Sima soproni siker a Szeged ellen

Rubin bő fél perc alatt kétszer is beköszönt volt csapatának, második kosara előtt a fiatal Takács rutinos rókákra emlékeztető hát mögötti passzal hozta helyzetbe őt. A második perc végén aztán Molnár András a második hibáját kapta. Mindkét csapat sokat hibázott, több, mint 3 percig nem esett kosár. A holtpontról a hazaiak mozdultak el, s a negyed közepén 8-0-nál Fodor Péter kénytelen volt időt kérni.

Ezt követően született meg az első szegedi kosár, ám a 6. perc végén már több, mint 10 pontra nőtt a soproni előny, volt olyan akció, amikor háromszor szerezte vissza rossz dobás után a labdát a hazai alakulat. Egemonyét Thomas többször is ügyesen hozta helyzetbe, s a center a 8. perc közepén már 10 pontnál járt. A szakasz vége Thomas és Tanács pontpárbaját hozta, előbbi büntetőkből, utóbbi mezőnyből "termelt".

Thomas betörés utáni kosarával indult a második negyed, miközben egymást fogták a Molnár-fivérek, majd a 13. perc végén Vesztergom révén megszületett a hazai csapat első, magyar játékos révén szerzett kosara. A néhány létszámfölényes akciót elkapkodó szegediekkel szemben növelte előnyét a Sopron, ráadásul a negyed közepén az egyébként csak erőlködő Ivosev megkapta a 3. személyijét, ám kisvártatva erre a sorsra jutott Egemonye is a hazaiaknál. A félidő végén Levy kosár plusz büntetős akcióival feljött a Szeged. A hullámvölgybe került Sopront Takács segítette át a nehézségeken egy hármassal, szegedi részről ismét egy jó Tanács segítette a csapatot abban, hogy versenyben maradjon.

Molnár András harmadik hibáját kapta a második félidő elején, majd miután mindkét oldalon ezen a szinten hihetetlen közeli helyzeteket hagytak ki a játékosok, s ebben a Szeged egyik legjobbja, Ivosev járt az élen. Thomas majd Takács hármasával 16 pontra nőtt a Sopron fórja, az amúgy jól játszó Tanács kapott technikait. A 25. percben Ivosev megszerezte első kosarát, ám Thomast nem tudták tartani a vendégek, betalált betörésből, s egy újabb triplát is beemelt, nem egészen 7 perc alatt 9 pontot dobott, a hazai előny pedig közel 20 pontra nőtt, jött is az időkérés Fodor Pétertől. Zónára állt át a Szeged, amely ellen a hazaiak addig sokat rontó "Molnárja" dobott triplát, miközben szegedi részről ekkor Levy és Dukics veszélyeztetett.

A záró szakasz Rubin hármasával indult, ám a szívósan harcoló szegedi együttes Dukics és Levy révén 14 pontra jött föl. A hullámvölgyön amerikai hátvédpárja lendítette át a soproni együttest, amely őrizte 15 és 20 pont közötti előnyét. Aztán jött egy Molnár hármas, amelynek nem kifejezetten örült a hazai publikum, mivel a szegedi színekben játszó fivér szerezte. Azért a báty sem akart lemaradni a tripladobásban, s ez már jobban is tetszett a soproni publikumnak. És az is, hogy az első negyed óta "hallgató" Egemonye újra megvillant.

Elsősorban két amerikai hátvédje remek játékával végig vezetve biztosan nyert a Sopron.

Kis Rába menti Takarék Soproni KC - Naturtex-Szedeák 85 - 67 (24-15, 19-18, 23-15, 19-19)

Sopron 1000 néző. V: Forrai, Török, Németh

Sopron: Thomas 26/9, Rubin 21/9, Molnár 12/6, Takács 6/6, Egemonye 14. Cs: Vesztergom 4, Boldizsár -, Keresztes 2, Gombás -, Lakatos -.

Szeged: Drahos -, Levy 20, László 6, Ivosev 5, Djukics 14/3. Cs: Tanács 12, Kiss Zs 3/3., Molnár M 3/3, Nyilas 4, Csorvási -.

Meszlényi Róbert: - Nem volt látványos meccs, de a célunkat elértük, nyertünk, ás radásul nagyobb különbséggel, mint amennyivel Szegeden kikaptunk.

Fodor Péter: - Már a kezdésnél érezhető volt, hogy nehéz dolgunk lesz, s a rossz rajtot végig "görgettük" magunk előtt. Az ellenfél jó egyéni teljesítményekkel rukkolt elő, mi elmaradtunk a várakozástól.

Fotó: sakc.hu