Csapatmunkával egalizált a Körmend

A Körmend úgy egyenlített az elődöntő harcias jeleneteket is tartalmazó vasi párviadalában, hogy ezúttal többen is megtették a magukét, ám néhány kulcsembernek kevésbé ment ezen a meccsen.

A Falco eleinte vezetgetett, aztán a második negyedben jól fogta meg ellenfelét a Körmend. Eilingsfeld és Ferencz is nagyon élt, de Ruják is kivette a részét bőven a hazai diadalól. Szükség is volt erre, mert English távollétében, valamint a center Townes nulla pontos játéka miatt a szokottnál is jobban kellettek a magyar-pontok. A Falco csapata végig ott volt a Körmend nyakán, ám a záró negyedben már látszott, hogy az MTE ezt a derbit be fogja húzni.

A meccsen a vendégek jobban kezdtek. Harazin zsákolt, majd Will is betalált (0-4). A hazaiak elhibázták kísérleteiket, elsősorban Townes vitte a prímet ebben. A harmadik percben Rashad Bell kosarával tört meg a jég, de egészen a hatodik minutumig nem tudta átvenni a vezetést a Körmend. Ekkor Fodor Gergely változtatta 10-7-re az állást, amire Ruják még rátett egy lapáttal, így rögvest az MTE került nyeregbe.

A csata változatosságára jellemző, hogy ugyanez lezajlott fordítva is, így még az első negyed végén sem jártunk, és az ötpontos körmendi fórból nagyon gyorsan 4 pontnyi szombathelyi előny vált (Timberlake, Kálmán, Szanati, Pantelic volt a tettes).

A második negyedben a Körmend gyökeres változást hozott a meccs alakulásába. Először is Bell beindult, és egalizált, amire Kálmán hármasával még válaszolt a Falco (20-23), sőt, a negyed nagy részében tartotta előnyét a Szombathely, ám már ekkor is alig tudtak pontot szerezni a hazaiak ellen (igaz, a Körmend is kevés pontot ért el). A 18. perctől kezdve viszont (többek között Eilingsfeld János eredményességének köszönhetően) megfogta a Falcót az MTE. Eilingsfled zsákolásával zárult a negyed (30-27).

A második negyedben csak 7 pontig jutott a Falco, ami a harmadikban jócskán megduplázódott, ám a hazaiak így is tartották előnyüket. Először Ferencz hármasa hullott be, amivel már hattal ment a Körmend, de Szabó Zsolt a másik oldalon megrázta magát, és hamarosan már  megint a vendégek vezettek.

Újra Eilingsfeldnek, Ferencznek, majd Bellnek kellett tennie arról, hogy a hazai szimpatizánsok örüljenek, magyarán az izgalmas meccs az addigiak szerint folytatódott, s nem tűnt úgy, hogy bármelyik gárda is maga alá gyűri a másikat.

A Falco a harmadik negyed végéig Chad Timberlake remeklésével (8 pont röpke 2 perc alatt – bár néhány kimaradt büntető is akadt ekkor nála) tartotta partiban magát, ám így is a Körmend uralta a derbit. Ennek ellenére nem lehettek nyugodtak egy pillanatra sem a hazaiak.

A KÉT KIÁLLÍTÁS TÖRTÉNETE MOZGÓKÉPPEL:

{youtubejw width="100%"}3KJ1ml77WOs{/youtubejw}

Igaz, egy 26. percben történt affér után először Mladenovicot majd ugyanezen jelenetsor végén Kálmánt is kiállították a sporik, így egy-egy mezőnyembert vesztett el mindkét gárda, de – bár Kálmán nem egészen tűnik még száz százalékosnak – vélhetően a Falco járt rosszabbul ezzel az „üzlettel”, mert így az utolsó 14 percben a rutinos, korábban már rengeteg meccset megnyerő Lacika nélkül kellett befejeznie a derbit a vendégeknek. A sztori úgy nézett ki, hogy egy visszafutás során, Mladenovic és Kálmán összeakadt (vagy a körmendi, aki állt, meglökte – vagy csak feltartotta a szombathelyit), minek végén Kálmán a földre került, de Mladenovic igen hevesen szidta még ezután is (talán színészkedésért talán másért). A fekete-sárga karmester ott is csücsült jó darabig, majd a gyaníthatóan kölcsönös szó és esetleg némi kézitusa váltás eredményeképpen mindkét játékost száműzték a pályáról a bírók.

A negyedik játékrészben aztán végleg a maga javára fordította a meccset a Körmend. Bell és Németh már 8 pontra duzzasztotta a hazai fórt, de ezt még majdnem ledolgozta a Falco (Szanati és főleg Szabó Zsolt révén). A következő megugrás aztán végleges maradt. Harazinék küzdöttek becsülettel, de innentől már megtartotta előnyét a fekete-piros alakulat, ezzel 1-1-re alakítva a párharc állását.

STATISZTIKA ITT (KATT a FOTÓRA!)

Férfi Kosárlabda NB I A elődöntő, 2. meccs
2012. május 7. Körmend
Vezette: dr. Vígh, Papp P., Szabó G. (Major)

Fortress-Lami Véd Körmend – Falco-SZOVA KC Szombathely
67-57 (16-20, 14-7, 18-17, 19-13)

Körmend: Ruják 9, Németh I. 5/3, Fodor G. 5, Bell 20, Townes. Csere: Cseh, Eilingsfeld 11, Mladenovic 2, Ferencz 15/3. Vezetőedző: Zoran Martic.

Falco: Simon 4, Timberlake 14,  Will 2, Harazin 4, Pantelic 6/3. Csere: Szanati 8, Kálmán 5/3, Szabó Zs. 14/6. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kipontozódott: Townes (38. perc), ill. Harazin (40. p.), Szabó Zs. (36. p.)
Kiállítva: Mladenovic (26. p.), ill. Kálmán (26. p.)

Az elődöntő állása: 1-1, következő meccs: május 10. (csütörtök), Falco - Körmend

Fotó 1: westindex.hu

Fotó 2: SportKlub felvételéből kivágva