Lagun bravúr idegenben

Megvan! Lóránt Péter és a Lagun Aro történelme első spanyol felsőházi rájátszását érte el csütörtöki idegenbeli győzelmével a Sevilla otthonában! A magyar srác 8 ponttal vette ki a részét a sikerből.

A hazaiak jól kezdtek a meccsen, ám 5-0 után magára talált Lóránt Péter alakulata (ő ekkor még nem volt pályán, ám a 6. percben becserélték). A Sevilla innentől is uralta a nyitó negyedet, de a Papamakarios vezette vendégek mindig felzárkóztak, így nem tudott a Banca Civica nagyobb előnyt kiharcolni a második etapig.

A folytatásban egy ideig egymás nyakában lihegve haladtak a csapatok, de a harmadik negyed elején robbantott a Lagun Aro, s 4 perc alatt tíz pontot rakott a két gárda közé. Panko és Salgado volt a fordítás fő letéteményese, ám betalált ekkor a bokasérüléssel bajlódó, de a játékot mégis vállaló bedobó Vidal is (31-41).

Urtasun és Calloway azonban nem hagyta annyiban a dolgot, így visszazárkózott a meccsbe a Sevilla. Az utolsó negyedben tehát még minden nyitott volt. A hazaiak vissza is vették a vezetést (51-48), ám eljött a magyar fiú, Lóránt Péter ideje!

Az ő első kosarával zárkózott fel egy pontra a Lagun Aro, majd a remek napot kifogó karmester, Salgado egy triplával újra a San Sebastiant juttatta előnyhöz. Röviddel ezután Lóránt lepattanója után tovább növelte előnyét a vendég gárda, majd amikor újra ő talált be, már néggyel vezetett a Lagun Aro. Sőt, Péter ezután is ontotta a pontokat (mind a nyolcat az utolsó negyedben szerezte), és az utolsó percre fordulva az ő eredményessége révén már 5 pont fórral fordult a Lagun. A legvégén még kettőből egy jó büntetőjével tovább segítette csapatát, majd az újra lőtávolba közelítő Sevilla ellen a csapattárs Andy Panko biztosította be a sikert.

Rendkívül fontos diadal volt ez, mert így biztos, hogy a Lagun Aro révén magyar kosaras is részt vesz a spanyol élvonal idei rájátszásában. Sőt, ha úgy alakulnak a további meccsek az utolsó körben, akár az 5. helyre is visszakapaszkodhat a Lagun Aro (tanyáztak már ott nem is olyan régen). Az is lényeges szempont, hogy ezzel a győzelemmel vélhetően elkerülte Lóránt együttese a későbbiekben a Barcát és a Reált. Legalábbis egy darabig...

Bravó Lóránt, szép volt San Sebastian!

Lóránt Péter 14 percet játszott, ezalatt dobott 8 pontot és leszedett 2 lepattanót. 3/3-at teljesített mezőnyből, és 2/3-at büntetőből, ez tehát remek célzást takar. Összességében 10 VAL értékig jutott a magyar fiú.