Magabiztos Falco

Mindkét csapatban akadtak hiányzók a szomszédvárak csatájában, a tabella utolsó helyén álló zalaiak továbbra sem számíthattak az amerikai Chris Hinesra, míg a túloldalon a center honfitársa, a ZTE-vel bajnokságot nyerő Chad Timberlake volt továbbra is maródi.

Bátran kezdte a mérkőzést a ZTE, amely Gáspár ziccerével 6-3-ra vezetett. A Falco Kálmán László második triplájával a 6. percben 12-8-ra ment, sőt a hazaiak kapitányáról igen hamar két hibát is összeszedett Perine, ami azért is volt nagy szó, mert igen kevés személyi hiba akadt a negyedben. Pantelics hármasával valamint az éppen pályára lépő Jancsikin duplájával már 19-10-re vezetett a Falco. Igazi dobópárbajjal zárult a negyed: Szabó majd Baki is távolról volt eredményes.

A második negyed Tóth Gergely zsákolásával, majd kihagyott büntetőivel indult. A Falco lendületes játékával gyorsan tetemes előnyre tett szert: Szabó kosarával a 13. percben 32-17-re vezettek. A játékrész derekán megszerezték első mezőnykosaraikat a vendégek amerikai légiósai, Perine és Whithworth is, ennek ellenére a szombathelyiek nyugodtan őrizték vezetésüket. Az utolsó percekben Gáspár és Baki pontjaival zárkózott a ZTE, de Pantelics 2+1-es megmozdulása majd Jancsikin triplája után 52-32-nél már hússzal mentek a vasiak.

A nagyszünet után 57-37-nél kért időt Kis Attila, de a különbség nem sikerült szűkítenie a zalaiaknak. Kálmán szép passzát Harazin dobta be a levegőben úszva, utóbbi aztán Pantelicset hozta kihagyhatatlan helyzetbe. Bencze Tamás csapatának előnye pedig tetemesre nőtt (68-41). Harazin osztott ki hatalmas blokkot a fiatal Bödör Bencének, majd zsákolása után harminc pont volt már közte. Joggal „ollézott” már ekkor a Falco-tábor, ráadásul minden be is esett már a szombathelyieknél.

A záró negyed 82-50-ről indult, így nem kellett nagy jóstehetség ahhoz, hogy nagy dolgokra már nem lehetett számítani. Mindkét csapat kissé grundkosárlabdát játszott. Viszonylag eredményesen használta ki ezeket a perceket a ZTE: míg a hazaiaknál Nárai is feliratkozott a pontszerzők közé, addig Gáspár révén és Kertész ziccere után a záró negyedet azért hozták a vendégek.

A Falco magabiztos, könnyed játékkal aratott győzelmet a ZTE ellen.

Falco-SZOVA KC Szombathely – Zalakerámia-ZTE KK 95-71 (24-15, 29-20, 29-15, 13-21)
Szombathely, Arena Savaria, v.: dr. Vígh, Szabó G., Balog Gy.

Falco: Kálmán (15/6), Simon L. (9/3), Will (10), Szabó Zs. (14/6), Pantelics (15/3). Csere: Jancsikin (14/6), Szanati (5), Jarosevits (2), Nárai (2), Harazin (6), Simon Be. (-). Vezetőedző: Bencze Tamás

ZTE: Perine (16), Gáspár (16/3), Whitworth (3), Tóth Ge. (9), Kinter (11). Csere: Vertetics (-), Baki (7/3), Bödör (7/3), Kertész (-). Vezetőedző: Kis Attila

Kép: falcokc.hu