Senior válogatott: Két győzelem, egy vereség

Két női csapatunk győzelemmel, férfi 55 év fölötti együttesünk vereséggel kezdte meg szereplését a Szlovéniában.

Két női csapatunk győzelemmel, férfi 55 év fölötti együttesünk vereséggel kezdte meg szereplését a szlovéniai Mariborban zajló FIMBA European Maxibasketball Championship elnevezésű nagyszabású nemzetközi kosárlabda tornán.

Nők,
40+
Magyarország Vadkelet - Olstarke Kranj (szlovén) 54-42  (17-9, 18-13, 9-6, 10-14)
Magyarország: Fekete K. 5/3, Kárpáti 5, Erdődi 2, Molnár K. 2, Fábián 5. Cs.: Ratkai 10, Fejér 7, Ujváry 6, Radnóty 3, Rubin 2, Karlócai 4, Pasek.
Az első jó játékának köszönhetően 40 éven felüli női csapatunk biztos győzelemmel kezdett, a hazaiak egyik együttesét legyőzve. A második félidő már kiegyenlített játékot hozott, de a győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben.
A mérkőzés adatai ide kattintva érhetők el!

50+
Magyarország "Tűzlabda" - Lettország 53-42 (10-7, 12-5, 12-10, 19-20)
Magyarország: Szondi 8, Kranjecz 16, Bércziné 20. Sándorné, Herczeg 2. Cs.: Sebő 2, Varga A. 5/3, Farkas M., Pocskay.
Az 50 éven felüli együttes a 40+-os női csapathoz hasonló forgatókönyv alapján debütált diadallal. A hölgyek a győzelmüket az első félidő jó védekezésével alapozták meg, szünetig mindössze 12 pontot engedve lett ellenfelüknek.

Férfiak

55+
Oroszország AG KFU - Magyarország 53-47 (14-9, 17-13, 6-13, 12-16)
Magyarország: Judik 3, Misek 12. Sándor G. 2, Köves 2, Győrfi. Cs.: Kovács A.13, Farkas A. 2, Sebestyén 11/9, Makszin, Felházi.
Az első félidőben a régi szolnoki kedvencet, Andrej Tyubint is a soraiban tudó orosz együttes akarata érvényesült. A 3. negyedben magára talált csapatunk, jó védekezéssel a szakasz végén 2 pontra feljött. A végig kiélezett, szoros 4. negyedben azonban nem tudott fordítani 55 éven felüli válogatottunk.

A többi magyar együttes, a két 45+-os férfi, valamint a 45+-os (Corbis) és a 60+-os (Turbócsigák) női csapat ma debütál a tornán, amelyen a férfi mezőnyben 8 korosztályban 17 országból 86, a hölgyeknél pedig 6 korosztályban 12 országból 37 csapat szerepel.