Lóránt kezdett a Lagun Aroban

Ma este lejátszotta élete második ACB mérkőzését is Lóránt Péter, a Lagun Aro nagyembere. Ezúttal ráadásul rögtön kezdőként vetette őt be Sito Alonso mester, ám picit több, mint 3 perc játék után lecserélték, ami finoman szólva sem tett jót csapata védekezésbeli stabilitásának. Villámgyorsan 10, majd 20(!) egységnyi fórt épített az idei első bajnokiját játszó Valladolid, Toure és Seawright álltak a vendéglátó-sereg élére. A második negyed kezdetén újra pályára került a magyar magasember, de momentumokkal később már megvolt a 20-as távolság a felek közt, szinte lehetetlen helyzetben volt a Lagun Aro. Ám a méltán dicsért Alonso mester extra védekezési taktikája meghozta gyümölcsét, ráadásul honfitársunk is igen nagy szerepet játszott abban, hogy a san sebastiani alakulat a félidőre alaposan le tudott faragni a differenciából, a 12 pontos hátrány azonban még mindig soknak tűnhetett. Lóránt ebben a szakaszban lepattanókat szerzett, valamint egyetlen mezőnydobását is ekkor értékesítette, védekezésben pedig ezen felül is voltak jó megmozdulásai.

A fordulás után nélküle jött vissza a Lagun Aro, a végül 18-at szóró Andy Panko, illetve a 14-ig jutó Jimmy Barron újabb rohamot indítottak, időt is kellett kérnie a hazaiak mesterének, vészesen fogyott a "fehérek" előnye, a 28. minutumban az egykori spanyol válogatott Vidal duplájával már 48 - 47 állt az eredményjelzőn, onnantól pedig szó szerint fej-fej mellett haladtak a csapatok. Lóránt nagyon sokáig nem lépett pályára a második félidőben, de a végjátékra kipontozódott David Doblas, így 1:17-tel a vége előtt újra beküldte őt edzője. A negyedik játékrész elején a brit legenda, Andy Betts kettesével már a vezetést(!) is átvevő Lagun Aro újra megkapta az esélyt, éppen Lóránt szedte le egy egységnyi Valladolid előnynél a védő pattanót, megadva ezzel az egyenlítő/győztes támadás esélyét a vendégeknek. Végül lett volna lehetőség mindkét verzióra, mivel Barront faltolták, de a légiós csupán az első büntetőjét értékesítette, a másodikat pedig kihagyta, így a kevésbé jó eset történt meg - hosszabbításra mentette a meccset a második negyedben még 20-szal égő Lagun Aro! Az extra perceket is Lóránték kezdték jobban, ám elszakadni nem tudtak a nagyon küzdő és 3200 hazai szurkoló által biztatott Valladolidtól, az utolsó minutumban pedig nem volt mindig válaszuk a vendéglátók pontjaira, így büntetőpárbajra kényszerültek, de nem érték már utol Garciáékat. Így kettőből semmi Lóránték mérlege ebben az idényben, de semmi ok a bánkódásra, így is óriási erőről tettek tanúbizonyságot, hogy ekkora hátrányból, ilyen körülmények között is képesek voltak visszakapaszkodni, az évadból pedig még rengeteg mérkőzés hátra van. Érdekesség, hogy az előszezonban ezt többször is hasonló szituációba került Sito Alonso gárdája, akkor ráadásul sikerült is győztesen távozni a színtérről, de persze más téttel bíró csaták ezek. A hosszabbítást 2 másodperc híján végigküzdő Lóránt Péter összesen majdnem 21 percet tölthetett játékban, ez alatt egyetlen mezőnykísérlete volt, amit értékesített is, így 2 ponttal, 5 lepattanóval és 1 szerzett labdával zárt, a mérkőzés után pedig kissé csalódottan nyilatkozott honlapunknak:

"Sajnos nem jött össze a győzelem, pedig az utolsó negyed végén, majd a hosszabbításban is több lehetőségünk lett volna, hogy eldöntsük a mérkőzést. Én kezdőként kaptam lehetőséget és végig a pályán tartózkodtam a ráadásban is. Nincs időnk szomorkodni, szombaton 6 órától a Malaga együttesét fogadjuk hazai pályán. Arról a mérkőzésről már lesz élőképes közvetítés, ha tehetitek, kövessétek ti is és szurkoljatok nekünk! Jó éjszakát mindenkinek!"

Valladolid - Lagun Aro 89 - 86 - hosszabbítás után (25-10, 17-20, 13-24, 19-20, 15-12)

Valladolid: Dumas 11, García 17/9, Robinson 10, Toure 14/3, Seawrigth 17. Cserék: Umeh 3/3, Zamora -, Bagaric -, Martín 10, López 5/3, Uriz 2.

Lagun Aro: Salgado 10/6, Baron 14/6, Vidal 18/6, Loránt 2, Doblas 10. Cserék: Panko 18/, Papamakarios -, Neto 5/, Adeleke 4, Betts 5, Lasa -.

A mérkőzés videós összefoglalója ide kattintva érhető el.