Somogyi játszott, de a Lakerst kiütötték

Öt találkozót rendeztek ma az NBA előszezonjában, melyből egyet ma is Európában, azon belül is Olaszországban, Milánóban jegyeztek. A nap fénypontja magyar szempontból mindenképpen az volt, hogy Somogyi Gergő - ugyan kezdeni nem kezdett, de - pályára lépett a Golden State Warriors ellen, és játszott is 15 percet. A Lakers szurkolók számára itt véget is értek a jó hírek, az együttest ugyanis a harmadik negyed második felében lemosta a fiatal Warriors a pályáról.

Los Angeles Lakers - Golden State Warriors 83-110

Kobe Bryant zöld jelzést kapott az orvosoktól, játszhatott, így mindössze Dwight Howardot kellett nélkülöznie a Los Angeles-ieknek, a túloldalon viszont nem lépett pályára sem Steph Curry, sem Andrew Bogut, két legnagyobb ásza nélkül vette fel a harcot a Golden State. Jó formában kezdett az aranysárga-lila alakulat, az első negyedet uralták, amíg a kezdők voltak fent, addig abszolút kézben tartották a meccset, 26-17-re vezettek 10 perc játék után. A második felvonás is hasonló mederben csordogált, hol feljebb jött picit a kékben játszó oaklandi csapat, hol lemaradtak 10 pontra, végül 56-49-cel fordultak a felek. A nagyszünet után sem tűnt úgy, hogy bármi változna, Jamison 3:35-tel a negyed megkezdését követően betett egy ziccert, ezzel 66-58 lett az állás, itt viszont kihúzták a dugót a bajnoki címre pályázó Lakersnél (illetve leginkább annak cseresoránál): 10 másodperc híján egy teljes negyedig képtelenek voltak betalálni, Jodie Meeks 8:35-tel a vége előtt dobott büntetőjével fordult a számlálójuk 67-re. Közben persze a Warriors nem tétlenkedett, a harmadik felvonás végén 86-66-ra már ők vezettek, az ominózus Meeks büntetőnél pedig 93-nál jártak, így egy nem kevesebb, mint 35-0-ás sorozattal el is döntötték a találkozó kimenetelét. Az ezt követő időszakban természetesen semmi olyan nem történt, amely merőben befolyásolta volna a találkozó végkimenetelét.

Somogyi már az első negyed végén beszállt a játékba 2:41-gyel az első játékrész vége előtt, és ezen időszak alatt leszedett két támadópattanót, és helyére rakott egy büntetőt. A második negyed elején 3:02 erejéig küldte a pályára Mike Brown, ekkor lekapta első védőpattanóját, és mindkét megítélt büntetőjét a helyére rakta, egy faultot követően azonban lecserélték. A nagyszünet után szintén kezdett, egy védő pattanót követően Jamison passzából egy nagyon szép horgot dobott. Háromszor célt tévesztett ezt követően, de leszedett két pattanót, és 9:20 erejéig fent volt a pályán egy huzamban. Összesen 15:03 alatt 5 pontot, 6 pattanót, 1 gólpasszt és 1 blokkot is jegyzett, ami elég jó teljesítménynek számít. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy 1/4 volt mezőnyből (3/4 büntetőből), volt egy - Festus Ezeli által - leblokkolt dobása, egy eladott labdája és négy személyi hibája is, de ennél jobb teljesítményt az egyik legnagyobb ellenfele, Robert Sacre sem nyújtott, aki majdnem 18 perc játék alatt 6 pont mellé csak 2 pattanót, 4 eladott labdát és szintén 4 faultot tudott felmutatni. Bemutatkozásnak tökéletes volt a fentebbi számsor a nagy zakó ellenére is.