Szombathelyen nyert a Sopron!

A Sopron elhozta a 3. mérkőzésen a győzelmet az alapszakaszt megnyerő Falco otthonából. A Pantelics hiányát Egemonye révén kiválóan kihasználó soproniak ezzel egy győzelemre kerültek a továbbjutástól.

A hazaiak Sopronban sérülés miatt nem, vagy csak alig játszó kosarasai közül a szerb center Pantelicset leszámítva mindenkit harcra kész állapotba hozta a szombathelyiek egészségügyi stábja.
A hazaiak kezdtek jobban, frissebben,s végig vezettek a göcsösen játszó Sopron ellen. Fokozatosan húztak el Szabó és Timberlake eredményessége révén a hazaiak, a Sopront Egemonye próbálta kezdetben versenyben tartani. A negyed végén Thomas villanásaival és Keresztes kosarával feljött a Sopron. A második szakasz eleje a cserejátékosokról szólt Will és Harazin kosara Boldzsár és Keresztes révén feleltek a vendégek. A szakasz közepén Tmberlake új erőre kapott, s miközben a Sopron mezőnyembere  igen gyengén dobtak 6-8 ontos előnyt állandósított a  Falco. A félidő hajrájában Egemonye gyakorlatilag egymaga tartotta versenyben a vendégeket, szünetben 8 ponttal vezettek a hazaiak.

Szünet után sem a hazai, sem pedig a vendég drukkerek nem hittek a szemüknek. A Sopron addig gyengélkedő külső sorából Thomas és Molnár is megrázta magát. A hazaiak ugyanakkor elbizonytalanodtak. Az SKC fokozatosan dolgozta le hátrányát, sőt a 27. percben Keresztes újabb találatával fordított, s 3 ponttal  vezetett a záró szakasz előtt. Lendületben maradtak a vendégek, s Thomas két e hármasával 7 ponttal elléptek. A hazaiak a Szabó, Harazin, Will trió vezetésével nyitottak hosszú hajrát, s a 39. percben 2 pontra küzdötték fel magukat a támadásban megtorpanó Soponnal szemben. A végén azonban már nem esett kosár, Szabó triplája után a labda leperdült a gyűrűről, s megszületett a hatalmas meglepetés, a 8. Sopron elvette az alapszakaszt megnyerő Falco pályaelőnyét.

Falco-SZOVA KC-Szombathely - Kis Rába menti Takarék Soproni KC 65-67 (16-13, 28-23, 10-18, 14-13)
Szombathely, Arena Savaria, V.: Földházi, Király, Gál

Falco: Kálmán (9), Simon L. (4), Timberlake (12), Szabó Zs. (14/3), Jarosevits (-). Csere: Harazin (9), Jancsikin (2), Szanati (5), Will (10/6). Vezetőedző: Bencze Tamás

Sopron: Thomas (15/9), Rubin (6), Molnár A. (10/3), Gombás (2), Egemonye (19). Csere: Vesztergom (-), Boldizsár (2), Keresztes (9), Takács N. (-), Lakatos (4). Vezetőedző: Meszlényi Róbert

A párharc állása: 2-1 a Sopron javára.

Kép: sakc.hu