Szolnokiak az Adria Liga Top10-eiben

Véget ért az idei Adria Liga szezon a Szolnoki Olaj KK csapata számára, hiszen a magyar bajnok szombaton lejátszotta utolsó alapszakasz meccsét is. A nehéz szezonkezdet után még a legoptimistábbak elképzeléseit is felülmúlta az együttes a bajnokság utolsó két hónapjában, hiszen a záró nyolc fordulóból ötször győztek, csak a Zvezda Szolnokon, valamint az Igokea és a Partizan idegenben tudta legyőzni az Olajt. Év közben is akadtak jó egyéni teljesítmények a gárdánál, év végére azonban többen is összeszedték magukat, lássuk, hogy egyénileg kik tudtak az Adria Liga élmezőnyében végezni egy-egy vagy esetleg több kategóriában.


Akit külön ki kell emelni, az első sorban Báder Márton, a csapat centere. Báder az egész liga legjobb teljesítményét nyújtotta a harmadik fordulóban, a Siroki ellen Boszniában, amikor összesen 3 dobást hibázott, 40 pontja mellett pedig 13 pattanót és 7 kiharcolt faultot is felírhattak mellé a statisztikusok, így végül 58 VAL ponttal zárt, ezt meg sem tudta senki közelíteni sem előtte, sem utána - a második ezen a listán a Radnicski dobóhátvédje, Terrico White lett, aki a 8. fordulóban 49 VAL egységet ért el a Cibona ellen.

A magyar középjátékos összesen háromszor lett a hét játékosa, ezzel a heti MVP címet négyszer elnyerő, Zadarban játszó Romeo Travis mögött, a Radnicski irányítójával, Alekszander Csapinnal holtversenyben a második legtöbb ilyen trófeát gyűjtötte be. Az összesített hasznossági listán is előkelő helyen végzett Báder, hiszen ha az év közben a Sirokitól a Maccabi Tel-Avivhoz szerződő Darko Planinic-et nem számítjuk, akkor negyedik lett átlag 17.38 ponttal - alig maradt le a Zvezda vajkezű centere, Borisz Szavovics mögött négy századdal, az első két helyet pedig az előbb említett Travis - Csapin duó foglalta le.

Az Olaj játékosa az ötödik helyen végzett a dobószázalékot tekintve (56.38%), 10. lett a büntetők értékesítésében (78.57%), a negyedik legtöbb pattanót szedte meccsenként (7.38) úgy, hogy negyedik lett a saját palánk alatt szerzett lecsorgókat tekintve (5.21) és ötödik a támadópattanóknál (2.17) - a már említett Planinic a védő-, a Union Olimpijától a San Antonio Spurshöz távozó Aron Baynes pedig a támadópattanók listáján vannak előtte, már nem Adria Liga tagként. Még egy kategóriában sikerült a legjobbak közé kerülnie Bádernek, mivel az ötödik legtöbb személyi hibát ütötték rajta (meccsenként 4.79) - itt is ott van előtte egyébként Planinic még a táblázaton.

Másoknak is sikerült beverekedniük magukat a legjobbak közé. Simon Balázs ugyan a kispadra szorult Neno Asceric és James Florence érkezését követően, ám így is az ötödik legmagasabb gólpasszátlaga volt az egész ligában (3.76). Egy kategória sült el nagyon jól még a magyarok szempontjából. Bár az idényt meglehetőségen gyenge dobóformával kezdte, év végére tavalyi, EuroChallenge-ben mutatott játékát hozva Horváth Ákos a negyedik legjobb triplaszázalékkal zárt (37.89%), ráadásul nem is keveset, meccsenként másfél trojkát dobott be átlagban. Ugyanebben a kategóriában végzett 1-gyel mögötte az Olaj vajkezű négyese, Brandon Gay (36.96%), aki még nála is többet, mérkőzésenként 1.62 hármast szerzett. A végére maradt Ernests Kalve, aki egy kevésbé pozitív kicsengésű statisztikában jutott a legjobb 10 közé, ugyanis a kilencedik legtöbb faultot ütötte meccsenként (3.27).

Mindnyájuknak gratulálunk!


foto (1) - sportmenu.net
foto (2) - szolnokiolaj.hu

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus