Elsőként a Falco jutott be a Bányász Kupa döntőjébe

A második negyedbe belealudt a PVSK, ezt követően pedig csak futottak az eredmény után.

Falco KC Szombathely - Pécsi VSK-VEOLIA 82-73 (18-20, 22-6, 20-24, 22-23)

A Falco beszámolója:

Az összecsapást jó ritmusban kezdtük, ám a Pécs jól célzott a mezőnyből, így egy kisebb előnnyel zárta az első negyedet (18-20). A második játékrészben ritmust váltottunk védekezésben és összesen 6 ponton tartottuk az ellenfelünket. Ebben a játékrészben a Benke - Keller duó hozta a pontokat. Ketten együtt 11 pontot szereztek a 22 egységből.

Megnyugtató 14 pontos előnnyel indíthattuk a harmadik negyedet, ám Haynes és Bryson remeklésével tudta tartani magát a Pécs és szép lassan 10 pont alá csökkentette a különbséget, szorossá téve a negyedik játékrészt. Haynes és Bryson a továbbiakban sem lassított és bár többször 10 pont körüli volt az előnyünk a hajrára 73-73-al fordultak a csapatok.

Az utolsó két percben a jó védekezésnek és Benke Szilárd, valamint Golomán György pontjainak köszönhetően mi örülhettünk. A 82-73-as győzelem azt jelenti, hogy holnap 18:00-kor az OSE LIONS és a Hübner-Nyíregyháza BS mérkőzés győztesével csapunk össze!

Forrás, fotó: falcokc.com