Hatalmas meccsen egyenlítettek Lóránték

Lóránt Péter és csapata, a Lagun Aro az életben maradásért, s egyúttal az egyenlítésért küzdött a Valencia ellen a spanyol bajnokság rájátszásának negyeddöntős párharcában, ahol két győzelemig megy a harc. Miután Valenciában meglepően simán diadalmaskodott Perasovic mester csapata, most Petiéken volt a sors, hogy bizonyítsanak. A san sebastiani alakulat szinte végig kétszámjegyű hátrányban küzdött, de a negyedik negyedben gyilkos védekezésének köszönhetően egyre csak lopta a távolságot, a hajrában pedig csak kihagyott büntetői miatt nem hozta a derbit a rendes játékidőben.

Az utolsó pillanatban a vendégek egyik ásza, Brad Newley még megnyerhette volna egálnál ezt a rangadót csapatának, de ziccere kiperdült a gyűrűből, így következhetett a ráadás. Az extra perceket is jobban kezdte a 17 pontos Markovics vezette Valencia, de az ACB új MVP-je, Andy Panko (13 pont) egy triplával egyenlített, majd a 21 pontos, 9 lepattanós Doblas értékesített kulcsfontosságú büntetőket. A hajrában Lóránt Pétert is bevető Lagun Aro jobban bírta a záró perceket, nem jöttek már be a negyedik kiemelt külső dobásai, így hatalmas harc után, de megérdemelten nyert Sito Alonso csapata (86 - 82), mely kedden Valenciában játszik mindent eldöntő mérkőzést a legjobb négybe kerülésért.

Honfitársunk csereként lépett parkettre és 14 percet lehetett a parketten, ami csak azért nem volt több, mert az első félidőben egy elsőre ijesztő, ám később "ártalmatlannak" bizonyuló térdsérülést szenvedett el, azonnal le is kellett cserélni a láthatóan óriási fájdalmakkal küzdő magyar légióst. Peti hála istennek visszatért, már a nagyszünet előtt újra harcba dobta őt Alonso mester, majd a második félidőben is értékes perceket kapott. Pontot ugyan nem szerzett, de 2 lepattanóján és 1 gólpasszán felül remek védekezést hozott az ellenfél magasemberein, úgyhogy elfogultság nélkül állíthatjuk: alaposan kivette a részét a győzelemből!

Éljétek át velünk újra az izgalmakat ma 20:30-tól, amikortól a SportKlub felvételről sugározza a derbit!