Jászberény-Kaposvár: ötödik meccs dönt

A kaposváriak azzal a céllal érkeztek, hogy idegenben harcolják ki a továbbjutást - ez azonban nem jött össze, a Jászberény főként palánk alatti határozott játékának köszönhetően a második negyedtől kezdve kézben tartotta a mérkőzést  és kiegyenlített a párharcban - bár a végén kis híján megfordította az állást a Kaposvár. Döntés vasárnap a kaposvári csapat otthonában.

Férfi NBI/A. csoport, rájátszás az elődöntőbe jutásért, 4. mérkőzés

TOP COP Security Jászberény – Kaposvári KK 84-82 (20-18, 26-19, 19-21, 19-24)

Jászberény, Bercsényi úti Sportcsarnok. Vezette: Cziffra, Papp, Benczur

A várakozásoknak megfelelően mind a három összecsapás nagy csatát hozott a két csapat párharcában. Hasonlóan alakult a negyedik találkozó is, amelynek első negyedében fej-fej mellett haladt a két csapat. A 3. percben a rutinos Szőke hármasával vezetett a Kaposvár, de 9-12-es állást követően egy remek 8-0-s sorozattal (közte egy Rakits triplával) fordított a JKSE. A játékrész végén az első meccs somogyi hősének duplájával zárkózott fel a vendég csapat 20-18-ra.

A folytatás azonban a vendéglátóknak sikerült sokkal jobban. Rakits ismét távolról köszönt be és bár Drahos is jegyzett egy triplát úgy festett néhány percre megnyugtató előnybe kerülhet a Jászberény. Mladenovics büntetőivel a 16. percben 36-27-re vezettek. Ebben a tíz percben ellenállhatatlanul támadtak a hazaiak, a KKK képtelen volt szűkíteni hátrányán, így aztán a félidőben is kilenc ponttal, 46-37-re ment a JKSE.

A nagyszünet után sem változott sokat a játék képe. A hazaiak ráadásul növelni is tudták előnyüket, Soós zsákolásával 50-47-re, majd az ex-kaposvári bedobó triplájával 55-42-re vezettek. Swanston fújt riadót somogyi részről, de a távolról amúgy borzasztóan célzó amerikai egyetlen hármasa ellenére sem tudtak igazán felzárkózni. Ebben nehezítette törekvéseiket, hogy Spica megkapta 4. személyi hibáját, így tartotta 13 pontos vezetését a Jászberény (63-50). A negyed végén viszont visszajött a meccsbe a Kaposvár! Hendlein és Dunn is triplát szórt, így aztán 65-58-ra zárkóztak.

A záró szakaszra így aztán nyílttá vált a meccs. Dávid 2+1-e, majd a lepattanózásban remeklő Hendlein újabb távolijával 67-64-re jött fel a KKK. Dramicsanyin hazai szempontból a legjobbkor válaszolt egy hármassal, sőt a 38. percbe érkezve megint betalált, így 76-68-ra meglépett a JKSE. Spica kipontozódása ellenére nem adta azonban fel a Kaposvár: a büntetővonal mögül váltakozó sikerrel céloztak, de mivel Hendlein ismét triplázott 79-76-nál ismét látótávolságon belül voltak. Dunn révén egy pontra jöttek fel, Markovics pedig hibázott a triplavonal mögül, így a faultot kiharcoló Dávid kulcsfontosságú büntetőket dobhatott. A center viszont mindkettőt elrontotta, amely mint kiderült sokba került a KKK-nak. Ugyan a hármas közben faultot Hendlein még dobhatott hármat, de mivel közben Dramcsinyan nem hibázott büntetőből, így a két értékesített kísérlet sem volt elég a fordításhoz (84-82).

Folytatás vasárnap Kaposváron, ahol már eldől a negyeddöntő...

Jászberény: Rakits (12/6), Soós (10/3), Markovics (12), Dramicsanyin (16/6), Horti (12). Csere: Török (2), Djikanovics (13), Szabó P. (-), Mladenovics (5/3), Szögi (2).

Kaposvár: Dunn (20/3), Szőke (3/3), Swanston (12/3), Hendlein (21/9), Spica (7). Csere: Drahos (13/3), Dávid (6), Kiss K. (-).

A párharc állása: 2-2.

Fotó: sport365.hu