 3. ASE (23-11), 4. Alba (22-12, +20 a ZTE ellen), 5. ZTE (22-12)

Alba-Körmend hazai, Szolnok-ZTE vendég: 2. Alba (23-11, +32 a minitabellán), 3. ASE (23-11, +3 a minitabellán), 4. ZTE (23-11, -35 a minitabellán), 5. Körmend (22-12)

Alba-Körmend vendég, Szolnok-ZTE vendég: 2. Körmend (23-11, 3-1 a minitabellán), 3. ZTE (23-11, 2-2 a minitabellán), 4. ASE (23-11, 1-3 a minitabellán), 5. Alba (22-12)