Az ötödik meccs dönt

Három rendkívül szoros, kiélezett negyeddöntős mérkőzésen volt túl az alapszakasz negyedik és ötödik helyezettje. A paksiak az életben maradásért léptek pályára hazai környezetben, míg a körmendi tábor a továbbjutás hétfői kiharcolásának reményében érkezett Tolnába.

Jól kezdett az ASE, Kámán középtávolijával 7-0-ra vezettek. A 3. percben Németh hármasával szólt hozzá először a meccshez a Körmend. A negyed közepén English szórt el egy labdát, de az amerikai becsületére legyen mondva visszaért és kegyetlenül betakarta Lorenzo Williamset. Bár Frost is hasonlóan járt Townes ellen, a hazaiak a megszerzett labdákból 16-7-re léptek meg, így Zoran Martic időt is kért. Németh vezérletével igyekezett zárkózni a Körmend, de a hazaiak rohanós játéka eredményesebbnek bizonyult, így a negyed végéig tartották előnyüket (18-11).

Fásultnak tűntek a vasiak támadásban, az ASE pedig Morgen hármasával tíz pontra növelte előnyét (21-11). A 13. percben Ruják közel a félpályáról lőtte fel a labdát zsákolásra Eilingsfeldnek: a gyönyörű megoldás után viszont Vojvoda volt rögvest ismét eredményes. Mindkét csapat meglehetősen alacsony hatékonysággal dobott, a Paks a gyors leindításaikból tartotta előnyét (29-21). Martic edző újabb időkérése után Ferencz talált be távolról, majd Townes sportszerűtlennek ítélt faultjából dobott csupán egy pontot az Atom. A félidőben hat ponttal vezettek a hazaiak.

A nagyszünet után pillanatok alatt ismét 10 pontra nőtt az ASE vezetése. A vendégeknél feltűnő volt a három légiós, de főleg Bell rendkívül halvány teljesítménye. Ráadásul a felesleges személyi hibákat is sűrűn gyűjtötték a körmendiek, támadásban pedig a kapkodás volt az úr. Ha nincs Németh és Ferencz, a szintén nem életük formáját hozó paksiak akár tetemesebb előnybe s kerülhettek volna. A két Williams vezérletével stabilizálta 7-9 pontos vezetését az Atom a negyed végéig.

Úgy tűnt a záró negyedben sem változik sokat a játék képe. A piros-feketék továbbra sem találták a ritmust támadásban, a túloldalon viszont Lorenzo Williams szinte akkor dobott kosarat, amikor csak akart. 61-48-nál Zoran Martic még megpróbálta felrázni csapatát. Townes erőlködött rendre teljesen eredménytelenül a palánk alatt, Németh triplája viszont 10-re hozta „fel” a vendégeket, de a vasiak legjobbját nem sokkal később le kellett cserélni sérülés miatt. Körtélyesi szerencsés kosarával két perccel a vége előtt 67-53-ra vezetett az ASE. Az utolsó másodpercekben még Vojvoda és Mladenovics csapott össze, majd Zoran Martic kapott technikai hibát, de ez már nem számított: a Paks végig vezetve, magabiztosan nyert a rendkívül gyenge napot kifogó Körmend ellen.

Atomerőmű SE – Fortress Lami-Véd Körmend 75-60 (18-11, 16-17, 19-18, 22-14)
Paks, v.: Földházi, Pálla, Hegedűs

ASE: L. WILLIAMS (19), N. WILLIAMS (11/3), VOJVODA (14/3), Kámán (8), Frost (10). Csere: Tóth Á. (6), Kovács Ák. (2), Morgen (3/3), Körtélyesi (2). Vezetőedző: Enrique Gutierrez Garcia

Körmend: Mladenovics (4), English (4), NÉMETH I. (16/6), Bell (2), Townes (5). Csere: Fodor G. (2), Ruják (-), EILINGSFELD (15/3), Ferencz (12/6), Cseh (-), Sonyák (-). Vezetőedző: Zoran Martic

A három győzelemig tartó párharc állása: 2-2.

Kép: ase.hu