EC: Oldenburg-Szolnok - nyilatkozatok

Tegnap este lejátszotta első idei EuroChallenge meccsét a Szolnoki Olaj KK csapata. Mint arról a korábbiakban beszámoltunk, Pór Péter együttese kikapott a német EWE Baskets Oldenburg otthonában, így a nemzetközi kupában nem sikerült túl jól a bemutatkozás. A mérkőzést követően még Németországban, a meccs helyszínén adott interjút a két mester, illetve 1-1 játékosuk. Hogy mit nyilatkoztak az érintettek, azt most megtudhatjátok!

Pór Péter, a Szolnoki Olaj KK vezetőedzője:

Mindenekelőtt szeretnék gratulálni Machowski edzőnek és csapatának ezért a győzelemért. Úgy gondolom, az Oldenburg tartotta kontroll alatt a mérkőzés nagy részét, hagytuk, hogy lendületbe jöjjenek az első félidőben, hagytuk őket játszani. A második félidőben kicsit jobban mutatott a helyzet a szempontunkból, amikor átálltunk zónára, ebben a periódusban elég jól védekeztünk ahhoz, hogy visszajöjjünk a meccsbe. A végén azonban csökkent a koncentrációnk, az Oldenburg kilenc pontot szerzett könnyű kosarakból, és emiatt vesztettünk.

Báder Márton, a Szolnoki Olaj KK centere:

A vereség fáj, de remélhetőleg a csoportkör végén mi is ott leszünk elöl az Oldenburggal, és harcolunk a következő körbe jutásért. Szerintem egyik csapat sem játszott igazán jól, de voltak olyan periódusaink, mikor teljesen kiestünk a ritmusból, leültünk, és hagytuk, hogy az Oldenburg néhány olcsó kosarat szerezzen, a végén pedig ennyi volt a különbség a két együttes között. Még egyszer, csalódott vagyok amiatt, hogy ilyen nagy lett a különbség a végére, de most már a következő meccsekre koncentrálunk, és megpróbálunk javítani játékunkon.

Sebastian Machowski, az EWE Baskets Oldenburg vezetőedzője:

Nagyon fontos győzelem volt ez számunkra. Két dolgot akartunk elérni: jól akartuk kezdeni az idei EuroChallenge szezont, és meg akartuk mutatni a másik arcunkat is, miután az előző német bajnokin kikaptunk a Bonn ellen. Szerintem végig jól játszottunk a találkozón. Jól osztottuk el a labdákat, csapatként játszottunk, és nagyon sok dobást értékesítettünk. Be kell ismernem, hogy szenvedtünk, mikor a Szolnok átállt zónavédekezésre, de mindent egybevéve szerintem megérdemelt győzelmet arattunk.

Chris Kramer, az EWE Baskets Oldenburg dobóhátvédje:

Nagyon jó érzés volt újra pályára lépni, és először együtt játszani új csapattársaimmal. Rozsdás voltam még, ahogyan ezt a kihagyott büntetőim is mutatják, de a csapat nagyon jó kosárlabdát játszott. A második félidőben kicsit bizonytalanok voltunk a zónájuk ellen, üres helyzeteket nem vállaltunk el, és nem törtünk be eleget, emiatt néha elvesztettük a ritmusunkat. Ettől függetlenül nagy győzelem volt ez számunkra, és ebből építkeznünk kell a további előttünk álló kihívásokra, úgy a hazai pontvadászatban, mint a nemzetközi színtéren.