Izland két ponttal verte Izraelt a kecskeméti torna második napján

A kecskeméti háromcsapatos férfi válogatott felkészülési torna második napján Izrael és Izland csaptak össze egymással. Izrael az első napon 90-68-ra legyőzött minket, innen várták a szombati napot a felek.

A Hunbasket összefoglalója:

Jobban kezdtek az izlandiak, akik a negyed felénél 12-7-re vezettek. 14-9-es izlandi vezetést követően aztán az első negyed utolsó bő három percét 13-0-ra nyerte Izrael, amely így 8 ponttal vezetett 10 perc játékot követően (22-14). A második felvonásban végig 6-10 pont között mozgott a távolság. Mindkét gárda dinamikus játékot játszott - Izland rengeteg triplát vállalt (18), de csak 33%-kal értékesítette ezeket a helyzeteket (6), míg a túloldal 5/10-es kinti mutatója kiváló volt. Az izlandiak 13 eladott labdája egy félidő alatt soknak tűnt, ennek ellenére csak 6 pont volt az északiak lemaradása a nagyszünetben (44-38).

A fordulás után potyogtak a kosarak, nagyon gyorsan egalizált Izland, és innentől kezdve fej-fej mellett haladtak a csapatok. 58-58-nál nagyon megállt mindkét gárda, de miután újra beindult a pontgyártás, azt követően sem engedték egymást elhúzni. A végjátékban 76-74-ig végig Izrael állt jobban, Izland pedig egalizált. Ekkor azonban Björnsson hármasával és Thrastarson 2+1-ével fordult a kocka (76-80). Timor triplája visszahozta még az izraeli reményeket, de már csak egyetlen izlandi büntető esett a találkozón, így két ponttal az északiak nyerték a torna második mérkőzését (79-81).

Izrael - Izland 79-81 (22-14, 22-24, 17-20, 18-23)