"Bekezdtek" a budafoki brigádok

Elkezdődtek a küzdelmek a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban, amelyet remekül kezdtek a budafoki együttesek. A fiatalok 2 győzelemmel kezdték az évadot, és a Budafok gárdája is megnyerte saját nyitó összecsapását.

MAFC Martos - PSK Csepel 68-53

A nyitó és a záró etapot egyaránt 10-10 ponttal nyerve győzte le Solti Dániel (19/15) és Graf András (15) vezetésével a Martos a leginkább Kakucska Kristóf (21) és Illés Bence (14) kosaraira alapozó csepeli együttest.

A mérkőzés adatai:

SzPA HSE Legends - Budafok U20 80-96

Hiába adta Köves Gedeon (29) személyében a kosarakban gazdag összecsapás messze legeredményesebb játékosát a hazai együttes, mivel rajta kívül csak Icha Milán (12) jutott 10 pont fölé hazai részről, a budafoki fiatalok a 30-18-ra megnyert első negyedüknek, egységes csapatjátékuknak, azon belül pedig Dormán Miklós (19/3), Dávid Levente (16/12), Schinogl Márton (12/6), Fekete Béla (11/9) és Sirák Bertalan (11/6) eredményességének köszönhetően biztosan győztek.

Budafok - Ludovika SE 74-60

Szünetben 7, és a 3. etap után pedig már 9 ponttal állt jobban Simon Kristóf (16) és Vígh Barnabás eredményességére építő vendég Ludovika csapata, ám a záró szakaszban valósággal "hengerelt" a Tóth Viktor (25/12)-Takács Péter (15/3)-Joseph Williams (9) trió vezette vendéglátó Budafok, amely a 4. etapot 32-9-re nyerve fordított, s végül biztos(nak tűnő) 14 pontos győzelmet aratott.

Budafok U20 - QPAC 78-75

Végig szoros, kiélezett, fordulatos találkozót nyertek meg Dormán M. (25), Boros Richárd (16/6), Dávid L. (12/6) és Fekete B.  (10/3) vezetésével a budafoki fiatalok az elsősorban Vámosi Filip (17), Tóth Máté (13/3) és Kiss Dömötör (12) találataira támaszkodó QPAC csapata ellen.

TFSE U20 - Dunaharaszti MTK 79-45

A 27-5-re megnyert első negyednek, továbbá a remek dobóformát kifogó Réti Gergely (24/21), valamint Ormai Botond (18/3), Pozsik Zsombor (14/9) és Kovács Balázs (13/9) ponterős játékának köszönhetően verték biztosan a TF fiataljai a nagyrészt Márkus Dániel (24/9) és Kőber Balázs (12) kosaraira alapozó Dunaharaszti csapatát.

Dunaharaszti MTK - Budavári SE 62-61

A végig kiélezett, szoros találkozón némi szerencsével tudott nyerni Márkus D. (22/9) és Törőcsik Marcell (11/6) vezérletével a Dunaharaszti a Szőke Ferenc (14/3)-Berényi Balázs (14)-Marton Ferenc (12/3) trió tagjainak találataira támaszkodó budaváriakkal szemben. A mérkőzés legvégén büntetőkkel még fordíthattak volna a vendégek, de mindkettőt kihagyták, így a hazai gárda örülhetett.