Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A-csoport: a papírforma hete

Az esélyesebb együttesek minden mérkőzésen nyertek, így továbbra is hibátlan a Zalaegerszegen nagyszerű második negyedével nyerő NKA Pécs, a mecsekaljai együttest pedig a DEAC, illetve a Szolnokon hosszabbításban diadalmaskodó Honvéd üldözi. Lássuk, mi történt a héten az U20-as fiúknál!

Fotó, slide: Falco Facebook

Hét mérkőzést játszottak ezen a héten is a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában, tudósított a Hunbasket.

6. forduló

MVM-OSE Lions U20 (2-4) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 67-69 (24-23, 12-13, 15-22, 16-11)

Az első félidőben teljesen kiegyenlített küzdelmet vívott egymással a két fél. A fordulást követően előnybe került a hatalmasat játszó Takács Zsolt (29 pont, 19 pattanó, 51 VAL) és Németh Bálint Péter (19 pont, 4-4 pattanó és eladott labda, 6 gólpassz) vezette Falco. 63-62-nél átvette a vezetést a Czermann Máté (28 pont, 6 gólpassz) és Kristyák Viktor (15 pont, 6 pattanó, 3 szerzett labda) húzta hazai gárda, amely többször is egyenlített ezután a végjátékban. Az utolsó szó azonban Takács révén a Falcóé volt, amely 2 ponttal nyert végül.

KTE-NJE U20 (4-2) - Szedeák U20 (3-3) 91-62 (24-24, 24-10, 19-16, 24-12)

A második negyedben megalapozta, a negyedikben pedig bebiztosította sikerét a leginkább a Gera Ferenc (16 pont, 11 pattanó, 4 szerzett labda), Kégel Tamás (13 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Kőházi Bence Szilveszter (9 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz), Dobos Máté (12 pont) és Tóth Balázs (16 pont, 5 pattanó, 4 eladott labda) játékára alapozó Kecskemét. A Szedeák legjobbja a VAL alapján Krisztin Kartal (10 pont, 5 pattanó) volt.

Zalakerámia ZTE KK U20 (2-4) - NKA Universitas Pécs U20 (6-0) 85-92 (30-24, 16-33, 17-17, 22-18)

Jól kezdett a Csuti Kornél (32 pont, 7 pattanó, 42 VAL), Makkos Dávid (11 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz) és Gyimes Áron (14 pont, 7 pattanó) fémjelezte ZTE, a második negyed viszont a hazaiak meccsébe került. A vendég NKA Merkl Barna Márton (15 pont, 6 pattanó) és Bor Gábor (17 pont, 6 pattanó) vezetésével csak a második felvonást tudta megnyerni, de az elég volt a győzelemhez és a veretlenség megőrzéséhez.

Alba Fehérvár U20 (2-4) - Egis Körmend U20 (4-2) 79-83 (18-18, 13-21, 18-27, 30-17)

A két középső felvonásban sokkal jobban játszott, így összességében megérdemelten nyert a Schmera Gergely (27 pont, 11 pattanó, 41 VAL), Geröly Márton András (19 pont, 5 pattanó, 5 blokk) és Herczeg Kristóf (15 pont, 9 gólpassz) vezette körmendi alakulat. A székesfehérváriak leginkább Szabó Lehel (22 pont, 5 pattanó) és Márton Boldizsár (21 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 7 eladott labda) játékára alapozva nagyot küzdött, végig harcoltak, de hiába kapaszkodtak vissza a meccsbe, fordítani nem volt esélyük.

Sopron KC U20 (1-5) - Atomerőmű SE U20 (3-3) 70-85 (20-24, 21-12, 15-18, 14-31)

Jó második negyedének köszönhetően még 30 perc játék után is vezetett a soproni alakulat, melynek legjobbja Tóth Dániel (11 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz) volt. Az utolsó negyedben aztán fordított, és végül 15 ponttal győzött a Géringer Gergő (15 pont, 10 pattanó, 6 gólpassz, 4 szerzett labda), Heimann Gergő (17 pont, 5 pattanó, 8 gólpassz, 4 szerzett és 7 eladott labda) és Imre Milán (18 pont) húzta paksi gárda.

Szolnoki Olajbányász U20 (1-5) - Budapesti Honvéd SE U20 (5-1) 63-66 hosszabbítás (16-14, 15-12, 11-14, 15-17, 6-9)

Pontszegény meccsen, hosszabbítás után tudott diadalmaskodni Szolnokon a Gyuricsek Ádám (16 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz) fémjelezte Honvéd. A hazaiak Szugyiczki Máté (18 pont, 10 pattanó) és Sebők András (15 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda) vezetésével a rendes játékidő végén Horváth Ákos triplájával egyenlítettek, és a 44. percre fordulva 61-60-ra még vezettek a ráadásban, innentől azonban a fővárosiak voltak már előnyben, és nyertek is.

DEAC KA U20 (5-1) - Kometa Kaposvári KK U20 (1-5) 85-65 (27-17, 13-22, 25-14, 20-12)

Fordulatos első félidő után a Varga Sándor (18 pont, 4 pattanó, 8 gólpassz), Hegedüs Brúnó (15 pont, 19 pattanó, 7 eladott labda) és Orosi Bálint Gábor (18 pont, 6 pattanó) vezette DEAC a második félidőben már nem engedte ki a kezéből a meccset, kerek 20 ponttal győzött. A Kaposvár legjobbja Halmai Dániel (21 pont, 4 szerzett labda) volt.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!